IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

> Пишете на КИРИЛИЦА!!!

МОЛИМ ВИ ДА ПИШЕТЕ НА КИРИЛИЦА!!! ВСЯКАКВИ МНЕНИЯ НАПИСАНИ НА ДРУГ ШРИФТ ЩЕ БЪДАТ ПРЕМАХВАНИ, СЪОБРАЗНО ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА!

> Българите в Серия А
shemeta
коментар Jun 27 2009, 14:23
Коментар #1


Интер Маняк
******

Група: Член на фен-клуба
Коментари: 1,255
Регистриран: 26-April 09
Град: Троян
Потребител No.: 1,336



Българският страж на Сиена Михаил Иванов на този етап е втори вратар в клуба за следващия сезон. Днес стана ясно, че титулярът през последния сезон Джанлука Курчи, който е собственост на 50% на Рома, остава в Тоскана и догодина. 19-годишният българин изигра отличен сезон за втория тим на "бяло-черните", като стигна до исторически мач за Скудетото, загубен с 0:1 от Палермо след гол в последните секунди, а Иванов бе избран за най-добър от своите във финала. Гръцкият страж Димитрос Елефтеропоус напусна Сиена по взаимно съгласие, докато резервата Емануеле Манита все още не се е договорил за нов договор и почти сигурно няма да остане на "Артемио Франки ди Сиена". По този начин, ако клубът не привлече нов вратар, Иванов ще започне сезона, като първа алтернатива на Курчи. Юношата на Левски стартира подготовка другата седмица с първия тим на Сиена и заминава на лагер с отбора. През миналия сезон срещу Палермо софианецът дори бе на пейката в мач от Серия "А".

До този момент има три отбора от трета дивизия на Апенините, които искат Иванов да пази на вратата им след добрия сезон за Сиена в Примаверата.

www.sportal.bg


--------------------


FORZA NON MOLLARE MAI
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Отговори
Campione!
коментар Jul 29 2009, 16:05
Коментар #2


STAY HUNGRY, STAY FOOLISH!
********

Група: Members

Коментари: 3,569
Регистриран: 30-November 08
Град: Канзас сити
Потребител No.: 711



Божинов подписа с Парма


След две неуспешни години в Англия Валери Божинов се завръща в Серия А. Нападателят бе преотстъпен под наем на новака в елита Парма. Рано тази сутрин Манчестър Сити даде съгласието си за трансфера. Мениджърът на 23-годишният нападател Джери Паломба се срещна с ръководството на Гражданите, които веднага приеха офертата на Парма.

Сделката бе оформена в рамките на 48 часа. Парма изпревари Лацио, който също имаше апетити към българския национал. Орлите обаче искаха първо да разберат дали Горан Пандев ще напусне или ще остане. Парма действа по-бързо и взе нападателят.

Валери дебютира в Серия А през януари 2002 г. в Лече. Тогава той нямаше още навършени 16 години. През 2005 г. Фиорентина плати 13 млн. евро и добави Хайме Валдес, за да има таланта. Последваха две трудни години във Флоренция и един сезон под наем в Ювентус в Серия В.

През 2007 г. Манчестър Сити купи нападателя за 8,3 млн. евро. За два сезона Божинов има едва 11 мача във Висшата лига и общо 12 официални срещи за Гражданите. В тях е бил титуляр само 3 пъти. Още в третия си мач за тима и първи като титуляр Валери скъса коленна връзка и пропусна остатъка от сезона. На загрявката преди първия мач от следващата кампания Божинов скъса ахилес и отново не игра дълго време. Сега тези травми са зад гърба му, а той се завръща в любимата Италия.

"Благодарен съм на Сити и на Хюз, че показаха колко много държат на мен. Италия е вторият ми дом. Парма заложи на мен и единственият начин да им се отблагодаря е да играя както аз знам. Много съм щастлив", бяха първите думи на Валери.

В Парма Божинов няма да има особена конкуренция за титулярното място. В нападението на тима воден от треньора Франческо Гуидолин са Леон, Алберто Палоски, Андреа Пизану, Вантаджато, Биабиани, Папони и Ландзафаме.

Божинов е вторият българин в историята на Парма. Преди него в клуба бе Христо Стоичков. Той игра на "Енио Тардини" един сезон (1995/96). За този период записа 23 мача и 5 гола в Серия А.

В Италия Божинов има общо 113 мача за първенство и 28 гола. От тях в Серия А са 86 срещи и 22 попадения. За Купата на Италия е изиграл 11 мача и е вкарал 8 гола.


--------------------
With Blue Heart

----------------------------------------------------
“Some people think football is a matter of life and death. I assure you, it's much more serious than that."
"It doesn't matter who we are... what matters is our plan. No one cared who I was until I put on the mask."

Go to the top of the page
 
+Quote Post

Пишете в тази тема
9 страници V   1 2 3 > » 


Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 20th May 2024 - 05:38 PM
Buy sports equipment online