Помощ - Търсене - Потребители - Календар
Пълна версия: Българите в Серия А
Форумът на Привържениците на Интер в България > Футбол Свят > Италия > Serie A
Страници: 1, 2
shemeta
Българският страж на Сиена Михаил Иванов на този етап е втори вратар в клуба за следващия сезон. Днес стана ясно, че титулярът през последния сезон Джанлука Курчи, който е собственост на 50% на Рома, остава в Тоскана и догодина. 19-годишният българин изигра отличен сезон за втория тим на "бяло-черните", като стигна до исторически мач за Скудетото, загубен с 0:1 от Палермо след гол в последните секунди, а Иванов бе избран за най-добър от своите във финала. Гръцкият страж Димитрос Елефтеропоус напусна Сиена по взаимно съгласие, докато резервата Емануеле Манита все още не се е договорил за нов договор и почти сигурно няма да остане на "Артемио Франки ди Сиена". По този начин, ако клубът не привлече нов вратар, Иванов ще започне сезона, като първа алтернатива на Курчи. Юношата на Левски стартира подготовка другата седмица с първия тим на Сиена и заминава на лагер с отбора. През миналия сезон срещу Палермо софианецът дори бе на пейката в мач от Серия "А".

До този момент има три отбора от трета дивизия на Апенините, които искат Иванов да пази на вратата им след добрия сезон за Сиена в Примаверата.

www.sportal.bg
vladkata_inter
Супер!

Сега една контузийка на Курчи и Мишо титуляр smile.gif
shemeta
Българският нападател Валери Божинов се завърна в Серия "А". Нападателят преди минути се договори окончателно за едногодишен контракт със статут на преотстъпен в тима на Парма. "Благодаря на Манчестър Сити и Марк Нюз, който демонстрира голяма вяра в мен и уважение към мен до последно. Италия е моят втори дом, а Парма повярва в мен. Единственият начин да се отблагодаря на клуба е, като започна да играя ала Божинов. Много съм щастлив", бяха първите думи на Божинов.

Тази вечер Валери пристига около 20,00 часа в Рим на летище "Фиумичино", за да подпише договора си с "дуковете" и да започне тренировки под ръководството на Франческо Гуидолин още утре.

Божо е вторият българин в тима на Парма, след като през сезон 1995/96 с екипа на "дуковете" се подвизаваше Христо Стоичков. Носителят на "Златната топка" нямаше голям успех в калчото записвайки едва пет гола в 23 мача от Серия "А".


Какво може да се каже освен да му пожелаем успех и да не вкарва на Интер biggrin.gif
Campione!
Божинов подписа с Парма


След две неуспешни години в Англия Валери Божинов се завръща в Серия А. Нападателят бе преотстъпен под наем на новака в елита Парма. Рано тази сутрин Манчестър Сити даде съгласието си за трансфера. Мениджърът на 23-годишният нападател Джери Паломба се срещна с ръководството на Гражданите, които веднага приеха офертата на Парма.

Сделката бе оформена в рамките на 48 часа. Парма изпревари Лацио, който също имаше апетити към българския национал. Орлите обаче искаха първо да разберат дали Горан Пандев ще напусне или ще остане. Парма действа по-бързо и взе нападателят.

Валери дебютира в Серия А през януари 2002 г. в Лече. Тогава той нямаше още навършени 16 години. През 2005 г. Фиорентина плати 13 млн. евро и добави Хайме Валдес, за да има таланта. Последваха две трудни години във Флоренция и един сезон под наем в Ювентус в Серия В.

През 2007 г. Манчестър Сити купи нападателя за 8,3 млн. евро. За два сезона Божинов има едва 11 мача във Висшата лига и общо 12 официални срещи за Гражданите. В тях е бил титуляр само 3 пъти. Още в третия си мач за тима и първи като титуляр Валери скъса коленна връзка и пропусна остатъка от сезона. На загрявката преди първия мач от следващата кампания Божинов скъса ахилес и отново не игра дълго време. Сега тези травми са зад гърба му, а той се завръща в любимата Италия.

"Благодарен съм на Сити и на Хюз, че показаха колко много държат на мен. Италия е вторият ми дом. Парма заложи на мен и единственият начин да им се отблагодаря е да играя както аз знам. Много съм щастлив", бяха първите думи на Валери.

В Парма Божинов няма да има особена конкуренция за титулярното място. В нападението на тима воден от треньора Франческо Гуидолин са Леон, Алберто Палоски, Андреа Пизану, Вантаджато, Биабиани, Папони и Ландзафаме.

Божинов е вторият българин в историята на Парма. Преди него в клуба бе Христо Стоичков. Той игра на "Енио Тардини" един сезон (1995/96). За този период записа 23 мача и 5 гола в Серия А.

В Италия Божинов има общо 113 мача за първенство и 28 гола. От тях в Серия А са 86 срещи и 22 попадения. За Купата на Италия е изиграл 11 мача и е вкарал 8 гола.
vladkata_inter
До колкото си спомням той докато играеше в Лече ни вкара 2 гола в един мач(не съм сигурен),така че аз въобще не се радвам,че идва в Серия А.
N E R A Z Z U R R O
Божинов може да вкара единствено на Алисия. Иначе от футболната гледна точка е за българското първенство. 594651_orig.gif
INTERМilano
Мразя ги Парма, винаги ни правят мизериии, а що се отнася до Валери, то му пожелавам успех и да прониже вратите на юбе и мулан, няколкократно death-metal.gif
Xs7yLe
Доста добре за него ,защото едва ли щеше да играе в Сити при такава конкуренция smile.gif
MarcoMaterazzi
Радвам се за него. В Англия не му провървя и логично се завърна в Италия ,където прекара най-добрите години от кариерата си. А и при наличието на Тевес,Адебайор и Санта Круз в Манчестър Сити беше ясно ,че нямаше да играе!
interboy
Успех на Валери, добре направи че се махна. Само дано да не бележи на нас, защото си спомням едни голове за Лече sadomaso.gif
freaked
Ебати конкуренцията, Божинов е с клас над повече от половината.
niki.st
Успех на Валери,крайно време беше отново да имаме представител в най-доброто първенство-Серия А
ale inter
Да но има една дума БЕШЕ с тия контузий нямаше място в Сити щеше да муе много трудно да се пребори за титулярно място.Дано в Парма всичко да е ОК и да вкара много голове но не и на ИНТЕР.
xlapety
Нека Вкара 1 на Интер за 0-1 Ние да им вкараме 2рото 5 smile.gif
Faustico
Супер... едно, че ще видим Божинов отново в "Серия А", а освен това Парма са ми симпатичен отбор, дано успее да им помогне в начинанието да останат.
SHeki
С привличането на Божо .. Парма прави едно младо и кадърно нападение в лицето на Палоски и нашия.. да се надяваме , че доста от отборите ше губат точки като гости на Парма..

ПС.. УСПЕХ БОЖО И МНОГО СКЪСАНИ МРЕЖИ ПРЕЗ НОВИЯ СЕЗОН ! smile.gif
PER SEMPRE NERAZZURRI
Цитат(freaked @ Jul 29 2009, 08:57 PM) *
Ебати конкуренцията, Божинов е с клас над повече от половината.


От кой от нападателите на Сити е по-добър ? Аз бих казал, че отстъпва почти на всички. wink.gif
N E R A Z Z U R R O
Божинов е супер прехвален футболист за мен. А и като чуя да го наричат звезда ми иде да се гръмна...
inter_fen
Цитат(N E R A Z Z U R R O @ Aug 5 2009, 05:00 PM) *
Божинов е супер прехвален футболист за мен. А и като чуя да го наричат звезда ми иде да се гръмна...



Добър,но нищо повече.Прехвален е и това е ясно.


П.П Само не ми стана ясно,от кой е по-добър?Адебайор?Тевез?Санта Круз?
SvetJlio
Божинов, от както е с Алисия не му върви на терена biggrin.gif
SHeki
То и ти да имаш такава жена и ти само за Ибане ше мислиш biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

ПС.. дай боже всеки му ! АМИН !
iffaylo
..и мен Божката не ме кефи, ама деазнам...ако нацепи на Милан 6 гола а на Ювентус 7 хет-трика може да го сложа на Алисия и да му стана мини фен wub.gif
Campione!
Божинов взе номер 86 в Парма, дебютира тази вечер



Българският нападател на Парма Валери Божинов ще играе в новия си отбор с фланелка с номер 86, съобщи официалният сайт на "дуковете". Рождената година на Валери, който игра с номер 9 в Манчестър Сити, е именно 1986, което вероятно е натежало при избора на номер отстрана на талантливия ни нападател.

Валери ще дебютира за Парма тази вечер при представянето на отбора за новия сезон, което ще стане преди контролата с испанския Осасуна. Двубоят е на "Енио Тардинни" от 21:30 часа. Другото ново попълнение на "дуковете"- Кристиан Панучи, ще играе през новия сезон с номер 2.
Campione!
Божинов дебютира с гол за Парма

Българският национал Валери Божинов дебютира с гол за новия си отбор Парма. 23-годишният нападател влезе като резерва в контролата с Осасуна и вкара почетното попадение за тима си, който загуби с 1:2 като домакин. Мачът бе официално представяне на Парма за новия сезон.
xlapety
Успех ВАЛЕРИ
radiinter
Наш талант отиде в Серия "А"
Българският юношески национал Радослав Кирилов подписа договор с елитния италиански Киево. 18-годишният нападател от Симитли, който в последните години играеше с екипа на третодивизионния Римини, парафира 3-годишен контракт с "летящите магаренца", след като бившият му клуб не покри финансовите изисквания на италианската федерация и не получи лиценз за новия сезон. Тимът от Верона пребори конкуренцията на Сампдория и Чезена, които също проявяваха интерес към българина. Лично спортният директор на Киево Джовани Сартори се бе заел с привличането на Кирилов и успя да изпревари конкуренцията на няколко тима от италианския елит за подписа му. През миналия сезон Кирилов дебютира в професионалния футбол и изигра 7 мача за своя Римини, който завърши на четвърто място в третия ешелон на италианския футбол и изпусна промоция за Серия "Б".
Младокът бе повикан и в националния отбор за юноши до 19-годишна възраст, където участва в международния турнир в Порто с участието на Русия, Грузия и Португалия.

Кирилов вече започна тренировки с дублиращия тим на Киево (примавера), като през сезона се очаква да е в разширения състав на треньора Стефано Пиоли.

sportal.bg
durex
Страхотна новина!
Miro Belia
Ооооо там имам село в Симитли да е жив и здрав !!! САМО УСПЕХИ !!!
tutto_inter
http://en.wikipedia.org/wiki/Radoslav_Kirilov
INTERМilano
Браво, браво, желая му успех ! yeah.gif
Faustico
Ако попадне наистина в разширения състав е добре. Но на тази крехка възраст може би ще трябва време. smile.gif
Иначе като изключим Пелесиер.. аз не се сещам Киево да има втори нападател, който да се е наложил по-твърдо в отбора.
Xs7yLe
Аз пък се сещам за Граноче ,който направи доста стабилен сезон миналат година , пък и Пелисиер е на годинки вече, иначе успех на момчето .
tutto_inter
Българин бележи два гола за Купата на Италия.

Българският нападател на Лумезaнe Андрей Гълъбинов направи фурор в турнира за Купата на Италия. Централният нападател, който е син на бившия волейболист Асен Гълъбинов заби две попадения в мрежата на Помеция в двубоя от първия кръг в турнира.

Андрей Гълъбинов бе точен след почивката, когато реализира в 60-та и 71-та минути. В крайна сметка в срещата не паднаха нови голове и Луме спечели с 2:0.

Гълъбинов вече подписа постоянен договор с клуба от третата дивизия на италианския футбол. Преди това той играеше в Лумезане под наем.

Роденият през 1988 година софиянец прави впечатление с мощната си физика. Младият голмайстор е висок 190 сантиметра и тежи 82 килограма.

Miro Belia
Ради Кирилов прави фурор в Киево

Младият български талант на Киево Радослав Кирилов направи изключително представяне за примаверата на "летящите магарета". Българският нападател, който е едва 18-годишен, бе в основата на две от попаденията за Киево при успеха над Модена с 3:1.

Кирилов бе част от атакуващия вал на своя отбор при схема на игра 4-3-3, като българинът заемаше мястото по левия фланг на нападението. След като имаше добри шансове за гол преди почивката юношеският национал на България се развихри през втората част. Кирилов първо навърза трима бранители по лявото крило и след центрирането му защитник на Модена си вкара топката във вратата за 2:1. Малко по-късно нападателят оформи крайното 3:1 след като засече по отличен начин подаване на свои съотборник пред вратарското поле.

Чудесното представяне на българина с фланелката с номер 11 се понрави и италианските специалисти, които дори започнаха да го сравняват с най-голямата легенда на българския футбол Христо Стоичков. Засега Кирилов е част от примаверата на Киево, като първенството при дублите в Италия започва две седмици след началото на Серия "А", която стартира идния уикенд.
SHeki
Не вярвам на подобна информация просто менижърите на младите играчи плащат на медийте да раздухват за техните клиенти като по този начин целят да се вдига шум около играча , и момчето което играеше в Милан беше едва ли не най-големия талант от школата , но сега е в Швейцария 2 , и Курдов беше едва ли не най-добрия син юноша ама сега е в Ботев Пловдив , и Мишо Александров беше топ футболист в Германия ама е свободен агент и се говори че ще играе в Академик София , всичко е менижърска игра smile.gif
radiinter
Българският нападател в дублиращия отбор на Киево Радослав Кирилов записа днес поредното си добро представяне с екипа на "летящите магарета". Лявото крило вкара третия гол за веронци при победата с 3:2 срещу Интер, с което си заслужи поредните суперлативи. Ради започна като титуляр в схемата 4-3-3, като стоя на терена до 77-ата минута. След три изиграни кръга от първенството при примаверата (дублиращите отбори в Италия) Киево има 6 точки от три мача, а 18-годишният българин 2 попадения в същия брой срещи.

durex
Цитат(radiinter @ Sep 26 2010, 01:51 AM) *
Българският нападател в дублиращия отбор на Киево Радослав Кирилов записа днес поредното си добро представяне с екипа на "летящите магарета". Лявото крило вкара третия гол за веронци при победата с 3:2 срещу Интер, с което си заслужи поредните суперлативи. Ради започна като титуляр в схемата 4-3-3, като стоя на терена до 77-ата минута. След три изиграни кръга от първенството при примаверата (дублиращите отбори в Италия) Киево има 6 точки от три мача, а 18-годишният българин 2 попадения в същия брой срещи.

Браво на момчето! България има нужда от такива таланти
radiinter
Българският нападател на Киево Радослав Кирилов попадна в групата на първия отбор на "летящите магарета" за днешния мач срещу Сасуоло за купата на Италия, разбра Спортал. Българинът, който до този момент се състезаваше само за дубъла на клуба от Верона, е направил впечатление на наставника на първия състав Стефано Пиоли и е викнат за предстоящия двубой за купата. 18-годишният роден талант от Симитли е провел кратък разговор с треньора, след което е избрал фланелката с № 99, с която евентуално ще дебютира за Киево. При евентуално появяване на терена и добро представяне срещу Сасуоло Кирилов ще има шанса скоро бъде викнат и за среща от шампионата, с което да стане четвъртият българин в историята на Серия "А" след Николай Илиев, Христо Стоичков и Валери Божинов.
durex
Еми дано се представи отлично,че на България и трябват точно такива таланти allright.gif
shemeta
Цитат(radiinter @ Oct 28 2010, 01:51 PM) *
Кирилов ще има шанса скоро бъде викнат и за среща от шампионата, с което да стане четвъртият българин в историята на Серия "А" след Николай Илиев, Христо Стоичков и Валери Божинов.


Красимир Чомаков в Серия Б ли е играл ? unsure.gif
Faustico
Цитат(shemeta @ Oct 28 2010, 01:27 PM) *
Красимир Чомаков в Серия Б ли е играл ? unsure.gif


Да, B и C
radiinter
Чомаков играеше за Равена с долните дивизии.
Simo
Наше момче дебютира за Киево.Българският нападател Радослав Кирилов дебютира с екипа на мъжкия отбор на Киево, след като се появи в игра в 83-ата минута на двубоя срещу Сасуоло от турнира за Купата на Италия, спечелен от веронци с 2:0.

18-годишният нападател, който показва много силни игри в младежката формация на "летящите магаренца", замени Давиде Москардели в края на мача и така записа първи минути за представителния тим на Киево. Малко преди това Москардели бе удвоил преднината на домакините с гол в 79-ата минута, с който предреши изхода на двубоя. Още в началото на двубоя Давиде Мандели бе извел Киево напред в резултата. В следващия кръг на турнира за Купата на Италия Киево ще се изправи срещу Новара.

От спорт1.
Miro Belia
Ради Кирилов завърши полусезона със 7 гола от 15 мача

Българският футболист в редиците на италианския Киево Радослав Кирилов ще изпрати 2010 година с добри чувства, след като именно през тази година крилото от Симитли премина при "летящите магарета" от тима на Римини.

18-годишният роден талант, който е младежки национал на България, в момента играе за дубъла на Киево, но през есента записа дебют и за първия отбор в среща за купата на Италия. Ради има шанс да стане едва четвъртият български играч в историята на Серия "А" след Николай Илиев (Болоня), Христо Стоичков (Парма) и Валери Божинов (Лече, Фиорентина, Парма - правим уточнението, че мачовете на Божинов с екипа на Ювентус бяха записани в Серия "Б").

Дотук в Киево Ради Кирилов се представя отлично, като е най-резултатният футболист в дубъла на веронци. За своите 15 мача за Примаверата на Киево българинът има 7 гола. Първенството на вторите отбори в калчото се подновява на 15 януари. След изиграването на половината срещи Киево се намира на четвърта позиция.

"Трябва да вкарам още голове! Дано през 2011 година съм здрав, пък другото колкото-толкова", скромничи пред Sportal.bg Кирилов, когото в Италия сравняват с кумира му Христо Стоичков.
radiinter
Ръководството на Парма е постигнало споразумение с Бешикташ за трансфера на Валери Божинов в истанбулския гранд, съобщава местното издание „ParmaToday”.

Според местното издание, президентът на Парма Томазо Джирарди е приел предложената му трансферна сума от страна на турския клуб за Божинов.

Очаква се до няколко часа българският нападател да пристигне в Истанбул, за да уточни личните си условия с клуба.

„ParmaToday” съобщава, че от Бешикташ са предложили отлични условия на Валери Божинов, като заплатата му ще бъде по-голяма от тази, която той получава момента в Парма.

Старши треньор на Бешикташ е бившият наставник на Реал Мадрид Бернд Шустер.
shemeta
Бешикташ и те май само наливат пари Трабзонспор и Бурса на Иванков са по-добре от тях
THE_GAME
Ама Бешиткаш прави някаква трансферна революция тая зима - Уго Алмейда от Вердер, Шимао от Атлетико Мадрид и сега Божинов. Не си играят...
radiinter
Не са само Бешикташ,същото правят и Галатасарай.Изобщо турците са много напред.
tutto_inter
И от към треньори са много много напред от нас smile.gif
pietenceto
Трансферните спекулации около името на българския нападател на Парма – Валери Божинов, просто не спират. След като всеки ден се шуми около евентуален негов трансфер, днес и „Тутоспорт” реши да се включи в хора, като според торинското издание Божи ще премине в редиците на Чезена.

Според информациите вариант за българския национал продължава да бъдат Турция и Англия, ала според специалистите той ще остане на Апенините. Проблемът на Чезена обаче е, че няма да може да се справи с финансовите възможности на турските и английските отбори. Не е лишено от логика Чезена да помисли за привличане под наем на Валери Божинов. На този етап шефовете в Парма са на мнение, че могат да продадат българина, само при много сериозна оферта.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.