Помощ - Търсене - Потребители - Календар
Пълна версия: За или против китайските инвеститори?
Форумът на Привържениците на Интер в България > F.C. Inter > Интер извън терена > Анкети
Provenzano
Китайската фирма Suning Group пусна официално изявление относно преговорите с Интер, което означава, че слуховете, които се появиха в последно време в медиите се оказват достоверна информация.

Какво обаче е вашето мнение и позиция като фенове на клуба относно въпросните китайски инвеститори? За или против тяхното влизане в управлението на Интер сте и защо? Мислите ли, че могат да помогнат на отбора да се върне отново на върха или по-скоро ще му попречат? Кажете всичко какво мислите по тази тема.
cheffo
Китайците явно имат някакви амбиций да развият клубните си отбори и сигурно имат "добро" от правителстовто им, щом започнаха да правят доста скъпички трансфери. Конкретно за нашата ситуация, четох че китайците искат в тяхна посока да отидат експерти, треньори и т.н., хора които могат да им помогнат в изграждането на един клуб по "европейски модел", да го кажем. От друга страна ще дават пари.
Обаче само с пари няма да се получи нищо. Трябва ни свестен треньор, ръководни органи, които знаят за какво става на въпрос, както и кадърни кадри, които да водят трансферната ни политика и също кадърни скаути. Това, китайците няма как да го осигурят, защото хал хабер си нямат. При нас засега нещата с треньора куцат. С трансферите ще видим. Тохир нае онзи чичка от Верона да помага на Аусилио, така че ще видим какво ще докарат лятото и ако имаме два от трите компонента ( пари и добра трансферна политика), даже и със скапан треньор (чичо Манчо), може да на постигем успех.
Аз лично съм за китайците, защото е ясно че Тохир изнемогва с финансирането и свежи пари могат доста да помогнат. От друга страна пък адмирирам опитите на Тохир да промени нещо в ръковдстовто, като се започне с махането на Фасоне и Бранка и с наемането на онзи пич от Ман Юнайтед, като изпълнителен директор и сега с този от Верона, дето ще помага на Аусилио. Надявам се, тези ходове да дадат скоро резултат. Също така не бърза с уволнението на треньорите, което не е лошо, ако бяхме случили на читав треньор.
Лично според мене китайчетата ще поизчакат малко и ако нещата тръгнат нагоре, може и да набият шута на Тохир и да вземат целият му дял.
durex
И аз съм "ЗА" китайците. Вижда се че в съвременния футбол нямаш ли пари си обречен на посредственост. Тъй като ние не сме клуб като Манчестър, които да генерираме големи приходи от стадион и мърчандайз, та ако щеш и от ТВ права, та се стига до богати собственици, които да наливат свеж капитал в клуба за да може той да бъде конкурентен на останалите топ отбори в Европа. И все пак да не се залъгваме, китайците купуват само 20%, така че нека не очакваме кой знае какви чудеса от тях.
Kutinkata
Аз нещо изпускам , как ще наливат пари в нас като сме зле с ФФ , няма ли да ни накажат от УЕФА ? Или при покупката на 20-те процента тези пари се видят като приход и за готови за харчене .
Provenzano
Не съм на 100% сигурен, но би трябвало да е така. Нали клуба продава от своите акции и вследствие на продажбата в касата постъпват приходи.
Centrocampista
Цитат(Provenzano @ Apr 26 2016, 17:59 ) *
Не съм на 100% сигурен, но би трябвало да е така. Нали клуба продава от своите акции и вследствие на продажбата в касата постъпват приходи.


Точно така, Пепи. Това се нарича рекапитализация или т.нар. капиталова печалба, при която абсолютно легално и без да нарушаваме финансовия феърплей увеличаваме парите в касата на клуба. Като парите от продадените акции ще отидат (по-голямата част) за намаляване на финансовата загуба, която според споразумението ни с ФИФА не трябва да надвишава 30 млн.
Provenzano
Да, нали за малко така щяха да спасят ЦСКА преди време... с продаването на акциите на клуба.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.