Помощ - Търсене - Потребители - Календар
Пълна версия: Финансовото състояние на Интер
Форумът на Привържениците на Интер в България > F.C. Inter > Новини и Мачове > Новини
Страници: 1, 2, 3, 4
radiinter
Финансовия феърплей не изисква само внимание в разходите за заплати и трансфери но също така изисква и търсенето на нови икономическа стратегии които да позволят на Интер да получава свежи приходи от мърчандайзинг и развитието на марката.За да стане това Интер планира да последва примера на Челси и Манчестър Ю създавайки школи в Америка където да растат бъдещи таланти както това вече се случва в Абу Даби и Сиатъл.Другите две цели в програмата са Калифорния и Венецуела.

Също така Интер има за цел да разработи своя магазин в Пекин чрез нова комуникационна стратегия включваща и саздаването на комикси разработени от една от най-големите компании в бранша Taobao.Предвижда се и откриването на нов Inter Store в Пинетина.Това трябва да се случи в края на Август или началото на Септември.Също така се обмисля намаляване на бройката на спонсорите до 25 за да се даде повече видимост на всички.Към групата на спонсорите може да бъде добавена и немска марка работеща в компютърната област.

източник:fcinternews.it
Dr.Moratti
Имаме нов топ спонсор-Swissgas, само дето не е ясно пари ще наливат ли или е някаква далавера със Сарас 107952_orig.gif
radiinter
Получили сме 38 милиона от Уефа за участието си в Шл.От италианските отбори ние сме взели най-много пари,а в общото класиране сме на 6-то място.
radiinter


От тази таблица добре се вижда как парите за заплати всяка година намаляват.Досега не сме имали толкова на брой качествени играчи които вземат под милион.Единствения от новите който взима над 3 милиона е Форлан,а в същото време вече ги няма Куарешма,Мансини,Суазо които излишно товареха бюджета.
ivofen
На Суазо хич не му е било зле,с ниговата заплата до живот в Интер.Но като видях заплата на черната мерда си представям как са му светнали очите като са му предложили дюнерите.
Kutinkata
Според тая таблица със сигурност можем да бутнем под 100 млн заплатите ако махнем на играчи като Мунтари , Киву , Кордоба , Станкович а и ако се бяха осъществили трансфери на Милито и Майкон .
radiinter
Доколкото съм чел догодина Киву,Кордоба и Самуел са аут така че със сигурност заплатите ще се свият още защото и техните договори са от "старите".
radiinter
Според Гадзета на годишното събрание на акционерите (в края на месеца) Морати ще вкара нови 40 милиона в ад-то с което на практика ще заличи дупката в бюджета.Това е последната година в която такива операции ще бъдат възможни защото от догодина влиза феърплея.Към момента загубите ни са около 60 милиона.Само да припомня че преди 5 години бяха 206 мил.

2006-07 -206.8,
2007-08 -148.3
2008-09 -154.4,
2009-10 -69,
2010-11 -55-65


grande internazionale
Ехе, ние ще влезем на чисто в феърплея. После кажете, че Морати нищо не прави. Да видим дали ще има сериозни санкций за отборите, който са на минус, защото така като гледам само нашият президент се е стреснал.
Ricardo
Цитат(grande internazionale @ Oct 9 2011, 03:13 PM) *
Ехе, ние ще влезем на чисто в феърплея. После кажете, че Морати нищо не прави. Да видим дали ще има сериозни санкций за отборите, който са на минус, защото така като гледам само нашият президент се е стреснал.


Ще има ама някой друг път.За мен цялото това пестене от наша страна,не е заради финансовия феарплей,а е защото бизнеса на Морати не е в най-добрия си период.
El Jardinero
Цитат(grande internazionale @ Oct 9 2011, 03:13 PM) *
Да видим дали ще има сериозни санкций за отборите, който са на минус, защото така като гледам само нашият президент се е стреснал.


Именно, дано в Италия не излезе като в България и казармата - правилата да са само за тези, които имат морала и съвестта да ги спазват. За мен като фен няколко Скудета и успехи в Европа са много по-важни от това дали ще сме най-изрядният или единственият отбор без дългове и вписващ се в някакъв наложен отвън феърплей. Знам, че нещата са свързани, но ми е през любимия шал със змията тая финикийската страна на играта. loveinter.gif Наполи и Фиорентина щом извървяха целия път от дъното до върха, нас ли ще уплашат!? Колкото Левски и ЦСКА ще фалират или ще бъдат закрити, толкова и Интер, НЯМА как да стане! Така че КУПУВАЙ, МАЧКАЙ, ДОМИНИРАЙ!!! interamo.gif
Provenzano
Е да, ама в Италия не е като в България и не можем да рискуваме с подобни дупки в бюджета. Морати прави всичко за да сме подсигурени от тази гледна точка и въпреки, че ние искаме победи и титли (което е напълно нормално), а не ни интересува финансовото положение на отбора и най-вече ФФ, те най-вероятно ще се окажат важни фактори в цялата система и е хубаво да знаем, че именно откъм тази система нямаме проблеми.
radiinter
Цитат(grande internazionale @ Oct 9 2011, 03:13 PM) *
Да видим дали ще има сериозни санкций за отборите, който са на минус, защото така като гледам само нашият президент се е стреснал.


Стой и гледай,днес четох едно изказване на шеф на Челси който твърди че в идните години отбора ще трябва да разчита на себе си защото Абрамович няма още дълго да е техен благодетел.
ivofen
В една статия четох парите дето ги дава чукотката са заем за отбора така че в един момент може да се ухапят за гъза когато му омръзне играчката.Доколкото за нас Морати се е заел сериозно с феърплеа,а дали ще е успешна това зависи само от УЕФА.
chaflio
[quote name='Ricardo' date='Oct 9 2011, 03:20 PM' post='176480']
Ще има ама някой друг път.За мен цялото това пестене от наша страна,не е заради финансовия феарплей,а е защото бизнеса на Морати не е в най-добрия си период.
[ /quote]
А бе ти да не си му личен финансист та да знаеш как му върви бизнеса,между другото няма ли един път да похвалиш Морати
THE_GAME
Пичове, не се заблуждавайте с тоя финансов феърплей. Това е просто едно миниатюрно предизвикателство за счетоводителите. Морати само може да го ползва като оправдание, зад което да скрие нежеланието или невъзможността си да извади пари за трансферите, които бяха нужни на Интер. От друга страна на мен ми е много интересно и признавам, че не съм се задълбочавал по темата, ама как тоя Ювентус хем си построи стадион, хем извади близо 100 милиона евро за селекция, хем няма нищо общо с големите пари на Шампионската лига вече 2-ри сезон... confused-3316.gif
inter_fen
Аз този финансов феърплей докато не го видя в действие ще си мисля, че няма да бъде наложен. Твърде голямо е влиянието на големите отбори и без тяхното съгласие, тази идея на Платини е трудно осъществима. То и без това имаше слухове за направата на собствена лига без допира на УЕФА вместо сегашната ШЛ smile.gif
chaflio
Цитат(THE_GAME @ Oct 9 2011, 10:59 PM) *
Пичове, не се заблуждавайте с тоя финансов феърплей. Това е просто едно миниатюрно предизвикателство за счетоводителите. Морати само може да го ползва като оправдание, зад което да скрие нежеланието или невъзможността си да извади пари за трансферите, които бяха нужни на Интер. От друга страна на мен ми е много интересно и признавам, че не съм се задълбочавал по темата, ама как тоя Ювентус хем си построи стадион, хем извади близо 100 милиона евро за селекция, хем няма нищо общо с големите пари на Шампионската лига вече 2-ри сезон... confused-3316.gif

А матеб какво толкова те учудва за дъртата кранта,тях този феърплей не ги интерисува -той се отнася само за отбори които участват в шампионската лига ,а те там скоро няма да стъпят crying_with_laughter-3302.gif
Provenzano
Да, ама точно защото не играят в ШЛ не знам откъде имат толкова много приходи и пари за нов стадион, скъпи покупки и т.н.
radiinter
Цитат(THE_GAME @ Oct 9 2011, 10:59 PM) *
Морати само може да го ползва като оправдание, зад което да скрие нежеланието или невъзможността си да извади пари за трансферите

Интересно твърдение.Още по-интересно ще ми е да видя и някаква обосновка за него.Морати няма желание да дава за Интер blink.gif blink.gif

Цитат(Peppu @ Oct 9 2011, 11:33 PM) *
Да, ама точно защото не играят в ШЛ не знам откъде имат толкова много приходи и пари за нов стадион, скъпи покупки и т.н.



Момчета ама вие наистина ме учудвате.Когато зад теб стои Фиат можеш да си позволиш почти всичко.Ако някои си мислят че това е просто една фирма произвеждаща автомобили е доста назад.Половината държава се крепи на този концерн който освен няколко автомобилни марки (в това число и Ферари) съдържа в себе си и редица други дъщерни дружества занимаващи се с съвсем други дейности.Някакво си скромно стадионче (за стандартите на Италия) няма как да е проблем за една такава корпорация.
THE_GAME
Когато селекцията на отбор със статута и предполагаемите амбиции на Интер се състои предимно от наеми, евтини ветерани и тук-таме някой също толкова евтин и естествено недоказан латинос и то след като е продадена за доста добри пари най-голямата звезда на този отбор, на мен това ми говори, че на Морати или не му се дават кинти, или просто няма. Което и от двете да е - лошо за нас...
Il Capitano
Тоя финансов феърплей не вярвам да се наложи, но дано ме опровергаят онзи френски бастун и хората около него. Видя се, че начини има-Манчестър Сити буквално се изгаври с Платини с онази продажба на името на стадиона за 400 000 000 паунда. И какво ще им каже той? Не е ли приход това?
Provenzano
Цитат(Il Capitano @ Oct 10 2011, 11:22 AM) *
Тоя финансов феърплей не вярвам да се наложи, но дано ме опровергаят онзи френски бастун и хората около него. Видя се, че начини има-Манчестър Сити буквално се изгаври с Платини с онази продажба на името на стадиона за 400 000 000 паунда. И какво ще им каже той? Не е ли приход това?

Абсолютно. Само че Сити с техните разходи по трансфери, заплати и т.н. са длъжни да печелят всяка една купа за която играят и дори след това може пак да не са на плюс.
Il Capitano
QUOTE(Peppu @ Oct 10 2011, 11:25 AM) *
Абсолютно. Само че Сити с техните разходи по трансфери, заплати и т.н. са длъжни да печелят всяка една купа за която играят и дори след това може пак да не са на плюс.

Пак ще измислят нещо, можеш да си напълно сигурен wink.gif
radiinter
Цитат(THE_GAME @ Oct 10 2011, 08:12 AM) *
Когато селекцията на отбор със статута и предполагаемите амбиции на Интер се състои предимно от наеми, евтини ветерани и тук-таме някой също толкова евтин и естествено недоказан латинос и то след като е продадена за доста добри пари най-голямата звезда на този отбор, на мен това ми говори, че на Морати или не му се дават кинти, или просто няма. Което и от двете да е - лошо за нас...



А може би има други причини които аз и ти няма как да знаем?Ето например с Лавеци.Спомням си лятото как тук се пишеха неща от рода "Ето Сити взеха Агуеро а ние спиме","Бранка какво чака да не взима Лавеци","Морати спи вместо за развърже кесията" и т.н.
А онзи ден в едно интервю Морати каза че наистина е искал да вземе Лавеци и се е свързал с Де Лаурентис но просто футболиста е много привързан към отбора и е отказал.И какво трябва да направи Морати?Да му изсипе един вагон пари само и само за да подпише ли?Да де ама ние няма как да ги знаеме тия подробности но пък можем да обвиняваме нашите хора в бездействие.Виждаш ли колко сме далеч от нещата които всъщност се случват?
И това беше само един пример,сигурен съм че има още много такива.
kinterista
Цитат(radiinter @ Oct 10 2011, 12:35 PM) *
А може би има други причини които аз и ти няма как да знаем?Ето например с Лавеци.Спомням си лятото как тук се пишеха неща от рода "Ето Сити взеха Агуеро а ние спиме","Бранка какво чака да не взима Лавеци","Морати спи вместо за развърже кесията" и т.н.
А онзи ден в едно интервю Морати каза че наистина е искал да вземе Лавеци и се е свързал с Де Лаурентис но просто футболиста е много привързан към отбора и е отказал.И какво трябва да направи Морати?Да му изсипе един вагон пари само и само за да подпише ли?Да де ама ние няма как да ги знаеме тия подробности но пък можем да обвиняваме нашите хора в бездействие.Виждаш ли колко сме далеч от нещата които всъщност се случват?
И това беше само един пример,сигурен съм че има още много такива.

Значи винаги съм казвал , че за да се вземе даден футболист , не е като да натиснеш бутона " Edit "на Плейстейшъна и да го вземеш виртуално. Тази процедура е свързана с много перипетий и преговори , както и най-накрая опира до финансовите условия за двете страни , които в 90% от случаите стават причина за пропадането на даден трансфер. Всеки един който инвестира пари във футбола , го прави с риска да загуби от тази инвестиция , особено ако самият играч претърпи провал или кариерата му се срине с оглед големите очаквания. Този риск кара президентите като нашият да не се изхвърлят много с транферните суми , защото монетата има и обратна страна ( както стана с Куаресма и Мансини) , та ние дадохме 29 млн. евро за Куаресма , същите пари за които продадохме Ето'о , ето виждате ли каква е разликата? Къде е гаранцията , че този играч , колкото и да е добър ще се разгърне на 100% при нас и всичко ще му върви по-вода. Какво каза и Раниери? Искам Сарате след един добър мач , да продължи да работи в следващият да е същият , това ми е целта с него. Но ето , че това е един елемент който ние не виждаме отвътре , а чакаме да излезе Сарате и да ни реши мач. Един футболист като него е завършен , но той иска ежедневно да се работи с него за да има резултати, може и да няма , тогава този който дава парите опира пешкира. Сега питам , ако са ваши парите , бихте ли ги давали ей така?
Ricardo
След спечелването на ШЛ Морати трябваше да реагира адекватно,за да може отбора да запази и дори вдигне нивото си.Взе доста пари от спечелването на ШЛ,15 млн.от неустойката на Моуриньо,както и 30 млн. за Балотели.Назначи Бенитес,не купи никой и отбора забоксува сериозно,сринахме се на 7-мо място,в ШЛ минахме доста трудно групата.Декември месец изгони Бенитес и тогава почнаха транферите.Дадохме около 30 млн. зимата за трансфери и то,защото отбора изпадна в много сериозна криза.Това според мен показа,че Морати все пак е имал някакви пари за транфери,но не е искал да ги инвестира лятото,но от нямане накъде зимата трябваше да купува.Това лято пък,транферите бяха повечко,но доста скромни като цяло..Засега новите доказват ниската си класа.Единствено Сарате и Форлан имаха някои добри прояви и нищо чудно декемрви месец отново да се озовем в доста деликатна ситуация и Морати отново да тръгне да купува на килограм 3-4 човека.
radiinter
Хубаво му броите парите на Морати от требъла но защо в сметката не вкарвате и дефиците ни който имахме да покриваме?От 206 милиона преди 5 години до почти нула тази година.И в същото това време отбора спечели всички възможни отличия и продължава да е един от основните конкуренти за титлата в калчото.
Малко хора биха се справили по този начин с ръководенето на отбор.
El Jardinero
Цитат(THE_GAME @ Oct 9 2011, 10:59 PM) *
Пичове, не се заблуждавайте с тоя финансов феърплей. Това е просто едно миниатюрно предизвикателство за счетоводителите. Морати само може да го ползва като оправдание, зад което да скрие нежеланието или невъзможността си да извади пари за трансферите, които бяха нужни на Интер. От друга страна на мен ми е много интересно и признавам, че не съм се задълбочавал по темата, ама как тоя Ювентус хем си построи стадион, хем извади близо 100 милиона евро за селекция, хем няма нищо общо с големите пари на Шампионската лига вече 2-ри сезон... confused-3316.gif


Голата истина, адаш, говорил съм за това, че начин ВИНАГИ може да се намери, стига ЖЕЛАНИЕ да има. focus.gif А в случая май точно то отсъства от известно време, уви. А този прословут "финансов феърплей" си е чисто и просто една преди всичко медийна заплаха, подхвърляна централно от канцеларските тигри на по-скромните умове подобно клишенца от рода на "безплатен обяд няма" и "времето е пари". Ако стресне някого, все ще е файда, ама не вярвам да се хване някой от големите рецидивисти, за които е в пълна сила още по-старомодното клише за поръчването на музиката.
Но на Дъртото няма какво да му завиждаме за разходите, щото на колкото по-малко неща се крепи една икономика, толкова по-лесно е да се срине. А италианската си е на кантар, но за нея план "Гърция" няма, твърде голяма е за подобен провинциален театър. И утре ако завалят лайната, не се учудвайте, ако гобите първи бъдат погребани под тях, барабар с всичките си фиатчета и ферарита и малкия си стадион...
INTERМilano
Навсякъде има вратички, ще ги има и във въпросния "финансов феърплей". Някъде бях чел, че именно ман сити и
челси ще са първите които ще минат през тях, като ще перат кинтите в стадиони (челси започват да строят нов такъв, а
ман сити ще си сменят името и ще получат от арабите някви милиона-милиони) biggrin.gif А Моратко знае много добре приказката -
"Като нямаш желание - намираш оправдание " 12546_orig.gif
Provenzano
Сити дори вече продадоха името на стадиона си за някакви си 400 млн. biggrin.gif
radiinter
Според една статия в Кориере школата на Интер е донесла 81 милиона евро на отбора през последните няколко години чрез продажбата на играчи.
Най-много пари са дошли от Балотели (22 милиона + бонуси) и Мартинс (18 милиона).Други играчи от които са дошли добри пари са Сантон,Дестро,Болцони и Бонучи.

radiinter
http://www.inter-bulgaria.com/news.php?readmore=51

Това е просто безумие.На четвърто място в света по заплати пред отбори като Челси,Юнайтед и Сити blink.gif
После се чудиме защо Морати изглежда най-уплашен от новите правила е защо вечно нас ни сочат като рисков отбор.
Всичките ни играчи които ни донесоха требъла имат дългосрочни и големи договори и докато постепенно не се изчистиме от тях няма да имаме финансова стабилност и ще продължаваме всяко лято да си продаваме най-ценния играч да за има някакви пари.
Именно начина по който се сключваха договорите в миналото за мен е една от най-големите грешки на Морати (но тогава никой не беше чувал за финансова криза).Заради такива договори вече втора година неможеме да се отървеме от играч като Мунтари.
radiinter
Утре Интер открива свой магазин в центъра на Милано."Solo Inter" ще е на два етажа и на тези 200 кв.м. ще е събрано всичко свъзано с Интер-продажба на артикули,продажба на билети,музей и т.н. http://www.inter.it/aas/news/reader?N=38254&L=en
radiinter



Ето го може би главния ни проблем.
Тези играчи взимат общо 31 милона под формата на заплати,а повечето от тях вече няма какво да дадат на отбора.Естествено никой от тях няма да се навие на намаление на заплатата затова изхода е само един.Аз се надявам поне 5-6 от тези да бъдат продадени.
Просто те са наследство от старата политика на Морати когато раздаваше пари на поразия.
aimar
Само Снайдер и Майкон да оставят от тези. А и Жулио. То пък аз си харесвам тримата с най-големи заплати...
Nikolov
Лусио Киву и Форлан почти сигурно напускат . Станкович и Пацини са пътници за мен
aimar
Цитат(Nikolov @ Jun 5 2012, 11:21 ) *
Лусио Киву и Форлан почти сигурно напускат . Станкович и Пацини са пътници за мен

Абе последните индикации са, че Киву май ще подписва нов договор. Даже и да се съгласи на намаляне на заплатата, едва ли ще иска да взима по-малко от 2,5-3 млн., което пак е много за него.
radiinter
Цитат(aimar @ Jun 5 2012, 11:15 ) *
Само Снайдер и Майкон да оставят от тези. А и Жулио. То пък аз си харесвам тримата с най-големи заплати...



Абе то и аз си харесвам всички които ни донесоха требъла само че повече обичам ИНТЕР.Така че ако условието да вървим напред е да се отървем от големите заплати тогава едно голямо "благодаря" и всички през вратата.
aimar
Цитат(radiinter @ Jun 5 2012, 11:27 ) *
Абе то и аз си харесвам всички които ни донесоха требъла само че повече обичам ИНТЕР.Така че ако условието да вървим напред е да се отървем от големите заплати тогава едно голямо "благодаря" и всички през вратата.

Не знам за другите, но поне Уес трябва да задържим със сигурност, ако искаме да претендираме, че сме топ-отбор.....
radiinter
Цитат(aimar @ Jun 5 2012, 11:31 ) *
Не знам за другите, но поне Уес трябва да задържим със сигурност, ако искаме да претендираме, че сме топ-отбор.....



В момента Снайдер е при нас просто защото няма кандидати за него.Виж че дори и слухове вече няма.Бъди сигурен обаче че ако направи силно Европейско някой богат клуб ще почука на вратата с голямата пачка и Морати изобщо няма да се замисли.Дори си мисля че нашия президент се надява на такъв развой на нещата.
aimar
Цитат(radiinter @ Jun 5 2012, 12:20 ) *
В момента Снайдер е при нас просто защото няма кандидати за него.Виж че дори и слухове вече няма.Бъди сигурен обаче че ако направи силно Европейско някой богат клуб ще почука на вратата с голямата пачка и Морати изобщо няма да се замисли.Дори си мисля че нашия президент се надява на такъв развой на нещата.

Така е и точно това е жалкото. Показва пълна липса на амбиция. Разбирам, че затягаме нещата, но с играчи със заплати от по 1-2 млн евро на година, няма как да се върнем на върха просто. Трябва да има такива като Снайдер.
radiinter
Цитат(aimar @ Jun 5 2012, 13:13 ) *
с играчи със заплати от по 1-2 млн евро на година, няма как да се върнем на върха просто.



Тук не съм съгласен.Специално за калчото е напълно възможно с наличните играчи + още 1-2 сносни попълнения да станем шампиони.Гобите станаха шампиони с отбор в който нито има звезди,нито скъпоплатени играчи.Гуарин примерно е точно играч който взима 1-2 милиона,това означава ли че е слаб?

Виж,вече ако говорим за Шл е друга работа.За там трябват истински инвестиции но при положение че ние тази година пропускаме този турнир можем да минем по-тънко от към пари.
aimar
Цитат(radiinter @ Jun 5 2012, 13:20 ) *
Тук не съм съгласен.Специално за калчото е напълно възможно с наличните играчи + още 1-2 сносни попълнения да станем шампиони.Гобите станаха шампиони с отбор в който нито има звезди,нито скъпоплатени играчи.Гуарин примерно е точно играч който взима 1-2 милиона,това означава ли че е слаб?

Виж,вече ако говорим за Шл е друга работа.За там трябват истински инвестиции но при положение че ние тази година пропускаме този турнир можем да минем по-тънко от към пари.

Аз под връщане на върха, имах предвид върха в Европа, не само в Калчото. Играчи като Гуарин никак не са слаби, напротив, но покрай такива като тях, трябва задължително да имаш и 2-3 от световна класа, за да направиш нещо в Европа. А този сезон трябва да почне да се гради този отбор, от който ще чакаме след някоя друга година тези успехи в Европа. Но поне според мен тряба да запазим единствения си играч от най-висока класа, защото каквото и да си говорим, Уес ни е единствения такъв. Какъв е смисъла да го продаваме и следващата година като се класираме за ШЛ да си кажем: "ей, трябва ни един такъв" и да почнем да търсим такива хора, които и без това са дефицит в момента, да не говорим, че ще се наложи да купим евентуално някой за доста повече пари, отколкото ще вземем за него, а и няма да е от тази класа.
Kutinkata
Цитат(radiinter @ Jun 5 2012, 12:12 ) *

Когато продадем 6 от тези 8 тогава може да се каже , че в Интер има подмладяване но когато Кордоба и Пандев се махнат а на тяхно място Паласио ...Иначе последния сезон не хванахме зона ШЛ , а ако продадем най-добрия си играч - Снайдер аз не виждам как можем да се върнем на върха в Италия .
Provenzano
Ето една интересна статия късаеща ФФ.

УЕФА допуска до 5 млн. евро дефицит на година

Ситуацията във футболните клубове няма как да е розова, при положение че цяла Европа тъне в криза вече четвърта година. В трудните времена всеки се оправя както може. Изследване на водещите европейски клубове показа, че през 2010-а те са имали над 2 млрд. долара дългове, като тенденцията е те да растат в последните години въпреки наложените ограничения.

Евроцентралата приложи т.нар. мониторинг през юли 2011-а, като един от клубовете е и ЦСКА София. Дотук червените, които останаха без лиценз за евротурнирите през 2008-а, се справят повече от добре, особено на фона на комшиите в Турция, Гърция и Румъния. Петгодишният мониторинг обаче продължава до края на 2013-а.

Всички наблюдавани не бива да излизат на червено, в противен случай могат да бъдат изхвърлени от евротурнирите до 2014/15. До това лято такава съдба споходи 31 отбора, а само през последната седмица бяха добавени нови 4. Справката за 2010-а е доста обезпокоителна - тя сочи, че 65 процента от клубовете евроучастници харчат повече, отколкото заработват, като 3/4 от тези, които са изкарали повече от 65 млн. долара, са отчели загуби, щом са теглили чертата.

Новите правила за феърплей позволяват на клубовете да имат максимална загуба от 5 млн. евро (6,5 млн. долара) или до 45 млн. евро (58 млн. долара), ако богат собственик направи еднократно вливане на средства, за да изчисти загубите. Тази сума обаче намалява прогресивно и след 6 години трябва да е под 30 млн. евро.

Така ще бъдат изключени случаи като тези с новобогаташи като Манчестър Сити и Пари СЖ. В последния сезон преди въвеждането на финансовия феърплей (2010/11) Сити отчете 318 млн. загуби, а парижани купиха играчи за над 100 млн. Всички клубове с годишни приходи или разходи над 5 млн. евро трябва да представят положителен баланс за 2 или 3-годишен период назад.
grande internazionale
Днес нямам време да превеждам статията, но ще ви кача снимките и линк към нея : ) Cheers 498602_orig.gif




Ето и линк: http://fedenerazzurra.com/2012/06/05/the-f...tatus-of-inter/
THE_GAME
Представяте ли си сега как Сити, Челси, Барса, Реал, Байерн и юБе няма да бъдат допуснати до участие в турнирите на УЕФА? biggrin.gif Пълна безсмислица е тоя финансов феърплей и както съм казвал и преди - всеки селски счетоводител може да ти предложи около 50 начина да го заобиколиш... И децата разбраха, че Морати просто се опита да използва ФФ като оправдание за липсата на адекватни инвестиции в отбора през последните години, но не му мина номерът. И ако това лято отново не си свърши работата, през идния сезон гневът на тифозите няма да се ограничи само с няколко плаката и епизодични освирквания...
radiinter
Цитат(THE_GAME @ Jun 6 2012, 11:02 ) *
Представяте ли си сега как Сити, Челси, Барса, Реал, Байерн и юБе няма да бъдат допуснати до участие в турнирите на УЕФА? biggrin.gif Пълна безсмислица е тоя финансов феърплей



Никой няма да спира никой от участие СЕГА.Поне се запознайте в детайли с нещата преди да пишете глупости.
А пък и вие ги изкарахте тия в Уефа някакви олигофрени които просто си измислят някакви правила които всеки ще може да прескача.Много наивно се гледа на нещата.
Ricardo
Цитат(radiinter @ Jun 6 2012, 19:19 ) *
Никой няма да спира никой от участие СЕГА.Поне се запознайте в детайли с нещата преди да пишете глупости.
А пък и вие ги изкарахте тия в Уефа някакви олигофрени които просто си измислят някакви правила които всеки ще може да прескача.Много наивно се гледа на нещата.

И след 2 и след 4 години пак няма да има кой знае какви санкции на отборите заради феарплея.Бъди сигурен.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.