Помощ - Търсене - Потребители - Календар
Пълна версия: Новини около Калчото
Форумът на Привържениците на Интер в България > Футбол Свят > Италия > Serie A
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
radiinter
Тия роми са счупили тъпомера.3 гола в последните 20 минути blink.gif
Provenzano
Джанпиеро Гасперини е новият наставник на Палермо biggrin.gif ... 3-4-3 идва хах
radiinter
Цитат(Provenzano @ Sep 16 2012, 23:13 ) *
Джанпиеро Гасперини е новият наставник на Палермо biggrin.gif ... 3-4-3 идва хах



Тоя Дзампарини вече толкова се обърка и той от хилядите треньорски смени че започва да върти едни и същи хора biggrin.gif
durex
Абе той не фалира ли само да им плаща неустойки biggrin.gif
aimar
Цитат(durex @ Sep 16 2012, 23:57 ) *
Абе той не фалира ли само да им плаща неустойки biggrin.gif



Сигурно като подписват договори, имат клауза, че може да ги освободи по всяко време с минимална или без неустойка, иначе не ми се вярва да гони по 5 треньора на сезон и да им плаща crying_with_laughter-3302.gif
durex


Ранокия и Жуан машини! Само ние и Аталанта имаме по-двама в идеалния състав на Серия А за уикенда wink.gif Къде са великите играчи на мердите нещо липсват szyd-milan.gif
Kutinkata
Не съм ги гледал Наполи ама Пандев май нещо прави мачовете на живота си ,успява да замени Лавеци .
durex
Ами след като се изчерва за нашия отбор е нормално да блесне в друг, така както е Пирло, нямаше какво повече да даде на Милан и отиде в Ювентус и кара втора младост.
radiinter
Пандев винаги си е бил добър играч.
Kutinkata
Пандев е един приличен играч , но просто тогава при нас играеха Лъва , Принца , Снайпера като и тримата бяха уникални играчи и един приличен играч до тях изглеждаше доста нелепо ... Ако Пандев играеше в сегашния Интер си мисля , че нямаше да изкаме така да се махне ( и аз включително , тъй като тогава много ме дразнише )
Provenzano
Мачът от четвъртия кръг на италианското футболно първенство между отборите на Каляри и Рома бе отложен, съобщава Football Italia. Властите в Каляри бяха принудени да вземат това крайно решение от съображения за сигурност. Органите за сигурност в града са били сериозно притеснени, че мачът може да предизвика безредици.
Двубоят трябваше да се изиграе без публика, тъй като според ръководителите на италианския футбол, стадионът на Каляри не е в нужното състояние за да приема мачове от Серия „А”.
Президентът на Каляри реагира доста остро на това решение, като официално покани на мача всички собственици на елитни футболни клубове в Италия, за да могат те с очите си да се убедят какво е състоянието на стадиона на Каляри.
radiinter
Хубавата новина е че освен нас и всички останали се издъниха.Лошата е че кръга се разви като по поръчка за гобите.
Provenzano
Президентът на италианския футболен клуб Каляри - Масимо Челино, ще бъде наказан заради действията си, които предизвикаха отлагането на мача от четвъртия кръг на Серия А Каляри - Рома. Двубоят трябваше да се играе вчера пред празни трибуни, тъй като стадионът на Каляри все още не отговаря на изискванията за безопасност.

Президентът на клуба Челино обаче отправи апел към притежателите на абонаментни карти за стадиона да присъстват на трибуните и да подкрепят Каляри срещу Рома. Това предизвика смут у местните власти и те отложиха мача.

"Поведeнието на Масимо Челино е неприемливо и навреди на имиджа на целия италиански футбол. Заради това той със сигурност ще понесе наказание", каза президентът на Италианската футболна федерация Джанкарло Абете. Масимо Челино отговори, че е искал да защити своя клуб.

"Скъпи Абете, не съм аз този, който вреди на футбола. За 21 години никога не съм бил разследван за престъпления, свързани с паспорти, съдии, допинг или клубно счетоводство. Аз само защитавам сардинците", каза Челино.
radiinter
Обаче въпреки криволиченето ни засега третото място (основната ни цел тази година) е във възможностите ни.Самп не ги броя за конкурент.При Лацио очаквания спад дойде (даже доста по-рано отколкото обикновено).Рома и те по-колебливи и от нас.А що се отнася до Фио в неделя ще си покаже.
N E R A Z Z U R R O
INTERМilano
Признанието на нападателя на Лацио Мирослав Клозе, че е отбелязал гол с ръка в мача с Наполи, което доведе до отмяна на попадението, бе приветствано с аплодисменти от различни играчи и футболни личности. Наполи разби "орлите" с 3:0 с хеттрик на Кавани.

"Браво, Миро Клозе. С този жест ти показа, че си шампион и достоен играч", написа в "Туитър" президентът на ФИФА Йозеф Блатер.

"Трябва да похвалим честността на Клозе. Трябва да отдадем дължимото уважение на този жест. Това е пример за всички деца", коментира аржентинският халф на Интер Естебан Камбиасо.

"Много хубав жест на Мирослав Клозе!", възкликва и аржентинският защитник на Фиорентина Факундо Ронкалия.

Еваларка ! allright.gif
Nikolov
Малко такива хора останаха във футбола което е адски жалко!
Provenzano
Еудженио Корини е новият старши треньор на Киево.
PER SEMPRE NERAZZURRI
Буфон също е изключително честен, човекът си призна, че ако види топката да минава голлинията ще гледа да го прикрие biggrin.gif
Provenzano
Българският национал Станислав Манолев може да заиграе в Серия "А" от зимата, пише днес торинското издание "Тутоспорт". Седемкратният шампион на Италия Торино проявява интерес към нашия сънародник, който в последно време изпадна в немилост в холандския гранд ПСВ, където е недолюбван от наставника Дик Адвокаат. Преди месец Манолев се прояви максимално добре в двете световни квалификации с Италия и Армения, където отбеляза гол от халите на Джанлуиджи Буфон при равенството 2:2, а след това донесе трите точки за България с ново попадение срещу коравите арменци. Десният халф-бек се е харесал на наставника на Торо Джампиеро Вентура, който имал намерение да направи всичко възможно да го привлече в алпийския град през зимния трансферен прозорец.
aimar
На Манолев футболът в Италия ще му пасне идеално, защото, както знаем, повечето отбори играят 3-5-2, а той има качества да играе именно на такава позиция отдясно (добър е в атака, малко му куца играта в защита, но има кой да го подсигури, а и тича много цял мач) - според мен ще е добър ход, само ако може да отиде в отбор с една идея по-силен от Торо...
radiinter
Цифрите показват че в момента имаме с 8 точки повече в сравнение с миналата година по това време,и само точка по-малко от сезона с требъла.
Provenzano
В Италия: Стадионите ни стават все по-големи развалини



Италианската футболна общественост става все по-загрижена за състоянието на застарелите стадиони на Апенините. Според специалистите състоянието на съоръженията в Серия "А" от ден на ден става все по-драматично. Днес в Италия алармират, че съществува вероятност "Сан Паоло" в Неапол да бъде затворен за известно време заради належащите нужди от реновиране. Това може да стане още тази есен - в навечерието на мача на Наполи с Днипро в Лига Европа, който по програма трябва да се играе на 8 ноември. Пина Томазиели, която е съветник по спортните въпроси в неаполитанската община, гарантира, че всички отговорни фактори в южния град ще се постараят да не се стига до този сценарий. "Има изисквания на УЕФА, които трябва да се спазват. Очевидно е, че стадионът е остарял, но сме уверени, че в кратък срок ще се справим. От Наполи също трябва да помагат, защото клубът едва ли иска да разкарва феновете си по други стадиони за европейските мачове. Просто това, което в Италия считаме за добро, не е приемливо в Европа. Трябва да признаем, че вината е наша", коментира Томазиели.

Припомняме, че в началото на сезона при домакинството на Наполи на Фиорентина в Серия "А" теренът на "Сан Паоло" приличаше на пясъчник и това възмути всички на Апенините. Иначе стадионът под Везувий има славна история, като на него най-добрите си години в клубния футбол записа самият Диего Марадона. През 1990 година пък Неапол прие полуфинала на световното първенство между Италия и Аржентина, на който присъстваха 60 000 зрители.



Не розово е и положението с футболната катедрала "Сан Сиро" в Милано - съоръжение, което вече поиска финала в Шампионската лига през 2015 година. Преди няколко дни домът на Милан и Интер домакинства на световната квалификация между Италия и Дания (3:1), като скандинавците са останали разочаровани от митичния стадион. Датските журналисти са изразили възмущението си от твърде слабия Wi-Fi, който домакините предоставяли на "Сан Сиро", а накрая гостите останали потресени от нюзрума, който представлявал нещо като бунгало до стадиона. Щом на чуждестранните журналисти се предлагат такива условия, какво ли е за феновете по трибуните, питат се в Италия.

Към момента на Ботуша светлинката в тунела е единствено "Ювентус Стейдиъм" в Торино, който отвори врати преди година и е като лъскаво бижу в кошницата от гнили ябълки, които представляват застарелите италиански стадиони.
N E R A Z Z U R R O
Аз съм гледал проекти за нови стадиони на доста отбори впрочем, но просто явно няма пари за задвижване на нещата. Като добавим и факта, че общините надали лесно ще се разделят с наема, който отборите им плащат, за да играят на стадионите, ситуацията е доста лоша.

Днес:
19:00 Ювентус - Наполи
21:45 Лацио - Милан

Крайно време е гобитата да го поемат.
radiinter
Да,на думи много отбори искат да строят стадиони.Онзи ден четох че и Лацио имали такива планове.Докато обаче не видя багери да копаят всичко ще са голи приказки.
N E R A Z Z U R R O
Отменен гол на Катания заради засада:

Provenzano
Наполи загубиха гостуването си на Аталанта и по този начин ни освободиха 2рата позиция smile.gif
radiinter
Нещата се развиха много добре този кръг.Сега имаме удобна позиция в класирането и мача срещу гобите няма да промени това каквото и да се случи в Торино.
radiinter
91-ва минута Торино изравнява на Наполи smile.gif
grande internazionale
Наполи хикс, Лацио падат с 4-ри.... А нас не ни брояха за живи. КУР ЗА ВАС, А ЗА ЮБЕ 200000
ivofen
Явно само ние оставаме някаква конкуренция на гобите.
radiinter
Класиране при голмайсторите

8 Ел Шаарави
7 Милито,Кавани,Ламела,Ди Натале
6 Йоветич,Клозе,Освалдо
5 Касано,Джилардино,Ернанеш
Nikolov
Треньорът на Наполи Валтер Мацари смята, че тимът му няма шансове да спечели титлата през този сезон, въпреки големите очаквания към отбора от стадион Сан Паоло.
„През лятото феновете ни вярваха, че сме сред фаворитите за спечелване на титлата, но наистина не знам защо, ако трябва да бъда честен“, каза Мацари.


www.gong.bg
Черно и синьо
До 2 години ще залезнат, неизбежно е. Кавани и Хамшик до 1-2 години са в някой от 'топ' отборите, а Пандата ще е старичък wink.gif
Provenzano
Наполи нямат харизмата да станат шампиони. Липсва им постоянство в игрите, което ясно си проличава в последните резултати на отбора, а и нямат шампионският манталитет необходим на един отбор за да стане шампион. Никога не съм ги поставял сред сериозните фаворити за Скудетото, макар че ги предпочитам пред мръсните гоби.
Provenzano
Бум на младоци в Италия

13% от играчите в Серия А са под 21 години. Калчото е дори пред Бундеслигата

Невероятно, но факт. Серия А залага на младите, както никое друго от големите първенства в Европа. Единствено Бундеслигата и Лига 1 могат да съперничат на Италия по брой на използваните играчи под 21 година този сезон.

Стефан Ел Шаарави, Ерик Ламела, Жуан Жесус, Пол Погба... Списъкът е дълъг. Общо 60 играчи родени след 1 януари 1991 г. са играли в калчото от началото на сезона. Повечето от тях са титуляри и дори блестят с решаващи намеси.

Цифрите говорят сами. Този сезон 13% от футболистите използвани в Серия А са под 21 години. За сравнение, миналия сезон цифрата е 8,1%. Тогава едва 36 младоци бяха пуснати в игра по това време на сезона.

В момента Серия А отстъпва единствено на френското първенство, което от години използва много младоци. Там 69 души под 21 години са играли до момента. В Германия младоците са 56. В Испания - 49, а в Англия - 41.

В Серия А може да се състави цял един тим до 21 години, който може да е много конкурентен. Вратарят на Пескара Перин още няма 20 г. В защита Жуан Жесус има 720 минути за Интер този сезон, Маркиньос от Рома - 521, Капуано от Пескара (495 мин), а Де Шилио от Милан е с 421.

Тайдер от Болоня има вече 900 минути в полузащитата. Ламела е със 782, Ел Шаарави е играл 893 минути. Като цяло играчите до 21 г. имат общо 19 385 минути в игра от общо 214 779 минути.
radiinter
Макар и бавно италианците се ориентират в обстановката.Където е текло пак ще тече,рано или късно калчото пак ще бъде сила с която всички ще се съобразяват.А още по-хубаво е че този път няма да е благодарение на скъпи звезди,а на поколение от млади играчи.
N E R A Z Z U R R O
1-6 за сганта от Торино!? blink.gif
radiinter
Следващите три мача на гобите са много трудни.Очаквам след тях ние да сме начело.
PER SEMPRE NERAZZURRI
Лацио имат най-реалистични шансове да ги препънат, на мулан не бих се надявал изобщо, Торино и те нямат много добри изгледи според мен.
durex
Вестник "Преса" пише, че ТВ7 може би ще предават калчото заедно с BBT. ТВ7 имат нов собственик, така че като нищо може скоро да гледаме любимата си Серия А по българския ефир.
фаталния
дано дано дано !!! ще убият рибата англетата ше ги гледат само неколцина пишлемета smile.gif само бареков да не е коментатор wink.gif
durex
Provenzano
Е това вече е страхотна новина mexicanwave.gif
plamen
Най-накраяяяяяяяяя!!!!! Толкова отдавна го чаках,още от времето на Ефир 2 когато се влюбих в италиянския футбол и по-специално в ИНТЕР!!!! bravo-1305.gif scudo.png 106782_orig.gif
Provenzano
А между другото забелязвате ли какви са цените на горе посочените в статията първенства? А не както някой тук казваха, че за Калчото искали 1 млн за един сезон, а пък Примера струвала 800 хилки за цели три сезона и затова давали испанското вместо италианското wink.gif
inter_fen
Важното е че "А" група е по-скъпа от Калчото, Примера и Бундеслигата. biggrin.gif Иначе страхотна новина, Серия А има място на малкия екран в българските домове.
plamen
Цитат(Provenzano @ Nov 20 2012, 20:54 ) *
А между другото забелязвате ли какви са цените на горе посочените в статията първенства? А не както някой тук казваха, че за Калчото искали 1 млн за един сезон, а пък Примера струвала 800 хилки за цели три сезона и затова давали испанското вместо италианското wink.gif

Ами то реално ако се замислиш в Италия има Интер,Милан,Ювентус,Рома,Наполи, а според мен в Испания има Реал-Барца, всичко друго е боза тук таме ако Валенсия или Билбао направят някой мач иначе само 2 отбора си играят,докато в Итталия колкото и да говорят че замирало и нзсикво пак има далеч по-здрави мачове а и резултатността не е лоша,ама знам ли може би съм прекалено пристрастрен biggrin.gif
Provenzano
Цитат(plamen @ Nov 20 2012, 22:46 ) *
Ами то реално ако се замислиш в Италия има Интер,Милан,Ювентус,Рома,Наполи, а според мен в Испания има Реал-Барца, всичко друго е боза тук таме ако Валенсия или Билбао направят някой мач иначе само 2 отбора си играят,докато в Итталия колкото и да говорят че замирало и нзсикво пак има далеч по-здрави мачове а и резултатността не е лоша,ама знам ли може би съм прекалено пристрастрен biggrin.gif

Калчото винаги ми е било най-интересното първенство от всички други и дано тази новина е вярна и италианското се завърне на малкия екран, защото има място на него. А и честно казано ми писна к*ра от "силните мъже на диема", ай сиктир...

Едит: пропуснал си и Лацио, които макар и да не са в топ форма пак са по-добре от Нюкасъл примерно. А и дербитата в Италия нямат връзка с тези в Англия примерно.
plamen
Абсолютно подкрепям, и да Лацио просто съм ги изпуснал,мерси за допълването. Иначе вчера Рома-Торино ми е милиони пъти по-интересен от Астън Вила-Нюкасъл както ти споменаваш примерно,аз съм за 200% даване на мачовете от Италия защото там футбола израства отново с млади таланти и само върви нагоре,и най-малкото като се замислиш че отбора който стигна финала на Евро 2012 с феноменална игра е 99% играещ във вътрешния шампионат,общо взето само Балотели е в чужбина и както се погледне само може би Роси и Сантон играят навън,всичко друго е в магията на Сериа "А" 701603_orig.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.