IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

> ПИШЕТЕ НА КИРИЛИЦА!!!

МОЛИМ ВИ ДА ПИШЕТЕ НА КИРИЛИЦА!!! ВСЯКАКВИ МНЕНИЯ НАПИСАНИ НА ДРУГ ШРИФТ ЩЕ БЪДАТ ПРЕМАХВАНИ, СЪОБРАЗНО ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА!

> Сандро Мацола
SvetJlio
коментар Mar 2 2009, 14:01
Коментар #1


Интер до гроб!
********

Група: Members

Коментари: 6,751
Регистриран: 15-May 06
Град: Пловдив
Потребител No.: 23



Сандро Мацола е роден на 8 ноември 1942 в Торино, Италия. На 04. 05. 1949 при самолетна катастрофа загива баща му, легендарният футболист на АС Торино Валентино Мацола. Мацола е една от живите легенди на Интер. Дебютът му в Серия А е на 10 юни 1961 срещу Ювентус; Интер губи мача с 1-9. Голът на честта отбелязва Мацола. На 12 май 1963 едва 20-годишен легендарният футболист прави дебют за "squadra azzurra" в мач срещу Бразилия. Има 70 мача за националния и отбелязани 22 гола. Участвал е на 3 световни първенства: 1966, 1970, 1974. В края на кариерата си Мацола има следните отличия с екипа на Интер и "squadra azzurra":
Шампион на Италия: 4 (1963, 1965, 1966, 1971)
КЕШ: 2 (1964, 1965)
Междуконтинентална купа: 2 (1964, 1965)
Европейски шампион с националния (1968)
Сребърен медалист от Мундиал '70 (1970)
Голмайстор в Серия А през сезон 1964/65.

Автор на най-бързия гол в италианското първенство - на 24 февруари 1963 изпраща топката в мрежата на Милан още в 13-тата секунда! Сандро Мацола има и едно забележително постижение - приз за най-красив гол в историята на Шампионската лига ! Едно от двете попадения срещу Васас е избрано за № 1 в историята на КЕШ!


--------------------

Серия А е в нашето ДНК, не крада шампионата и в Серия Б не съм бил никога!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Отговори
Provenzano
коментар Oct 15 2014, 10:01
Коментар #2


Модератор
********

Група: Inter-Bulgaria.Team
Коментари: 24,496
Регистриран: 16-April 11
Град: Петрич
Потребител No.: 9,069



Легенда на Интер се обърна срещу собственика

Легендарният нападател на Интер Сандро Мацола изрази опасенията си, че собственикът на клуба Ерик Тохир няма намерение да харчи повече пари за подобряването качеството на състава.

„Нерадзурите“ сами се поставиха под сериозно напрежение заради двете си поредни загуби в Серия А (1:4 от Каляри и 0:3 от Фиорентина), като през ден се пише, че главата на треньора Валтер Мадзари е поставена на дръвника.

Този уикенд миланският гранд има шанс за поправителен, тъй като приема Наполи на „Джузепе Меаца“ в 7-ия кръг на калчото.

„Имам чувството, че Тохир не желае да харчи пари“, коментира Мацола.

„Дори и да загубиш, е важно какво си направил и една загуба би била допустима, ако си дал всичко на терена.“

„Срещу Наполи ни чака друг тест. Според мен те имат най-добрия състав за третото място, като същевременно ми харесва начина, по който играе Рома. Ювентус разполага с познатата си целеустременост, така че битката за скудетото е между два „коня“, допълни бележитият голаджия.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Пишете в тази тема
2 страници V   1 2 >


Reply to this topicStart new topic
3 потребител(и) четат тази тема (3 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 19th April 2024 - 04:04 AM
Buy sports equipment online