Помощ - Търсене - Потребители - Календар
Пълна версия: Новини за Интер
Форумът на Привържениците на Интер в България > F.C. Inter > Новини и Мачове > Новини
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
Provenzano
Интер и едно съмнение от средата на лятото

Десетина дни преди началото на шампионата в Серия А, макар и при все още отворен трансферен пазар, вече се преценяват и анализират стойностите на съставите, които ще се борят за скудетото. Нищо не бива да бъде категоризирано с лека ръка към момента, както показа и случаят с Фиорентина: този тим само допреди дни бе наглед невъзможен за спиране кандидат да свали Ювентус от трона благодарение на пристигането на Марио Гомес, а днес, след провали извън граница, предизвиква тревожна аларма.

Това идва да рече следното: през август бързо може да се сменят парещото слънце с яростната буря. И вече съществува усещането, че един от нашите най-престижни клубове, макар и очакващ скорошни инвестиции, няма да успее да направи нужния скок в качеството, за да се върне към времената на славния требъл.

Говорим за Интер на Валтер Мадзари, който поемаше шамари от всички посоки, излагайки на показ всичките си ограничения – те не са тактически, а технически. В смисъла на това, че съставът обедня точно както и своя президент Масимо Морати, към когото се приближи с оферта индонезийският магнат Тохир.

Там вече е Мадзари – един от най-добрите италиански треньори, доказан от резултатите: историческо спасение на Реджина (въпреки хендикапа от 11 точки), финал за Купата на Италия със Сампдория, 2-ро място в шампионата с един обновен и реконструиран Наполи.

Специалистът от Ливорно винаги бе търсил, поради разбираема лична амбиция, работа в някой от исторически големите клубове в калчото: Интер, Милан или Ювентус. Обстоятелствата обаче го отведоха в ръцете на Морати в годината на реконструкция или може би в завършека на една епоха точно преди предаването на властта.

Мадзари следи детайлно вътрешния и задграничния футбол. При това положение не знаеше ли, че парите за трансфери са свършили, че покупките на Икарди и Белфодил са върхът на финансовото усилие, че може би няма да му доведат и фланговите играчи, без които налаганият от него задушаващ футбол няма да е възможен? Нямаше ли да му е по-добре да си остане в Наполи, който може да се бори за скудетото и Шампионската лига именно благодарение на неговата работа и на инвестициите на клуба на пазара това лято?

Ето това е едно съмнение, което ще ни съпътства през целия сезон, както и запитването, на което само наставникът ще има логичен и обоснован отговор: Мадзари, кой те накара да го направиш?

Алберто Далла Палма, “Кориере дело Спорт”
Dr.Moratti
Цитат(ivofen @ Aug 21 2013, 13:39 ) *
Е аз къде бях?Може ли да не съм запознат,плюс това защо не си му обяснил тези работи. 594651_orig.gif


Незнам защо не беше на сбирката, вероятно защото търговишкото чудо не ти е звъннал facepalm.gif
ivofen
Звъня бях зает базиках се.
Ultras
Цитат(Dr.Moratti @ Aug 21 2013, 20:32 ) *
Незнам защо не беше на сбирката, вероятно защото търговишкото чудо не ти е звъннал facepalm.gif


"Събота не мога,ще ходя на село" бяха думите на г-н Семов в отговор на моята покана smile.gif
Sneijder
Inter and Nike announce historic deal
Подписали сме 10г. договор с Найк !!! Щели да валят пари според пресата в Италия!
Inter’s €200m Nike agreement
По 20млн. на година !

http://www.transfermarketweb.com/?action=r...mp;idsel=127259
durex
Днес от 16:00 ще представят 3-те ни нови попълнения - Роландо, Тайдер и Уолъс.
Provenzano
"Гадзета дело Спорт" потвърждава намерението ни да организираме приятелски мач тази събота. Съперникът ни все още не е ясен. Целта е Диего Милито да запише още игрово време и да бъде подготвен максимално добре за мача срещу гобите. Футболистите, които не са с повиквателни от националните си отбори също ще вземат участие в контролата.

http://fedenerazzurra.com/2013/09/03/inter...p-diego-milito/
grande internazionale
Цитат(Provenzano @ Sep 3 2013, 18:45 ) *
"Гадзета дело Спорт" потвърждава намерението ни да организираме приятелски мач тази събота. Съперникът ни все още не е ясен. Целта е Диего Милито да запише още игрово време и да бъде подготвен максимално добре за мача срещу гобите. Футболистите, които не са с повиквателни от националните си отбори също ще вземат участие в контролата.

http://fedenerazzurra.com/2013/09/03/prezi...h-stramaccioni/


То хубаво ама си виж линка biggrin.gif
Provenzano
ха мерси , оправих го smile.gif
grande internazionale
Гуарин, Перейра и Ранокия не са писали минути за националните си отбори... Пффф дано продължаваме така, че Рубито започна да пострадва от тези мачове на националните отбори.
grande internazionale
Пет минутен репортаж от срещата днес.
Глупави два гола сме допуснали, но пък отбелязаните от наша страна са хубави.
Милито доста шансове е имал. Дано опъне мрежата на Буфонката, че снощи нашите момчета бая го измъчиха.

http://www.youtube.com/watch?v=0q-E3IB8-tQ
Provenzano
Шок в Интер: Новият бос иска треньорска рокада!

Ерик Тохир не желае Валтер Мадзари, настоява за Юп Хайнкес

Индонезийският бизнесмен Ерит Тохир е обявил, че ще придобие собствеността на клуба, но само при едно условие - смяна на треньора.

Тохир (който на 99% е сигурният нов бос на клуба) не желае Валтер Мадзари да води отбора, а настоява неговото място да бъде заето от Юп Хайнкес, който в момента е свободен, но и без желание да се занимава с футбол повече.

Припомняме, че Валтер Мадзари пое нерадзурите след края на миналия сезон с големи надежди, но кариерата му в Милано може бързо да приключи.

Ерик Тохир е обявил пред свои приближени, че ще се опита да убеди Хайнкес да стане наставник на тима и Мадзари да бъде освободен. Всичко това трябвало да се случи в рамките на седмица-две.


Източника е novsport.com , струва ми се измислица smile.gif
Ricardo
Доста пропуски и слаби отигравания на Милито ако трябва да съм честен.Не трябва да форсираме излишно завръщането му,личи си,че е далеч от най-добрата си форма.
grande internazionale
Цитат(Provenzano @ Sep 7 2013, 20:13 ) *
Източника е novsport.com , струва ми се измислица smile.gif


Toва не е ли творение на донбалон? biggrin.gif Eй, Пепи много си се влюбил напоследък. Голям миш-маш ти е с тези източници и линкове biggrin.gif
Provenzano
Цитат(grande internazionale @ Sep 8 2013, 00:02 ) *
Toва не е ли творение на донбалон? biggrin.gif Eй, Пепи много си се влюбил напоследък. Голям миш-маш ти е с тези източници и линкове biggrin.gif

Разкри ме брат , разсеян съм последно време , ма това е заради началото на даскалото и най-вече прекаляването с алкохола biggrin.gif

До мача с гобите ще съм в кондиция wink.gif
cheffo
Цитат(grande internazionale @ Sep 7 2013, 19:58 ) *
Пет минутен репортаж от срещата днес.
Глупави два гола сме допуснали, но пък отбелязаните от наша страна са хубави.
Милито доста шансове е имал. Дано опъне мрежата на Буфонката, че снощи нашите момчета бая го измъчиха.

http://www.youtube.com/watch?v=0q-E3IB8-tQ


Toя Уолъс много бяга smile.gif Може да свърши работа в крайна сметка.
plamen
Единствената възможност за смяна на треньора е ако тоя Тохир е говорил с Хайнкес, което на мен ми се вижда крайно нереално да го е накарал да се върне на скамейката, но пък в крайна сметка нещо наистина бави адски много тая ми ти сделка......измислица или не има нещо което генерално пречи да се подпишат документите, Морати в началото на август каза когато беше срещата че само трябвало да се оформят.....
inter_ruse
някой няма ли да маха страмачони,коутиньо и снайдер от фона на форума ? :Д
durex
Наказаха Интер да домакинства пред празни трибуни

Интер ще играе следващия си домакински мач в Серия А без зрители в един от секторите на стадион "Сан Сиро" заради расистки скандирания от феновете на тима. Наложеното наказание, което включва и глоба от 15 000 евро, е заради обидите на расистка основа и заслепяването с лазер към съдията и играчите на Ювентус по време на дербито между двата отбора, завършило 1:1. Расистките обиди били насочени към играчите на Ювентус Пол Погба и Квадво Асамоа на мача в Милано в събота. Един от секторите на "Сан Сиро" ще бъде затворен за мача на Интер срещу Фиорентина на 26 септември.

facepalm2.gif facepalm2.gif
Аз пък видях да светят в очите на Гуарин с лазерче! Деба тая гнусна федерация
grande internazionale

durex
Президентът на Интер Масимо Морати постигна договореност за продажбата на 70% от акциите на клуба на индонезийския бизнесмен Ерик Тохир. Водещите италиански издания - Sky Sport Italia, SportMediaset, Corriere dello Sport и ANSA - съобщават, че на състоялата се днес среща в Париж страните са постигнали окончателна договореност за осъществяване на сделката.

Официално тя ще бъде оформена следващата седмица, когато юристите и финансовите консултанти на Морати и Тохир ще подпишат необходимите документи в Париж. Официалната продажба на контролния пакет акции на Интер ще бъде обявено в следващите три седмици.

По време на епохата Морати, Интер спечели 16 трофея за 18 години.
Provenzano
Тохир вече мисли за селекция - Интер няма да дава луди милиони

Смятаният за сигурен бъдещ бос на Интер Ерик Тохир вече мисли за селекцията, с която ще бъде подсилен отбора на Валтер Мадзари. Според "Гадзета дело Спорт" индонезийският предприемач няма да залага на гръмки попълнения за над 20 милиона евро, а ще насочи клубната политика към привличането на млади и перспективни кадри. Интер няма да дава луди пари за трансфери, както правят масово новобогаташите в Англия и Испания, както и традиционният "трансферен лъв" Реал Мадрид.

Един от първите такива, към които Интер ще погледне, е младата звезда на ПСЖ Марко Верати. Наскоро техничният халф преподписа с французите до 2018 г., а интерес към него има още от страна на Наполи и Ювентус.
durex
Мхм, сигурно Верати ще ни го дадат за по-малко от 20млн. Трябва да е наясно, че не вади ли големи пачки, няма как отбора да бъде конкурентно способен. Изкуственото качване на цените на играчите в днешно време доведе до това положение.
Provenzano
Абе да ти кажа и за по-малко от 20 млн също може да се уреди добър трансфер. Тотнъм взеха Ериксен от Аякс за 12 млн, както и Паулиньо за 20. Примери има доста, стига да знаем къде да търсим, можем да намерим качествени футболисти и на по-приемливи цени.
INTERМilano
Там ни е проблема, че не знаем кой да вземем. Ще се попетя ама Бенфика взеха Маркович за 10 милки и като гледам вече за 3 мача има 2 гола smile.gif
Provenzano
Цитат(INTERМilano @ Sep 20 2013, 13:10 ) *
Там ни е проблема, че не знаем кой да вземем. Ще се попетя ама Бенфика взеха Маркович за 10 милки и като гледам вече за 3 мача има 2 гола smile.gif

Точно това искам да кажа и аз. Като оставим настрана прехвалените играчи с безумно надути цени, има и една не малка бройка от такива, които почти не им отстъпват по качества, а цените им са доста по-надолу. Интересно ми е по какъв начин ще действа Тохир.
Bat Smelio Tzimento
Черносини Приятели, преведох тази извадка от първа страница на Гадзета дело Спорт от тази сутрин, защото чувствам, че трябва да споделим това събитие. Тук във форума, често гласовете са свързани със трансфери, с това което е добро или лошо за отбора, но сега сме на прага на нещо наистина, което променя цялото ни възприятие за Интер . Писмото не е писано от обикновен фен на Интер, защото всеки от нас може да напише своята мисъл и чувство за това което става, а е лично мнение на директора на Гадзета дело Спорт. Ако сметнете, че трябва писмото да се прехвърли в отделна тема или има вече такава за Тохир прехвърлете го. Аз го копирам тук и нека то да е като отправна точка за коментарите ни.








Писмо на един объркан интерист

Andrea Monti


Milano, 20 settembre 2013


Скъпи черно-сини читателки и читатели, които днес, вярвам с малко повече тревога, държите в ръцете си първа страница на Гадзета, не се отчайвайте. Това е краят на един свят, но не е краят на света.

‘Няма да бъда повече президент’: с няколко думи и половин усмивка Масимо Морати – който също така продължи да забавя времето на неизбежното – обявява, че Интер, след осемнадесет години, няма да бъде вече негова. Разбираемо, името на фамилията ще остане в компанията, поне в началото, но контрола върху Любимата преминава в ръцете на трима индонезийски предприемачи. Индоинтер? Опитвам се да ви накарам да си представите, докато все още меката глина на една дългоочаквана новина се втърди и се превърне в скулптура, взирайки се в едно непознато лице с ориенталски линии, усмихнати, неизмерими. В очите, вашите и нашите, за миг пробягва на кинолента филм с безкрайна страст и емоции, с главен герой едно момче, което през 64-та срамежливо вдига в небето на Виена първата Купа на шампионите завладяна от баща му и се същата тази се намира почти след 50 години пак в ръцете му, но този път носеща неговото име: нощта в Мадрид, Трипъла, мечтата на един живот, по дяволите Едип и неговия комплекс. Приятели и противници, дори и най-горчивия ювентинец, го потвърждават: един велик епичен спортен роман, истинска работа.




За вас, за нас в Гадзета, за целия футболен свят сбогуването на Морати е епохален обрат. Отива си последният меценат, залязва фигурата на президента-тифозо склонен да проиграе късмета си за една вяра, онзи който можеш да обичаш и мразиш, но е там всеки ден, символ непоколебим и осигуряващ приемственост със своите бълбукащи майтапи, очилата наполовина свалени, цигарите на рояци, пантомимичните разходки под прозорците на Сарас, (‘ Днес няма да говоря’ ... ‘Прощавайте, какво попитахте?’) перчема разрошен, лицето на достоен човек. Да се каже, че италианския футбол няма да е същият е грешно, дори банално: във водовъртежа на промяната, на телевизията в съблекалнята, на пропастите в бюджета , онази работа, наследството от бащите ни не съществува отдавна. Но днес, символично, последната котва е вдигната и ние ставаме свидетели на началото на новия Интер за далечните Индии със същото безпокойство и вълнение, с които населението на Палос дела Фронтера е поздравила Колумб и неговите каравели запътили се към неизвестното. Чукаме на дърво, естествено. Първата мисъл е: ще се върнат ли? И втората, по цинично: ще донесат ли богатства и нови съкровища?



Мисля, че да, възлюбени хора бауша. Там някъде новият свят съществува и трябва да се направи опит да се завладее. Дори Ханданович не може да парира мръсните удари на глобализацията – между шейховете и планетарния бизнес – те вече са спечелила мача. Разбиране, или за упоритите, примирение с всичко това поставя нещата в правилната посока. Тъжната приказка на един магнат на футбола, задължен да продава защото е обременен с дългове, честно казано е шок. Истина е, не е на добре за петролните босове да горят по 50 милиона евро на година в тигела на Сан Сиро, но Морати все още струват няколко милиарда. Спокойно биха могли да си позволят заплатата на Камбиасо и вечното присъствие на Санети и за поколение напред. Реално този път, разсъжденията на президента, който обожаваше ( и щедро възнаграждаваше) Чино Рекоба извън всякаква логика, този път са напълно ясни. И засягат бъдещето на неговото творение. Обясни го в Гадзета преди няколко седмици, вярвам, че беше честен: Без интернационализация няма бъдеще, но да създаваш сам пазар на Изток е много трудно и струва скъпо. Но ако Изтокът дойде при нас, носи пазара след себе си’.





То-хир То-хир. Честно казано, не мога да си представя новия хор по трибуните. Но кой ще трябва да измисля един спомен, че Интер е абревиатура на Интернационализма и отвореността към света се корени в неговото генетично наследство. Поне този път отворете книгите скъпи тифози ... Историята разказва, че Амброзиана Интер е основана в началото на миналия век в механа около Навили от 44 дисидента които бяха напуснали Милан защото не е пускал в игра чужденците. Вдъхновителят на бунта, Джорджо Муджани, странен художник и творец : той е, сигурен съм, коренът от който израства идентичността на отбора, същата идея за ‘ pazza Inter’. На масата в ресторант ‘Часовникът’ на 9 март 1908, той празнува рождението с фразата: ‘Тази вълшебна нощ ще даде цветовете на нашия герб, черното и синьото върху златния фон на звездите. Ще се нарича Интернационале, защото ние сме братя на света’. Толкова върху морала черно-сини читателки и читатели: има ли някой който се чувства, че може да противоречи на основателя?









durex
Аз само се надявам Морати да оставя отбора в добри ръце, рано или късно това щеше да се случи все някога, въпроса е този индонезиец гледа ли на отбора със сериозно око, или ще я кара като с баскетболния си клуб през просото.
C-Murder
Смилянски, благодаря за качествения превод на този редактор от вестника. Знам, че по принцип от Гадзета винаги са били в близки отношения с Интер, въпреки, че в последно време много се омазаха около повторното отваряне на процеса Калчополи. За мен си остават боклуци и това няма да се промени, дори самият Морати ги нарече враг на Интер, но явно все пак има някой друг останал интерист там. Иначе по повод на продажбата писах преди малко във facebook групата, ще си копирам мнението и тук.

Със сигурност няма да сме по-зле, още повече, че дори в момента финансово не изоставаме от водещите отбори в Италия. Наистина не можем да се мерим с най-големите в Европа и това няма да се промени скоро дори с новия собственик. Още не мога да си обясня как почти всички очакват Тохир едва ли не да хвърля пари като Абрамович, само защото е милиардер. Че и някакви въображаеми 100 млн. се спрягат, имена като Ройс и тн.. което е абсолютна фантастика. Колкото по-рано се озазнаят феновете, толкова по-малки ще са разочарованията, когато не им доведат играчи за по 50млн. парчето. След време може би да, ако стратегията е успешна, но в момента е немислимо и не възлагайте прекалено големи очаквания. Морати продава не защото не може да се справя с издръжката на отбора, а защото се въртим в един омагьосан кръг и сме достигнали лимита, който може да има клуб като Интер чисто маркетингово. В последните години приходите варират все в един и същи диапазон и са крайно недостатъчни, за да сме конкурентни на другите грандове. Изобщо марката Интер не се котира особено високо в момента и отборът не се радва на голяма популярност, а в световен мащаб да не говорим. Трябва да започнем да взимаме парите и на азиатците, така както го правят Барса, Реал и отборите от топ4 в Англия. Там са големите пари и дори да сме изостанали значително, хубавото е, че все пак ще опитаме. Морати го знае отлично и затова толкова искаше да сключи сделка с китайците по-рано. Той сам не може да ни наложи на азиатския пазар или би станало прекалено бавно - едва ли има връзките, контактите, а още повече времето за това. Именно затова трябва да се погрижи Тохир, който се надявам да разполага с всичко нужно, за да ни представи успешно и доходоносно на изток. Най-много ме притеснява това, че изглежда от този холдинг доста хора ще са намесени в управлението на клуба наравно с него и ще искат да имат думата. Досега управлението беше ясно - каквото каже Морати, това става, за добро или лошо.
Ultras
Изключителни благодарности за Превода.Мисля тази статия да стигне и до групата във фейсбук,надявам се Бат Смелио няма да има нищо против.
Благодарност отново.
uolfgart
И аз искам да изкажа една благодарност на преводача!!!Винаги научавам нещо от теб, когато намериш време да пишеш!!!
Bat Smelio Tzimento
Да продължа оттам където C-murdur завършва. Според договора, който е подписан за прехвърляне на 70% собствеността, Морати е издействал клауза, в която пише, че при лошо управление на клуба или непостигане на определени финансови или други резултати Морати има право да се завърне на президентския пост.
durex
Ето как са гласували и феновете. Това е общ рейтинг от началото на първенството до сега.

1) CAMPAGNARO 6,80
2) PALACIO 6,72
3) MILITO 6,67
4) ALVAREZ 6,61
5) NAGATOMO 6,53
6) ICARDI 6,50
7) RANOCCHIA 6,39
8)HANDANOVIC 6,39
9) JONATHAN 6,33
10) CAMBIASSO 6,25
11) JUAN JESUS 6,17
12) TAIDER 6,13
13) WALLACE 6,00
14) KOVACIC 6,00
15) GUARIN 5,97
16) BELFODIL 5,92
17) ROLANDO 5,83
18) PEREIRA 5,67
19) KUZMANOVIC 5,33
durex
На 12 Октомври ще играем приятелска среща срещу отбора на Локарно от 16:00ч.
INTERМilano
Цитат(durex @ Oct 5 2013, 11:54 ) *
На 12 Октомври ще играем приятелска среща срещу отбора на Локарно от 16:00ч.


След манлко започва мача ни с Локарно. Някой, някакъв линк да има ?!
INTERМilano
Inter: 30 Carrizo; 6 Andreolli, 25 Samuel, 5 Juan Jesus; 18 Wallace, 16 Mudingayi, 19 Cambiasso, 17 Kuzmanovic, 2 Donkor; 23 Ventre, 7 Belfodil.
Subs: 12 Castellazzi, 8 Bigotto, 9 Bonazzoli, 10 Olsen, 11 Mira, 13 Longo, 14 Yaho, 21 Eguelfi, 31 Dalla Riva, 35 Dabò.
Coach: Walter Mazzarri.
INTERМilano
ай честито smile.gif

http://calcion.me/live98.htm
Provenzano
Цитат(INTERМilano @ Oct 12 2013, 16:00 ) *
ай честито smile.gif

http://calcion.me/live98.htm

10x Ради , потребител на месеца biggrin.gif trophy-1302.gif
Provenzano
Поведохме с гол на някакъв младок , не му знам името
INTERМilano
Цитат(Provenzano @ Oct 12 2013, 17:15 ) *
Поведохме с гол на някакъв младок , не му знам името


Поведохме още в 1-та минута с гол на Белфодил , а гола за който говориш е на Олсен. Резултата е 3-0 за нас и е второто полувреме smile.gif
Provenzano
Цитат(INTERМilano @ Oct 12 2013, 17:33 ) *
Поведохме още в 1-та минута с гол на Белфодил , а гола за който говориш е на Олсен. Резултата е 3-0 за нас и е второто полувреме smile.gif

Веднага като пуснах Олсен вкара, а гола на Белфодил съм го пропуснал smile.gif
plamen
Много добро впечатление ми направиха младият Вентре и Олсен, тоя младеж Олсен как е налял, вече май си е готов да го пробва Мадзари. tongue.gif
INTERМilano
На мен ми хареса играта на Жуан, като ляв бек. Справи се страхотно и цял мач не спря да тича и пробива по крилото, като истинско острие wink.gif
cheffo
ОФИЦИАЛНО: Морати и Тохир са подписали днес сделката за Интер. Очакват се подоробности по-късно. - http://www.sempreinter.com/2013/10/15/offi...-the-contracts/

Айде, Честито! biggrin.gif

Успех на Тохир начело но клуба и дано той ни донесе много трофеи и купи и берекет biggrin.gif Пия по този повод довечера beer.gif

Provenzano
хах дали най-накрая наистина се случи biggrin.gif
Centrocampista
http://www.inter.it/it/news/63801

http://www.leggendanerazzurra.it/Le_New/e&...50_milioni.html

http://inter-bulgaria.com/news.php?readmore=1474

Морати : "Всичко е подписано, до няколко часа ще има официално съобщение"

Тохир : Надяваме се, че този подпис ще бъде благословия "

Няма лъжа,няма измама - Днес Интер е бил продаден!
durex
unsure.gif Дано да е за добро!
Provenzano
В такъв случай честито и успех на Тохир smile.gif
cheffo
Според Тутуспорт има вероятност в бъдеще да се осъществи сътрудничество между Интер и ДС Юнайтед (другия клуб притежаван от Тохир). Идеята е зад океана да се пращат млади таланти (като Белец и Беса, и двамата сега са в Оланезе), които да се обиграват там и да трупат опит. - http://www.sempreinter.com/2013/10/18/tutt...-main-idea-are/
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.