Помощ - Търсене - Потребители - Календар
Пълна версия: Трансфери в Серия "А", лято 2009
Форумът на Привържениците на Интер в България > > Сезон 2009/10
vladkata_inter
Трансфери в Серия "А", лято 2009

Трансферният пазар в Европа вече отвори и повечето тимове от италианската Серия "А" побързаха да подсилят отборите си за новия сезон. Доста играчи вече подписаха договори с нови клубове или пък бяха освободени от досегашните си работодатели. Sportal.bg ви предлага всички официално обявени трансфери на отборите от италианския елит. В течение на лятото очаквайте промени в таблицата.


ИНТЕР

Пристгнали :
Диего Милито (Дженоа); Тиаго Мота (Дженоа); Лука Силигарди (Пиаченца); Рикардо Куарешма (Челси); Джанлука Литери (Славия Прага);

Напуснали :
Хулио Крус; Луиш Фиго; Ернан Креспо; Франческо Болдзони (Дженоа); Луис Хименес (Уест Хем); Джонатан Бябини (Парма);


Това е списъка само за Инетр ако някой иска за всички отбори от Серия А - http://www.sportal.bg/news.php?id=77511
radiinter
Отборът на Парма, който от новия сезон ще се завърне в Серия "A", привлече считания за един от най-добрите млади вратари на Ботуша Емилиано Вивиано. Правата на 23-годишния страж са поделени между шампиона на Италия Интер и Бреша, като Вивиано ще играе на "Енио Тардини" под наем през следващия сезон. Новото попълнение на Парма носеше номер 1 в "Скуадра адзура" по време на Олимпийските игри в Пекин. Според италианските медии, когато през 2011 година изтече настоящият контракт на ветерана Франческо Толдо с Интер, "нерадзурите" ще вземат Вивиано на негово място. Младокът има пет мача за юношеския национален тим на родината си.


Още един наш кадър който трябва да следим внимателно.

shemeta
Цитат(radiinter @ Jun 28 2009, 04:08 PM) *
Отборът на Парма, който от новия сезон ще се завърне в Серия "A", привлече считания за един от най-добрите млади вратари на Ботуша Емилиано Вивиано. Правата на 23-годишния страж са поделени между шампиона на Италия Интер и Бреша, като Вивиано ще играе на "Енио Тардини" под наем през следващия сезон. Новото попълнение на Парма носеше номер 1 в "Скуадра адзура" по време на Олимпийските игри в Пекин. Според италианските медии, когато през 2011 година изтече настоящият контракт на ветерана Франческо Толдо с Интер, "нерадзурите" ще вземат Вивиано на негово място. Младокът има пет мача за юношеския национален тим на родината си.
Още един наш кадър който трябва да следим внимателно.



Звучи обещаващо
radiinter
Дженоа направи страхотна селекция това лято и според мен ще са още по-силни от миналата година

Серджо Флокари (Аталанта); Ернан Креспо (Интер); Ненад Томович (Църведа звезда); Франческо Болдзони (Интер); Фернандо Форестиери (Сиена); Пеле (Портсмут); Кхарджа (Сиена); Магнус Троест (Парма);Иван Фатич (Салернитана); Фабиано Лима (Селта); Родриго Паласио (Бока);Сапатер (Сарагоса);Морети (Валенсия)

Четири от новите им попълнения са бивши наши играчи.Креспо,Болцони,Пеле и Фатич.
SHeki
Изненадата ше дойде от тима на НАПОЛИ направиха доста добри трансфери , дано да сам прав и да си припомна старите времена , не крия че са ми доста симпатичен отбор и се надявам и успехите им да дойдат скоро..

НАПОЛИ


Треньор:
Роберто Донадони
Нови -> Морган Де Санктис (Севиля); Уго Кампаняро (Сампдория); Фабио Куалярела (Удинезе); Лука Чигарини (Аталанта); Кристиан Буки (Асколи); Роберто Де Дзерби (Авелино); Ерминио Руло (Триестина); Хуан Сунига (Сиена); Кристиян Буки (Асколи);
radiinter
Да,Наполи са другия отбор от който очаквам да изненадат с представянето си.
SvetJlio
Аз мисля, че Парма ще са приятната изненада и щe мачкат.
interboy
Цитат(SvetJlio @ Aug 1 2009, 01:55 PM) *
Аз мисля, че Парма ще са приятната изненада и щe мачкат.

И аз си го мислих същото!
Може и да не мачкат, но според мен няма да са в борбата за спасение този сезон и очаквам много от тях smile.gif
Campione!
САМПДОРИЯ

Андреа Поли (Сасуоло); Масимо Волта (Виченца); Джонатам Росини (Читадела); Емилиано Бонацоли (Фиорентина); Даниеле Манини (Наполи); Масимо Бонани (Гросето); Леонардо Милионико (Ливорно); Джанлуиджи Бианко (Емполи); Лучано Дзаури (Лацио); Марко Роси (Парма); Фернандо Тисоне (Удинезе); Алесандро Бастрини (Сасуоло);



УДИНЕЗЕ


Бернардо Коради (Реджина); Пауло Барето (Бари); Джампиеро Пинци (Киево); Фабиен Орелана; Жозе Алемао (Сантонс); Хайме Гомес (Албасете); Леандро Карусо; Пиермарио Морозини (Виченца); Хуан Кадрадо (Меделин); Келвин Матуте (Арецо); Фабиан Орелана; Рафаел Ромо; Алан Ньом;


ЛАЦИО

Елисеу Дос Сантос (Малага); Албано Бицари; Рикардо Бонето (Ливорно); Лионел Скалони (Майорка); Мариано Стендардо (Гросето); Лучано Дзаури (Фиорентина); Роберто Баронио (Бреша); Фабио Фирмани; Ауделе Макинва (Киево); Томазо Берни (Салернитана); Лукас Кореа (Про Патрия); Хулио Крус (Интер);

radiinter
Цитат(interboy @ Aug 1 2009, 01:59 PM) *
И аз си го мислих същото!
Може и да не мачкат, но според мен няма да са в борбата за спасение този сезон и очаквам много от тях smile.gif



Съгласен съм.С играчи като Божинов,Палоски и Панучи едва ли ще са аутсайдер.
INTERМilano
Цитат(radiinter @ Aug 1 2009, 02:06 PM) *
Съгласен съм.С играчи като Божинов,Палоски и Панучи едва ли ще са аутсайдер.


А като добавим и голмайстора им от миналия сезон - VANTAGGIATO и стават един доста неудобен отбор. Лично аз много ги мразя и помня какви мизерия са ни поднасяли в предишните сезони.
ale inter
Парма според мен е като Славия(нищо лично) посредствен отбор,тръгват добре и гледат да са в средата на класирането.За мен Дженоа ще са изненадата през този сезон.
interboy
Цитат(ale inter @ Aug 1 2009, 09:25 PM) *
За мен Дженоа ще са изненадата през този сезон.

За мен пък това даже няма да е и изненада. Те имат един доста солиден отбор и през новия сезон си мисля че ще са на едно ниво с Милан. Казвам го абсолютно безпристрастно smile.gif
SHeki
С цел да се повтора пак казвам за мене Наполи ше бъдат на най-предна позиция от средните отбори като дори си мисля че с тия футболисти който имаха и тези които привлякоха ше имат и сили за евротурнирите... ДАНО
PER SEMPRE NERAZZURRI
Този Fatic, който е преминал в Дженоа, не беше ли наша собственост ?
Campione!
QUOTE(PER SEMPRE NERAZZURRI @ Aug 3 2009, 09:28 PM) *
Този Fatic, който е преминал в Дженоа, не беше ли наша собственост ?

Да !
SHeki
На ДЖЕНОА половината селекция им е от нас smile.gif кво се очудвате за 1 играч smile.gif аххах
interboy
Ето нещо интересно, прогнозирано от хора работещи в наистина добър футболен сайт goal.com
Макар и косвено свързано с темата го слагам тук, за да не се пуска цяла тема smile.gif

Кой какви ще ги свърши в италианската серия "А"
Един от най-големите футболни сайтове goal.com предоставя прогнози за започващия този уикенд сезон в италианската Серия "А". Както е известно през миналия сезон шампион стана отборът на Интер, а в първата четворка, която дава прави на участие в Шампионската лига, се класираха още отборите на Ювентус, Милан и Фиорентина. Тази година борбата за титлата обещава да бъде доста по оспорвана, а ето и какво смятат, че ще се случи колегите от Англия:

Прогнози за сезона в Серия "А"

Шампион: Интер

Участници в Шампионската лига през следващия сезон: Интер, Ювентус, Рома, Наполи

Участници в Лига Европа: Дженоа, Милан, Палермо

Изпадащи: Киево, Болоня, Сиена

Носител на Купата на Италия: Палермо

Най-добър вратар: Жулио Сезар (Интер)

Най-добър защитник: Майкон (Интер)

Най-добър халф: Даниеле Де Роси (Рома)

Най-добър нападател: Амаури (Ювентус)

Най-успешен трансфер: Мауро Сарате (Лацио)

Най-разочароващ трансфер: Бернардо Коради (Удинезе)

Голмайстор: Амаури (Ювентус)

Най-добър млад играч: Квадво Асамоа (Удинезе)

Играч на сезона: Жулио Сезар (Интер)

Треньор на годината: Жозе Моуриньо (Интер)

До къде ще стигнат италианските отбори в Шампионската лига:

Интер (четвъртфинал), Ювентус (финал), Милан (осминафинал), Фиорентина
(груповата фаза)

В Лига Европа:

Дженоа (полуфинал), Рома (победител), Лацио (четвъртфинал).
RoLeX
Ебаси глупостите виждам biggrin.gif .Ювентус няма да стигне финал в ШЛ,Амаури няма да е голмайстор и Рома няма да вземе Лига Европа .. smile.gif
radiinter
Нещо въздухарска работа е това.Никъде не са сложили Фио а те определено няма да са извън топ 7.
interboy
В Италия започва годината на Голямата футболна депресия

Вестник "Соле 24 оре", който е официален орган на Конфедерацията на едрите работодатели в Италия (Конфиндустрия), помества днес коментар за започващото в неделя футболно първенство.

Започва годината на Голямата футболна депресия. Бившият най-красив шампионат стартира по системата "втора употреба с гаранция". Кампанията на футболната борса мина без фанфари, защото повечето продаваха, а не купуваха. Грандовете гледаха първо да инкасират и после да купуват. Малките, към които спада втората редица на серия А и цялата серия Б, си разменяха играчи, както децата си разменят картинки с футболисти с надеждата за изгодна трампа - аз то давам защитник, а ти ми даваш нападател.

Малцината, които могат да си го позволят, откриват таланти в детско-юношеските си школи. Крайно време беше това да стане и дано най-после престанем да чуваме, че добри футболисти по на 18-20 години трябвало още да узряват, се казва в коментара.
След години на прахосничество и на луди пари, похарчени не винаги за най-подходящите трансфери, най-после направихме откритието, че не можем да караме до безкрай тази безгрижна фиеста, защото това ще ни докара до банкрут. Сега се леят крокодилски сълзи.

Милан, който пръв даде тон за голямата надпревара да се изкупят най-добрите играчи, защото мечтаеше за европейски супершампионат на мястото на националните първенства, сега отново проповядва национална футболна независимост. Междувременно Морати напълни касата си благодарение на Ибра и вече обещава нови попълнения, докато плаща заплати не на един, а на три отбора. Изглежда Мистър Петрол (както наричат Морати - бел.кор.) успя да проумее, че Интер не е като неговите бензиностанции, които винаги приличат на рог на изобилието, дори и в мизерни времена, пише "Соле 24 оре".

Заплатите на звезди и звездички тежат като воденични камъни на спартанските клубни бюджети. Все пак е съмнително, че неблагоприятната конюнктура е довела до изравняване на стойностите в шампионата до степен, която да преобърне прогнозите. Богатите си остават богати и другите могат само да се наслаждават на епизодични препъвания на грандовете.

Победата на Лацио над Интер на финала за суперкупата в Пекин беше отпразнувана като триумф на бедните, но бе плод на отличната нагласа на колектива и на случайността. Има право Ло Тито (име на президента на Лацио е Клаудио Лотито, но авторът на коментара умишлено го изписва така, за да намекне за диктаторските му маниери, оприличавайки го на бившия югославски лидер Йосип Броз Тито - бел.ред.) да ликува за многото трофеи, завоювани от 2004 година насам с оскъдни средства и с железен юмрук спрямо вътрешните дисиденти.

Сваляме му шапка, но президентът все пак да не забравя за кадифяната ръкавица, с която го погали данъчната администрация, като позволи на Лацио да изплаща цели 23 години дълговете от 110 милиона евро, натрупани от неговия предшественик Краньоти. Тези впечатляващи помощи, съчетани с желязна дисциплина, му позволиха да измъкне столичния клуб от сигурен фалит, изтъква вестникът.

В очакване някой мощен тайфун да сложи ръка върху другите отбори - след като Албания и България очертаха необичайни и интересни перспективи, които могат да премахнат някои клишета - групата на най-силните си остава същата и нейният порядък е Интер, Милан, Ювентус и на две идеи след тях Фиорентина и Рома. Всички други могат да се надяват на младите или на каквото им остава. Оправданията за евентуални пропуснати успехи са вече готови и се базират върху смесица от истини и гузни премълчавания.

Ние сега се превърнахме във велики моралисти и от висотата на нашия бостан хвърляме анатеми към безумствата на Флорентино Перес в Реал Мадрид и се жалваме, че на всичкото отгоре "ония" плащат по-малко данъци. В случая "ония" са испанците и англичаните, които са на зоб при разни шейхове, търсещи нови емоции.

Работата е там, че нещата не се оправят с една мизерна кампания на трансфери. Трябва да се започне с бюджетите и организацията на клубовете и се стигне до стадионите, които не подлежат на сравнение. Телевизиите са неоспоримите господари на клубовете, които приемат безмълвно всички им условия. Може и да е вярно, че това е естествен резултат от действието на закона за търсенето и предлагането, но все повече се приближаваме до предела. Даже вече го нарушихме с допускането на телевизионни камери в съблекалните, се изтъква в коментара.

Липсва спектакълът в калчото и неговото преживяване от страна на публика, съставена от усмихнати фенове. Да се ходи на стадиона, така както се ходи на кино и театър, е цяло изпитание или по-точно бягане с препятствия, което убива на мнозина желанието да си купят билет. Това са разни проверки, патрули и бариери, които направиха калчото по-безопасно, но и по-мрачно.

В огромната си част стадионите са неудобни, грозни, негостоприемни и опасни. Всеки си седи в собствената кошара, която си е едно гето, макар че понякога е позлатена. Контрол не съществува и стюардите, които в другите страни са непреклонни и уважавани, тук са само за гарнитура. Пробвайте да влезете с редовен билет на "Сан Сиро" в Милано или на "Олимпико" в Рим и да си заемете определеното място. Това е по силите само на шампион по борба свободен стил.

Въпреки всичко ние, хронично болните с футболна диагноза, пак ще присъстваме - кой на игрището, кой вкъщи, заключава "Соле 24 оре".


Mного истина има в тази статия smile.gif
MarcoMaterazzi
Участници в Шампионската лига през следващия сезон: Интер, Ювентус, Рома, Наполи

Участници в Лига Европа: Дженоа, Милан, Палермо

хахахаххахаа ГАВРААА!!!
SHeki
И аз съм на тва мнение НАПОЛИ ше изместат някой от Милан и Фиорентина ма незнам точно кой ше го отнесе даже съм се хванал на бас на 1 кашон Джони Пеш biggrin.gif
SvetJlio
милан ще cе борят за оцеляване по-скоро smile.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.