Помощ - Търсене - Потребители - Календар
Пълна версия: Ситуацията с Габигол
Форумът на Привържениците на Интер в България > F.C. Inter > Интер извън терена > Анкети
Provenzano
Пускам тази анкета във връзка с една доста коментирана тема около Интер в последните седмици, а именно бразилския нападател Габриел Барбоса - Габигол. Както повечето знаете, "кариоката" има записани едва 10-15 минути. С наближаването на месец януари и съответно януарския трансферен прозорец все повече се засилват слуховете, че най-вероятно ще дадем Барбоса под наем или направо ще го продадем. Какво обаче е Вашето мнение? Трябва ли да бъде оставен в отбора и да се налага като партньор на Мауро Икарди в нападението? Или пък трябва да бъде даден под наем? Най-добре обаче на друг отбор от италианското Калчо, тъй като така ще се адаптира към първенството и ще се подготви за своето завръщане. Или според Вас е най-добре да продадем Габигол за близка сума до тази, която платихме на Сантос за да го привлечем и на негово място да вземем друг футболист на пост, на който имаме по-голяма нужда. Така или иначе Барбоса не игра въобще, а първия полусезон почти свърши. Искам да кажа, че можехме и да спестим парите от този трансфер и да ги инвестираме в един или два бека, защото за 30-35 млн със сигурност щяхме да си решим проблемите и на двата бека.
onlyinter
Лично на мен този трансфер силно почна да ми намирисва на пране на пари. Няма такъв собственик, дал 30 мил. да не натиска най-малкото на този футболист да му дават игрово време доста повече от 7-8 минути. Ако не ме лъже паметта в сделката беше намесен и Киа Йорабчиян, известен с мътните си гешефти.
cheffo
Като нищо може да се окаже поредният парашутист набеден за следващото чудо. Все пак не мога да го коментирам, защото не съм му гледал и един мач, но щом треньорите не го пускат мирише работата.
durex
Момчето гази за националния и за Сантош, само нашите спецове не виждат качества в него. То и Коутиньо беше същата работа, дойде като обещаващ талант, ние го набедихме, че не става и сега Барса дава 80млн за да играе при тях....сори пичове, ама повредата е в нашия телевизор сиреч в Интер. Ще похабим момчето за едното нищо. На тренировки гледам им взема акъла, но стигне ли се до официален мач, дори и резерва не влиза. Има тука някъква схема, ама ....тия китайци да не се окажат някакво менте, като всичката им измислена стока.
Provenzano
Митакче, ще се отклоня малко от темата, но спомняш ли си Франк де Бур какво беше казал за Ранокиа? На тренировки е истински звяр, но не знам какво му става в официалните мачове и защо така се сковава? biggrin.gif

Не ме разбирай погрешно, не искам изобщо да сравнявам Габигол и Ранокиа, тъй като единственото общо между тях е, че играят в Интер. Иначе е крайно време бразилеца да получи шанс. Не виждам какво пречи да бъде използван като партньор на Икарди. В противен случай сме на път да счупим поредния антирекорд след закупуване на футболист за 30+ млн, който след само 10 минути за цял 1 полусезон най-вероятно ще бъде преотстъпен под наем. Едва ли Барбоса ще се задоволи със скамейката на Интер и предполагам, че през януари ще поиска или титулярно място или място в трансферния списък. Познайте какво ще му даде ръководството ни?! biggrin.gif
durex
Пепо, само че Ранокия колко мача има изиграни за нас до този момент и колко Габигол. Нека бразилчето направи поредни 5 мача да речем и тогава да кажем да наистина още не е готов и т.н. Да не говорим, че 30млн за играч се дават уж за да бъде важна роля за отбора ти, демек титуляр. Ти я виж само, 30млн - резерва, Кондогбия 35млн - резрева...Нагатомо 7-10млн - несменяем титуляр, Д.Амброзио 5млн - несменяем титуляр. Няма да продължавам защото картинката е меко казано плачевна от тази гледна точка biggrin.gif В заключение ще кажа - скъпи резрви - евтини титуляри, после защо резултатите на отбора са такива.
Provenzano
Знам, че е така, но просто като спомена тренировки и се сетих за ФДБ и Ранокиа biggrin.gif
Kutinkata
Абе аз не искам да съм черноглед но Барбоса за сега не бива да бъде сравняван с Коутиньо . Силно казано е , че е мачкал за Сантош и Бразилия , с първите има по 3 гола средно на мач а за Бразилия има 2 гола , като единия е срещу младежкия отбор на Хаити а другия срещу Панама в приятелски мач . Не мачка като набора му Габриел Хесус , но и двамата са твърде млади . Не искам да кажа , че Барбоса е слаб , но и не искам да твърдим , че е добър преди да сме го гледали . Но след като сме дали 30+ млн за млад играч сме длъжни да му дадем нужния шанс и ще разберем какъв талант е . В крайна сметка нито Кандрева впечатлява по някакъв безапелационен начин , нито играча зад Икарди се е доказал кой знае колко . Но за всичко е виновен Де Бур , защото той го заби на пейката , после Веки знаеше , че е за няколко мача и искаше да се докаже а е ясно , че Барбоса ще му трябват няколко мача за да навлезе в ритъм , а в момента Пиоли надали щеше да е разумно да го хвърли срещу Милан . Смятам , че ще му се даде шанс на Барбоса и ще видим дали е талант като Коутиньо или не . Иначе аз не вярвам на тия мачкания и на тренировки , във фейсбук гледах доста тскива клипчета с неговите мачкания в които ми направи впечатления , че и Паласио мачка ...
durex
Аз не ги сравнявам с Хесус, но Габигол докато не изиграе един продължителен период от мачове няма как да се убедим, че не става, а и то трупането на опит в Серия А става точно така. Като е закотвен никога няма да се научи. Ама нямаме треньор с топки за да поеме риска и да го налага. Не знам, може би ги е страх да не се повтори това с Кондогбия, за който бяха платени 35млн. а година по-късно няма никакъв напредак относно играта му при нас.
Provenzano
Не съм много сигурен, но Кондо има ли поне 5 поредни мача, в които е започвал като титуляр откакто е при нас?
El Jardinero
Катуньо 2, вАн! koi-e-toq-do-bai-ivan.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.