Помощ - Търсене - Потребители - Календар
Пълна версия: Жребий
Форумът на Привържениците на Интер в България > > Сезон 2009/10
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Campione!
Жребий за третия кръг на ШЛ

Жребий за шампиони:

Екранас (Литва)/ФК Баку (Азербайджан) (2:2)* - Левски (България)/Сант Жулия (Андора) (4:0)

Стреймур (Фар. о-ви)/АПОЕЛ (Кипър) (0:2) - Рил (Уелс) /Партизан (Сърбия) (0:4)

Интер Турку (Финландия)/Шериф (Молдова) (0:1) - Славия (Прага)

Копенхаген (Дания)/Могрен (Черна гора) (6:0) - ФК Тирана
(Албания)/Стабек (Норвегия) (1:1)

Жрински (Босна и Херцеговина)/Слован (Словакия) (1:0) - Олимпиакос (Гърция)

Вентспилс (Латвия)/Дюделанж (Люксембург) (3:0) - Македония (Македония)/БАТЕ (Беларус) (0:2)

Цюрих (Швейцария) - ВИТ (Грузия)/Марибор (Словения) (0:0)

Висла (Полша)/Левадия (Естония) (1:1) - Дебрецен (Унгария)/Калмар (Швеция) (2:0)

Ред Бул Залцбург (Австрия)/Бохемианс (Ейре) (1:1) - Пюник (Армения)/Динамо (Хърватия) (0:0)

Хафнафьордур (Исландия)/Актобе (Казахстан) (0:4) - Макаби (Хайва) (Израел)/Гленторан (Северна Ирландия) (6:0)


Жребий за нешампиони:

Спарта - Панатинайкос
Шахтьор (Донецк) - Тимишоара
Спортинг (Лисабон) - Твенте
Селтик - Динамо (Москва)
Андерлехт - Сивасспор


Първите срещи от третия квалификационен кръг на Шампионската лига ще се изиграят на 28/29 юли, а реваншите са на 4/5 август.
Campione!
Пълен жребий за Шампионската лига
Днес в централата на УЕФА в Нион бе изтеглен жребия за последния предварителен кръг на Шампионската лига. 20 отбора ще определят 10 тима, които ще се класират в груповата фаза на турнира. Клубовете са разделени на два потока с по 5 двойки - шампионски и нешампионски. Първите мачове са на 18/19 август, а реваншите на 25/26 август.


Шампионски поток:

ШЕРИФ (Молдова) - ОЛИМПИАКОС (Гърция)
ЗАЛЦБУРГ (Австрия) - МАКАБИ ХАЙФА (Израел)
ВЕНТСПИЛС (Латвия) - ЦЮРИХ (Швейцария)
КОПЕНХАГЕН (Дания) - АПОЕЛ (Кипър)
ЛЕВСКИ (България) - ДЕБРЕЦЕН (Унгария)


Нешампионски поток:

ЛИОН (Франция) - АНДЕРЛЕХТ (Белгия)
СЕЛТИК (Шотландия) - АРСЕНАЛ (Англия)
ТИМИШОАРА (Румъния) - ЩУТГАРТ (Германия)
СПОРТИНГ (Португалия) - ФИОРЕНТИНА (Италия)
ПАНАТИНАЙКОС (Гърция) - АТЛЕТИКО МАДРИД (Испания)
SHeki
Напълно преодолим отбор..но ако някой си мисле че са от рода на Баку.. се лъже 4 години подред шампиони на Унгария.. не са за подценяване , но Левски са показали че са способни да отстраняват отбори от нашата чета.. Успех ... !
PER SEMPRE NERAZZURRI
Може би най-добрия възможен съперник, заедно с Шериф. Абсолютно преодолим отбор, който ако не отстраним, няма да имаме оправдание.
Campione!
QUOTE(PER SEMPRE NERAZZURRI @ Aug 7 2009, 02:08 PM) *
Може би най-добрия възможен съперник, заедно с Шериф. Абсолютно преодолим отбор, който ако не отстраним, няма да имаме оправдание.

Ще имаме - Лига Европа smile.gif
SHeki
Никва Лига Европа.. с този съперник задължително се гони участие в Шампионската лига... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
SHeki
БАТЕ - Литекс, Динамо М - ЦСКА

Много лошо , но предимството че 2 рия двубой е в България е на лице.. ако може да се каже предимсво .. УСПЕХ БЪЛГАРИ ЮНАЦИ !!!
vladkata_inter
ТОВА Е ДЕБРЕЦЕН



Дебрецен е унгарски футболен клуб. Отборът играе на стадион „Ола Габор Ют”, който е с капацитет 10200 зрители.


Дебрецен е основан на 12 март 1902 година, а от 1940 година е с професионален статут. 2 години по-късно отборът за първи път влиза в елита на унгарското първенство, но през следващите 50 години отпада от Първа лига цели 8 пъти, а през сезон 1967 година дори играе в Трета лига.


В ерата на комунизма отборът е преименуван на няколко пъти, докато през 1979 година не се обединява с другия столичен отбор ДМТЕ.


През 1993 година Дебрецен печели промоция за Първа дивизия и оттогава отборът печели Купата на Унгария през 1999 и 2001г., както и първата си титла през 2005г.


Столичният отбор успява да повтори успеха си през следващата година, както и през 2007 година. След три поредния успеха, през 2008-а Дебрецен завършва втори, но през последния сезон стана шампион за четвърти път, след като завърши първенството с 21 победи, 5 равенство, 4 загуби и голова разлика 70-29.


По този начин Дебрецен спечели правото да участва в Шампионската лига. Във втория квалификационен кръг унгарците отстраниха шведският шампион Калмар след 2:0 у дома и загуба 1:3 като гост. В третия кръг пък Дебрецен се справи с естонския първенец Левадия с две победи по 1:0.


Общият актив на отбора в Шампионската лига е 5 победи, 2 равенства, 5 загуби при голова разлика 15:14.


Треньор на Дебрецен е Андраш Хершчег, а в настоящия отбор има 6 чужденци – двама словака, черногорец, бразилец, французин и нигериец.


В първенството на Унгария изминаха два кръга, в които Дебрецен има победа с 2:0 над Папа и загуба с 0:1 от Диошгьори.


Титулярният екип на Дебрецен е изцяло червен, което може да бъде допълнителна мотивация за Левски.


Успехи на Дебрецен:


Шампиони на Унгария: 2005, 2006, 2007, 2009-08-07

Второ място: 2008


Купа на Унгария: 1999, 2001, 2008

Второ място: 2003, 2007


Суперкупа на Унгария: 2005, 2006, 2007, 2009

Второ място: 2008
vladkata_inter
ТОВА Е ДИНАМО МОСКВА

Историята на Динамо Москва датира от 18 април 1923 година, когато се е провело учредителното събрание на спортно общество „Динамо”. Футболният отбор е сформиран още 20-те години на миналия век.

През изминалия шампионат (сезон 2008) отборът зае трета позиция след шампиона Рубин Казан и ЦСКА Москва. В състава на Динамо се подвизава българският футболист Цветан Генков, който обаче не можа да се наложи в основния състав на тима.

Във временното подреждане московският тим се намира на пета позиция след 16 изиграни кръга в Русия.

Президент на клуба е Дмитрий Иванов, а старши треньор Андрей Кобелев.

В състава на Динамо Москва се подвизава и бившият футболист на Севиля Александър Кержаков.

Отборът на Динамо Москва се класира за плейофите на Лига Европа, след като отпадна в третия квалификационен кръг на Шмапионската лига. В пърия мач руският отбор победи с 1:0, но загуби втория от Селтик с 0:2.

vladkata_inter
ВИЗИТКА НА БАТЕ БОРИСОВ

БАТЕ Борисов е съперникът на Литекс в плейофите на Лига Европа.

Тимът е настоящият шампион на Беларус. През 1999, 2002, 2006, 2007 и 2008 година също завърша на върха в местното първенство. През 2006 е и носител на купата на Беларус.

Беларуският клуб е основан през 1973 година. Отборът е разформирован през 1981 година и в следващите 14 години се състезава в първенството под различни имена - Березина, Автомобилист, Искра и Фомалгаут. През март 1996 година инициативен комитет възражда БАТЕ Борисов.

Известни футболисти, които започват професионалните си кариери в Бате Борисов са Александър Хлеб (Щутгарт, Арсенал, Барселона), Витали Кутузов (Милан, Авелино, Сампдория, Парма), Юри Жевнов (ФК Москва).


Отборът на БАТЕ Борисов се класира за плейофите на Лига Европа, след като отпадна от третия квалификационен кръг на Шампионската лига от Вентспилс (Латвия). В първия мач белорусите загубиха с 0:1, а във втория победиха с 2:1, но съперникът им се класира с гол на чужд терен.

Цветовете на отбора - жълти фланелки и сини гащета.

SHeki
Визитката на Динамо Москва е излишна.. всеки който има претенций да разбира от футбол знае кой са smile.gif ... успех на Цска срещу тях няма да им е никак лесно но ....
Faustico
Шампионски поток:

ШЕРИФ (Молдова) - ОЛИМПИАКОС (Гърция)
ЗАЛЦБУРГ (Австрия) - МАКАБИ ХАЙФА (Израел)
ВЕНТСПИЛС (Латвия) - ЦЮРИХ (Швейцария)
КОПЕНХАГЕН (Дания) - АПОЕЛ (Кипър)
ЛЕВСКИ (България) - ДЕБРЕЦЕН (Унгария)


Нешампионски поток:

ЛИОН (Франция) - АНДЕРЛЕХТ (Белгия)
СЕЛТИК (Шотландия) - АРСЕНАЛ (Англия)
ТИМИШОАРА (Румъния) - ЩУТГАРТ (Германия)
СПОРТИНГ (Португалия) - ФИОРЕНТИНА (Италия)
ПАНАТИНАЙКОС (Гърция) - АТЛЕТИКО МАДРИД (Испания)

www.sportal.bg
hool-curvool
....
Campione!
Любопитен жребий предстои за групите на ШЛ - вижте урните!

Вече са ясни всички отбори, които ще вземат участие в груповата фаза на Шампионската лига. Sportal.bg ви представя урните за жребия, който ще бъде теглен в четвъртък от 19 часа в Монако. По-внимателно вглеждане в разпределението на отборите показва, че има възможност да се получи доста интересна група, в която да попаднат шампионите на Англия или Испания, на Италия, на Франция и на Германия. Това е така, защото в първа урна са Манчестър Юнайтед и Барселона, Интер е във втора, Бордо в трета, а Волфсбург е едва в четвърта урна заради ниския си коефициент.
Ето и разпределението на всички отбори:


Урна 1

Барселона
Ливърпул
Челси
Манчестър Юнайтед
Милан
Арсенал
Севиля
Байерн (Мюнхен)

Урна 2

Лион
Интер
Реал (Мадрид)
ЦСКА (Москва)
Порто
АЗ Алкмаар
Ювентус
Глазгоу Рейнджърс

Урна 3

Олимпиакос
Олимпик (Марсилия)
Динамо (Киев)
Щутгарт
Фиорентина
Атлетико (Мадрид)
Бордо
Бешикташ


Урна 4

АПОЕЛ (Никозия)
Волфсбург
Стандард Лиеж
Макаби Хайфа
Цюрих
Рубин (Казан)
Униреа Урзичени
Дебрецен
MarcoMaterazzi
Много интересни урни..лично моите предпочитания са да се паднем с Манчестър Юнайтед,Ливърпул ,Челси или Барселона ,за да ги избегнем на осминафиналите. От трета урна искам мазните резняци Бешикташ ,а от четвърта Дебрецен.
hool-curvool
Волфсбург шампиона на Германия у 4-та урна huh.gif huh.gif huh.gif
xlapety
ЛОКО ПЛД НЕ НЯМА ???? аайай
MarcoMaterazzi
Цитат(hool-curvool @ Aug 27 2009, 12:41 AM) *
Волфсбург шампиона на Германия у 4-та урна huh.gif huh.gif huh.gif

нормално то тея май за пръв път играят в Шампионската лига
hool-curvool
Севиля във първа урна а Интер е във 2-ра това не го разбирам честно huh.gif ?
Faustico
Цитат(hool-curvool @ Aug 26 2009, 09:41 PM) *
Волфсбург шампиона на Германия у 4-та урна huh.gif huh.gif huh.gif


По коефиценти са. Немците почти не са играли в Европа.. следователно нямат коефицент.

Цитат(hool-curvool @ Aug 26 2009, 11:56 PM) *
Севиля във първа урна а Интер е във 2-ра това не го разбирам честно huh.gif ?


Тук работата е същата.. малко съм изненадан от този факт. Явно добрите игри на Севиля в УЕФА си дават резултат, ние за жалост 1/8 финал не сме минавали от много време, в групите пак не взимаме точки колкото другите грандове. :>
Ultras
във всяка урна има Шампион на дадена страна...в 3та са Бордо,а в 4та Волфсбург...може да има група от четири шампиона на страните си biggrin.gif Барселона Интер Бордо Волфсбург,примерно да кажем ХАХА
C-Murder
Цитат(Faustico @ Aug 27 2009, 01:00 AM) *
По коефиценти са. Немците почти не са играли в Европа.. следователно нямат коефицент.
Тук работата е същата.. малко съм изненадан от този факт. Явно добрите игри на Севиля в УЕФА си дават резултат, ние за жалост 1/8 финал не сме минавали от много време, в групите пак не взимаме точки колкото другите грандове. :>



Смешната футболна централа и ръководството й оскверниха най-силния турнир КЕШ и родиха този урод Шампионска лига заради шибаните си комерсиални цели. С всичките си малоумни коефициенти, предварителни кръгове, урни и прочие почерниха една дългогодишна традиция - в турнира вместо ШАМПИОНИТЕ НА ЕВРОПА участват 2-3-4тите отбори на топ-първенствата. Ливърпул, например, не са ставали шампиони от 89та (ако не се лъжа), а всяка година ги гледаме в борбата за трофея. Абсолютна гавра с по-бедните и слабо развити страни, които все пак са част от територията на Европа и заслужават да имат отбор в най-силния й турнир. Благодарение на липсата на добър коефициент по-скромните шампиони се изправят в безмислени битки срещу европейските грандове в предварително решени квалификационни кръгове. За всеки е ясно, че шампиона на Латвия да речем, няма никаъв шанс в борбата за групите срещу клубовете от 2-3-4 място от Испания, Италия, Англия и т.н., чиито бюджети превъзхождат в десетки пъти. Да не говорим за ВЪРХОВНИЯ АБСУРД, коефициента, натрупан в турнира за УЕФА да е определящ и за това в коя урна за жребия на групите в ШЛ да попадне отбора. Севиля допреди 2-3 години не бяха помирисвали Шампионска Лига, а сега вече се водят за топ-клуб едва ли не и са при гъзарите от 1ва урна, да не говорим, че последния (и единствен) път, когато са печелили титлата в Испания е било през 1945та..
vladkata_inter
Според мен в Шампионската Лига трябва да играят само шампионите на страните си а не както е сега какво значение има че си 2-ри,3-ти или 4-ти в държавата си,като не си шампион? Нализа това се казва Шампионска лига?! Ако искаш да играеш там ще ставаш шампион ако не ще си играеш в Лига Европа и тва е.
Според мен трябва да се върне формата от преди и там да играят само ШАМПИОНИ!
interboy
Днес в 18:45 (българско време) в Монако ще започне тегленето на жребия за груповата фаза на Шампионската лига smile.gif
PER SEMPRE NERAZZURRI
Аз си пожелавам, който и да е от английските или Барса от първа урна, Бордо или Атлетико от трета и Волфсбург от четвърта. Писна ми да бием разни смешни отборчета и да си мислим, че ще направим нещо, а щом дойде по-сериозен отбор отпадаме. Ако искаме да спечелим тая пуста ШЛ, трябва да побеждаваме най-добри и да видим на какво ниво сме спрямо тях.
INTERМilano
Цитат(PER SEMPRE NERAZZURRI @ Aug 27 2009, 02:57 PM) *
Аз си пожелавам, който и да е от английските или Барса от първа урна, Бордо или Атлетико от трета и Волфсбург от четвърта. Писна ми да бием разни смешни отборчета и да си мислим, че ще направим нещо, а щом дойде по-сериозен отбор отпадаме. Ако искаме да спечелим тая пуста ШЛ, трябва да побеждаваме най-добри и да видим на какво ниво сме спрямо тях.

Подкрепям!
п.с. Аз това го казвам всяка година, ама нъцки. Дано тази година попаднем в групата на смъртта ! death-metal.gif
SHeki
ДА НАПЪЛНО СЪМ СЪГЛАСЕН С ВАС.. ИСКАМ СИЛНА ГРУПА ДА МОЖЕ ДА СВЕРИМЕ ЧАСОВНИЦИТЕ И КАТО ИЗЛЕЗЕМ НА 1/8 ФИНАЛА ДА СМЕ С САМОЧУВСТВИЕ А НИЕ ИЗЛИЗАМЕ (ОСОБЕНО МИНАЛАТА ГОДИНА) КАТО ОБРЕЧЕНИ С ТВА ИЗМЪЧЕНО 2 РО МЯСТО !!! ИСКАМ ГРУПАТА НА СМЪРТТА С ОТБОРИ ОТ РАНГА НА БАРСА , АТЛЕТИКО , И ВОЛФСБУРГ !!!
Faustico
Вчера отново в скайп си говорехме за нещото, което ме притеснява адски много.. седяхме и си мислехме кога точно за последно бихме силен еврогранд. По спомени хо докарахме до една победа над Арсенал в групите и една над Валенсия, но това далеч не беше в най-добрият им период. Тук таме някоя победа над не лош отбор, като Порто. Но когато играхме срещу Юнайтед, Ливърпул, Байерн и така нататък свеждахме глава, дори в 2 мача. Според мен това е доста тежко бреме.. и е време да бъде нарушено. Определено имамe нужда от силен отбор в групата и да счупим това проклятие последните години най-накрая.
Мнението на C-Murder ми се вижда доста интересно за дискутиране. Според мен проблема по темата "шампиона на Латвия" е доста особен.. може би тук наистина е въпрос на гледна точка. Аз лично за себе си може би предпочитам този формат на "Шампионска Лига" ае не знам.. доста е особен въпроса. Всеки сам може да прецени за себе си как е по-добре.
Относно Севиля. Тук според мен абсурда е доста сериозен. Не може наистина един отбор с 3 добри години да бъде по-добре поставян от Интер, който е участник в "Шампионска Лига" всяка една година. Доколко ще е беда това да си във втора урна ще видим.. лично аз не се притеснявам от този факт.
След всичко изписано според мен е редно да кажем нещо сериозно.. вярно е, че проблемите на Интер са в елиминационната фаза на турнира, но слабата ни игра далеч не се простира само там. Всяка една година имаме сериозни проблеми още в групите. Отбори от рода на Барса и Челси не си позвоялват последнтие години да губят на поразия там мачове, а някои наши си бяха направо срамни. Помним какъв ужас беше с Панатинайкос и Анортозис. Аз си мисля, че е време Интер да почне да се отнася малко по-сериозно дори в групите на турнира... няма нужда някакви с Ломотиви, берачи на маслини и така нататък да ни побеждават в Европа.
inter_fen
Това което покажем в групите,не се знае дали ще го покажем и след тях.Мен това ме притеснява,излезем ли от групата,дори със 6 победи отново да не се получат тези работи от предните години.
Faustico
Е да ама.. като Анортозис ни изложи после тук се скъсвате да псувате Бурдисо, нали така? :> Значи има проблем.. :>
Ultras
Къде ще дават жребия ? Няма в програмата на Диема Диема 2 ПроБГ и на Евроспорт...
N E R A Z Z U R R O
Цитат(Ultras @ Aug 27 2009, 06:42 PM) *
Къде ще дават жребия ? Няма в програмата на Диема Диема 2 ПроБГ и на Евроспорт...

РИНГ!
Djorkaeff
Айде,Златане,дано съжаляваш за избора си! ! !
Boy_San77
Браво бе, паднахме се в една група с Барса... Директен сблъсък между Ето и Ибрахимович...
Catalgrana
cheers1.gif
radiinter
Браво.Доволен съм че се падна Барса със Златан rolleyes.gif
Ultras
Пак ще играем със шампиона на ШЛ,предния път не бе много успешен...дано сега имаме по-добро представяне smile.gif
Nikolov
Аз съм доволен че ще играем с/у толкова силен отбор още в групите
Xs7yLe
Същото важи и за мен . Отрано трябва да се мобилизираме и да натрием носа на Ибра biggrin.gif biggrin.gif .
radiinter
Винаги ни се пада по един отбор от Русия или Украйна и наще играят с ушанки dry.gif
Boy_San77
Цитат(radiinter @ Aug 27 2009, 07:43 PM) *
Винаги ни се пада по един отбор от Русия или Украйна и наще играят с ушанки dry.gif

По тоя повод ето ни и един руски отбор, Рубин biggrin.gif
radiinter
Ааааааа два такива отбора вече е прекалено mad.gif mad.gif
Ultras
сега май ще играем два мача в 7 часа biggrin.gif един в Русия и един в Украйна
SvetJlio
Перфектна група. Искахте Барса eто ви Барса biggrin.gif
Faustico
СУПППЕРРРРРРРРРРР!!!! Сега остава да положим Барса. :>
radiinter
Цитат(SvetJlio @ Aug 27 2009, 08:00 PM) *
Перфектна група. Искахте Барса eто ви Барса biggrin.gif

Да ама не исках соцлагера eusa_naughty.gif
radiinter
Дано Жозе си е взел поука от миналата година и да подходим сериозно още от първия мач.Трябва да опитаме да спечелим групата за да имаме шансове за по-лек жребии после.
Faustico
http://forum.inter-bulgaria.com/index.php?showtopic=2465 - Предлагам тук да обсъждаме нашата група. А тази тема да я оставим за цялостен коментар относно групите на Шампионска лига. Да не става мацаница. biggrin.gif

ГРУПА "А"
Байерн (Мюнхен)
Ювентус
Бордо
Макаби Хайфа

ГРУПА "В"
Манчестър Юнайтед
ЦСКА (Москва)
Бешикташ
Волфсбург

ГРУПА "С"
Милан
Реал (Мадрид)
Олимпик (Марсилия)
Цюрих

ГРУПА "Д"
Челси
Порто
Атлетико (Мадрид)
АПОЕЛ (Никозия)

ГРУПА "Е"
Ливърпул
Лион
Фиорентина
Дебрецен

ГРУПА "F"
Барселона
Интер
Динамо (Киев)
Рубин (Казан)

ГРУПА "G"
Севиля
Глазгоу Рейнджърс
Щутгарт
Униреа Урзичени

ГРУПА "H"
Арсенал
АЗ Алкмаар
Олимпиакос
Стандард Лиеж

RoLeX
Е аз си знаех,че ще ни се падне Барса,просто сигурен бях.Даже се накефих.На Тиаго Мота му се сбъдна мечтата - ще играе срещу Барса smile.gif
С нетърпение чакам първите мачове smile.gif
Nikolov
Друга интересна група ще е и тази на мЪлан ето че и Кака ще трябва да пътува към Милано
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.