IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

19 страници V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Корупцията в Италия
AleRt
коментар May 12 2006, 14:26
Коментар #1


Forum Administrator
*******

Група: Root Admin
Коментари: 3,308
Регистриран: 11-May 06
Град: Glasgow, UK / Стара Загора
Потребител No.: 3



IPB Image
И отборът на Милан е заподозрян в корупция, съобщиха от Прокуратурата на Неапол, която води разследваето по уредените мачове на Апенините стана ясно днес. Освен "росонерите" Ювентус, Лацио и Фиорентина са клубовете под най-сериозно наблюдение. В първия списък на тези, които ще дадат показания, са общо 41 души, които ще бъдат разпитани в близките дни, като бившият президент на Италианската футболна федерация Франко Караро е сред тях. В началото 19 срещи от шампионата в Серия"А" през 2004/05 година ще бъдът разследвани плюс един двубой от Серия "Б" в същият период. Изпълнителният директор на Ювентус Лучано Моджи ще бъде викнат следващия понеделник, 15 май, в Прокуратурата на Рим, за да даде показания за внесените срещу него обвинения, че уреждал мачове и кои съдии да свирят на тима, разкриха от медиите на Ботуша.

ВЛАДИМИР СТОЯНОВ, по материали от италианските медии

Източник: www.sportal.bg


--------------------
Аз...въпреки, че съм Интерист, и би трябвало да желая само най-доброто за отбора си...усещам как една голяма част от мен би предпочела да не спечели нищо, но да има играч като Il Capitano в състава си...




ЮВЕ, ВСЕ ОЩЕ МИ МИРИШЕТЕ НА СЕРИЯ Б!!!
WC МИЛАН ШАМПИОНИ НА АРОГАНТНОСТТА!!! НАЙ-ДОБРИ ДРУЖКИ С ГОБИ! ПОЗДРАВЕТЕ СЕ С ДВЕТЕ СИ КУПИ ОТ СЕРИЯ Б!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_aquadark_*
коментар May 12 2006, 14:37
Коментар #2





Guests






КРАЙНО време е да накажат виновните - за всеки е ясно като бял ден, кой уговаря мачовете и титлите от италианските отбори (и то не само домашните двубои). Италианските полиция, съд и футболна асоциация вече започват да се излагат като не могат да вземат никакви решителни действия.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AleRt
коментар May 12 2006, 15:31
Коментар #3


Forum Administrator
*******

Група: Root Admin
Коментари: 3,308
Регистриран: 11-May 06
Град: Glasgow, UK / Стара Загора
Потребител No.: 3



Ето и варианта на sport1.bg:
Милано.И отборът на Милан е заподозрян в корупция, съобщиха от Прокуратурата на Неапол, която води разследваето по уредените мачове на Апенините стана ясно днес.

Освен "росонерите" Ювентус, Лацио и Фиорентина са клубовете под най-сериозно наблюдение. В първия списък на тези, които ще дадат показания, са общо 41 души, които ще бъдат разпитани в близките дни, като бившият президент на Италианската футболна федерация Франко Караро е сред тях.

В началото 19 срещи от шампионата в Серия"А" през 2004/05 година ще бъдът разследвани плюс един двубой от Серия "Б" в същият период. Изпълнителният директор на Ювентус Лучано Моджи ще бъде викнат следващия понеделник, 15 май, в Прокуратурата на Рим, за да даде показания за внесените срещу него обвинения, че уреждал мачове и кои съдии да свирят на тима, разкриха от медиите на Ботуша.

Часът на истината предстои.... да видим дали ще ги охукат тея акота най-накрая dry.gif


--------------------
Аз...въпреки, че съм Интерист, и би трябвало да желая само най-доброто за отбора си...усещам как една голяма част от мен би предпочела да не спечели нищо, но да има играч като Il Capitano в състава си...




ЮВЕ, ВСЕ ОЩЕ МИ МИРИШЕТЕ НА СЕРИЯ Б!!!
WC МИЛАН ШАМПИОНИ НА АРОГАНТНОСТТА!!! НАЙ-ДОБРИ ДРУЖКИ С ГОБИ! ПОЗДРАВЕТЕ СЕ С ДВЕТЕ СИ КУПИ ОТ СЕРИЯ Б!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Faustico
коментар May 12 2006, 23:08
Коментар #4


Morten Gamst Pedersen a.k.a Shawn Michaels :D
********

Група: Members

Коментари: 5,196
Регистриран: 11-May 06
Град: Dimitrovgrad / Varna
Потребител No.: 12
Любим Играч: Javier Zanetti



пак ще се измакнат така си мисля


--------------------




Победата няма нужда от обяснение, поражението не позволява такова.

"Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер винаги казва, че "няма план Б" във футбола. Но как той ще спечели някога Шампионската лига, когато Моуриньо "притежава" всички планове от А до Я?"

Тони Каскарино, "Таймс"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AleRt
коментар May 13 2006, 01:07
Коментар #5


Forum Administrator
*******

Група: Root Admin
Коментари: 3,308
Регистриран: 11-May 06
Град: Glasgow, UK / Стара Загора
Потребител No.: 3



IPB Image
Започна прокурорско разследване срещу Ювентус и Милан

Италия. Полицията в Рим нахлу вчера в сградите на Италианската футболна федерация във връзка с разследването на скандала по обвинение в корупция, заради който вчера ръководството на Ювентус подаде оставка, а три дни по-рано същото стори и президентът на Футболната федерация Франко Караро. Главният прокурор на Неапол Джовандоменико Лепоре пък съобщи, че по обвинение в уговаряне на срещи от Серия ”А” ще бъдат разследвани и други големи клубове, освен Милан, Лацио и Фиорентина. Той отбеляза, че в момента се разследват 41 души, между които са съдии, журналисти и функционери на Футболната федерация. Лепоре потвърди информациите в медиите, че се проверяват 19 срещи от Серия ”А”, които са играни миналия сезон, както и една от Серия ”Б”. Първият официален разпит относно разследването ще се проведе в понеделник в Рим, когато ще бъде разпитван бившият генерален директор на Ювентус Лучано Моджи. Скандалът избухна миналата седмица, когато медиите на Апенините разкриха, че Моджи е нареждал кои съдии да ръководят мачовете на”старата госпожа”.


--------------------
Аз...въпреки, че съм Интерист, и би трябвало да желая само най-доброто за отбора си...усещам как една голяма част от мен би предпочела да не спечели нищо, но да има играч като Il Capitano в състава си...




ЮВЕ, ВСЕ ОЩЕ МИ МИРИШЕТЕ НА СЕРИЯ Б!!!
WC МИЛАН ШАМПИОНИ НА АРОГАНТНОСТТА!!! НАЙ-ДОБРИ ДРУЖКИ С ГОБИ! ПОЗДРАВЕТЕ СЕ С ДВЕТЕ СИ КУПИ ОТ СЕРИЯ Б!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_menata_*
коментар May 13 2006, 08:56
Коментар #6





Guests






Това е добре че разледват Милан и Ювентус само да не излезем ние с кепливите ризи
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_method_*
коментар May 13 2006, 09:39
Коментар #7





Guests






Не вярвам, защото Морати е доста наакан и не ми се вярва да е забъркан с уговорени мачове. Да не забравяме срещу Лацио, като паднахме с 4:2! Ако имаше уговорки Лацианите щяха да ни легнат и да вземем скудетото. mad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_method_*
коментар May 13 2006, 10:29
Коментар #8





Guests






продалжението от 7 дни спорт ето тук
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Faustico
коментар May 13 2006, 11:06
Коментар #9


Morten Gamst Pedersen a.k.a Shawn Michaels :D
********

Група: Members

Коментари: 5,196
Регистриран: 11-May 06
Град: Dimitrovgrad / Varna
Потребител No.: 12
Любим Играч: Javier Zanetti



самнителните мачове които ще се разглеждат и какво е ставало в тях:

Реджина-Ювентус 2:1 (6-11-04) *Папареста - не дава чиста дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Реджина, и отменя чист гол на “бианконерите” в 93-та минута.

Лече - Ювентус 0:1 (14-11-04) * Де Сантис - решава срещата да се играе въпреки, че теренът е силно наводнен. След мача треньорът на Лече Зденек Земан напада рефера за неговото решение.

Ювентус - Лацио 2:1 (5-12-04) * Дондарини - Гостите повеждат след гол на Пандев, а в последната минута на мача съдята не свири чиста дузпа срещу Симоне Индзаги, което вбесява ръководството на “орлите”.
Фиорентина - Болоня 1:0 (5-12-04)* Де Сантис - Треньорът на Болоня Карло Мацоне напада рефера, че бил подпирал домакините през целият двубой повече от явно.

Болоня - Ювентус 0:1 (12-12-04) * Пиери - Не дава две чисти дузпи в полза на Болоня, а в 86-та минута си измисля пряк свободен удар на линията на наказателното поле на вратаря Палиука, който Павел Недвед превръща в победен гол. След мача съдията рискува да бъде линчуван от тифозите на домакините.


Ювентус - Удинезе 2:1 (13-2-05) * Родомонти - Отменя чист гол за Удинезе в 75-та минута при резултат 2:0 за Юве.


Рома - Ювентус 1:2 (5-3-05) * Ракалбуто - Фабио Канаваро вкарва от двуметрова засада, свири дузпа в полза на Юве, след като нарушението е извън пеналта.


Интер - Фиорентина 3:2 (20-3-05) * Бертини - минути преди края Камбиасо играе с ръка в наказателното поле, но съдията не свири дузпа.

Фиорентина - Ювентус 3:3 (9-4-05) * Колина - “бианконерите” на три пъти изостават в резултата, но съумяват да измъкнат точката. Минута преди първия гол на домакините, има съмнения, че топката ударена от Канаваро е минала голлинията на “виолетовите”, но Колина дава знак играта да продължи.


Киево - Лацио 0:1 (20-2-05) * Роки - гони Бриги и Баронио (Киево), както и Коуто (Лацио), освен това свири съмнителна дузпа в полза на Лацио.


Лацио - Парма 2:0 (27-2-05) * Месина - 5 жълти картони за Парма, първият гол от несъществуваща дузпа.


Болоня - Лацио 1:2 (17-4-05) * Талиявенто - през седмицата на мача президентите на двата клуба Гацони и Лотито се нападат един друг. В последствие “орлите” достигат до равенството малко преди края, чрез 11-метров наказателен удар.


Сиена - Милан 2:1 (17-4-05) * Колина -отменя чист гол на Шевченко при 0:0, но въпреки това “росонерите” повеждат преди да бъдат обърнати в края на мача.


Лацио - Фиорентина 1:1 (22-5-05) * Росети - Заури вади топката с ръка от голлинията, но няма дузпа за гостите, нито червен картон за играча.


Киево - Фиорентина 1:2 (8-5-05) * Дондарини - не свири 100% дузпа в полза на Киево в края на срещата.

Лече - Парма 3:3 (29-5-05) * Де Сантис - Вади 6 жълти картона на играчи от Парма, като и шестимата пропускат следващия двубой с Болоня от баража за оставане в Серия”А”.


Ливорно - Сиена 3:6 (8-5-05) * Де Сантис - няколко епизода, които предизвикват яроста на играчи от домакините.


Милан - Бреша 1:1 (10-4-05) * Родомонти -мач без значение, няма страни епизоди.
Милан - Киево 1:0 (24-4-05) * Папареста - отменя чист гол на гостите през първото полувреме



--------------------




Победата няма нужда от обяснение, поражението не позволява такова.

"Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер винаги казва, че "няма план Б" във футбола. Но как той ще спечели някога Шампионската лига, когато Моуриньо "притежава" всички планове от А до Я?"

Тони Каскарино, "Таймс"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_ChaiNGang_*
коментар May 13 2006, 13:03
Коментар #10





Guests






За жалост си мисля,че нито Юве,нито Милан ще бъдат изхвърлени от Серия А, но дано спръедливоста възтъжествува...FORZA INTER
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AleRt
коментар May 13 2006, 13:28
Коментар #11


Forum Administrator
*******

Група: Root Admin
Коментари: 3,308
Регистриран: 11-May 06
Град: Glasgow, UK / Стара Загора
Потребител No.: 3



Пращат Ювентус и Лацио в Серия "Б"

13 май 2006 | 13:58

Има голяма вероятност отборите на Ювентус и Лацио да бъдат пратени в Серия "Б" през следващия сезон, твърдят италианските медии. Както е известно прокуратурата в Неапол разследва под лупа скандала с корупция в италианския футбол. Според информациите другите два отбора, които са замесени в скандала – Милан и Фиорентина ще се измъкнат от ситуацията само с отнемане на точки и наказание да не участват в европейските клубни турнири през следващия сезон. Ако се приложат строгите санкции, шампионската титла на „бианконерите” от миналия сезон ще бъде отнета. Същото ще се случи и ако утре тимът спечели титлата този шампионат. Най-скептичните прогнози относно бъдещето на Ювентус са свързани с изпращането на тима в Серия „C-1”, като по този начин ще се повтори случая с Дженоа от миналата година, когато генуезците бяха пратени в долна дивизия, а титлата им в Серия „B” бе отнета.

Положението на Лацио също е много деликатно. Вероятността „орлите” да се озоват в по-долен ешалон никак не е малка, след като на яве бяха изкарани записи на телефонни разговори, в които главно действащо лице е президентът на тима Клаудио Лотито. Така след седмица класирането в Серия „А” може да придобие следния вид:
1. Интер
2. Рома
3. Киево
4.Палермо

Източник: www.sportal.bg

?!?!?!!?!?!?


--------------------
Аз...въпреки, че съм Интерист, и би трябвало да желая само най-доброто за отбора си...усещам как една голяма част от мен би предпочела да не спечели нищо, но да има играч като Il Capitano в състава си...




ЮВЕ, ВСЕ ОЩЕ МИ МИРИШЕТЕ НА СЕРИЯ Б!!!
WC МИЛАН ШАМПИОНИ НА АРОГАНТНОСТТА!!! НАЙ-ДОБРИ ДРУЖКИ С ГОБИ! ПОЗДРАВЕТЕ СЕ С ДВЕТЕ СИ КУПИ ОТ СЕРИЯ Б!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AleRt
коментар May 13 2006, 13:45
Коментар #12


Forum Administrator
*******

Група: Root Admin
Коментари: 3,308
Регистриран: 11-May 06
Град: Glasgow, UK / Стара Загора
Потребител No.: 3



Шестима са ръководели корупцията в Италия
IPB Image
Изпълнителният директор на Ювентус Лучано Моджи, административният директор на клуба Антонио Джираудо, бившият вицепрезидент на Италианската футболна федерация Иноченцо Мацини, шефовете на Италианската съдийската комисия Пиерлуйджи Пайрето и Паоло Бергамо заедно със съдията Масимо Де Сантис са шестима, които са въртяли и организирали цялата корупция в Италианският футбол, разкриха водещите раследване от Прокуратурата в Неапол. Всичките те организирали огромен механизъм, в които разпределяли кои рефери, кога и къде да свирят. Обикновено Моджи се обаждал около седмица преди мачовете на Пайрето или Бергамо, за да сподели как трябва да са разпределени съдииските наряди. Кой арбитър да свири на Ювентус, и кой рефер да пратят на отборите, които били в конфликт с Моджи поради различни причини. От Прокуратурата в Неапол разкриха още, че поне 19 срещи от 38 кръга на миналия шампионат 2004/2005 година, когато Ювентус печели титлата са били уговорени от Моджи и компания.


В същият момент стана ясно, че след двубоя Реджина-Ювентус 2:1 игран на 6.11.04 Лучано Моджи и Антонио Джираудо бесни от загубата и някои скандални отсъждания на съдийската тройка водена от междунардният съдия Джанлука Папареста, Антонио Ди Мауро и Кристиано Копели влизат в съблекалнята на реферите, след което Моджи едва не започва да бие единият страничен арбитър, който не е отсъдил чиста дузпа за ”бианконерите” и отменя редовен гол в 93-та минута на двубоя.
”Какъв съдия си ти бе смешник, след като не видя 100% дузпа”, крещял шефът на ”Старата госпожа”. Обърнал си и към Джанлука Папареста. ”С тебе никога не ни върви писна ми от твоите наряди”, недоволствал Моджи.
От разкритите телефонни обаждания се разбира, че в разговор с неидентифицирана жена малко след случката той споделя: ”Заключих реферите в съблекалнията и взех ключът със себе си. Предполагам, че след малко ще им разбият вратата, за да ги освободят”.

Източник: www.sportal.bg


--------------------
Аз...въпреки, че съм Интерист, и би трябвало да желая само най-доброто за отбора си...усещам как една голяма част от мен би предпочела да не спечели нищо, но да има играч като Il Capitano в състава си...




ЮВЕ, ВСЕ ОЩЕ МИ МИРИШЕТЕ НА СЕРИЯ Б!!!
WC МИЛАН ШАМПИОНИ НА АРОГАНТНОСТТА!!! НАЙ-ДОБРИ ДРУЖКИ С ГОБИ! ПОЗДРАВЕТЕ СЕ С ДВЕТЕ СИ КУПИ ОТ СЕРИЯ Б!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_menata_*
коментар May 13 2006, 15:16
Коментар #13





Guests






Айде да ги махат и само ние да останем и тогава можем да станем шампиони biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AleRt
коментар May 13 2006, 15:19
Коментар #14


Forum Administrator
*******

Група: Root Admin
Коментари: 3,308
Регистриран: 11-May 06
Град: Glasgow, UK / Стара Загора
Потребител No.: 3



хаха ще се явят други.... blink.gif


--------------------
Аз...въпреки, че съм Интерист, и би трябвало да желая само най-доброто за отбора си...усещам как една голяма част от мен би предпочела да не спечели нищо, но да има играч като Il Capitano в състава си...




ЮВЕ, ВСЕ ОЩЕ МИ МИРИШЕТЕ НА СЕРИЯ Б!!!
WC МИЛАН ШАМПИОНИ НА АРОГАНТНОСТТА!!! НАЙ-ДОБРИ ДРУЖКИ С ГОБИ! ПОЗДРАВЕТЕ СЕ С ДВЕТЕ СИ КУПИ ОТ СЕРИЯ Б!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_method_*
коментар May 13 2006, 15:27
Коментар #15





Guests






1. Интер
2. Рома
3. Киево
4.Палермо
хахахах далгия пак ги нагласи!!! Ами Милан каде ги изпрати бе кривчоsmile.gif))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AleRt
коментар May 13 2006, 15:28
Коментар #16


Forum Administrator
*******

Група: Root Admin
Коментари: 3,308
Регистриран: 11-May 06
Град: Glasgow, UK / Стара Загора
Потребител No.: 3



Копирам директно от статията бе biggrin.gif к'во ме обвиняваш мен ?


--------------------
Аз...въпреки, че съм Интерист, и би трябвало да желая само най-доброто за отбора си...усещам как една голяма част от мен би предпочела да не спечели нищо, но да има играч като Il Capitano в състава си...




ЮВЕ, ВСЕ ОЩЕ МИ МИРИШЕТЕ НА СЕРИЯ Б!!!
WC МИЛАН ШАМПИОНИ НА АРОГАНТНОСТТА!!! НАЙ-ДОБРИ ДРУЖКИ С ГОБИ! ПОЗДРАВЕТЕ СЕ С ДВЕТЕ СИ КУПИ ОТ СЕРИЯ Б!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Faustico
коментар May 13 2006, 20:01
Коментар #17


Morten Gamst Pedersen a.k.a Shawn Michaels :D
********

Група: Members

Коментари: 5,196
Регистриран: 11-May 06
Град: Dimitrovgrad / Varna
Потребител No.: 12
Любим Играч: Javier Zanetti



Италианският рефер Масимо Де Сантис бе отстранен от списъка на арбитрите, които ще ръководят мачове на Световното първенство в Германия, пишат медиите на Апенините. ФИФА го отстраниха, след като получи препоръчително писмо от италианската федерация да бъде спрян от нарядите. Освен неговите права са спрени и тези на помощниците му Алесандро Гризели и Марко Инвалди. Както е известно, Де Сантис беше забъркан в корупция и уреждания на срещи.


--------------------




Победата няма нужда от обяснение, поражението не позволява такова.

"Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер винаги казва, че "няма план Б" във футбола. Но как той ще спечели някога Шампионската лига, когато Моуриньо "притежава" всички планове от А до Я?"

Тони Каскарино, "Таймс"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bat Smelio Tzime...
коментар May 14 2006, 07:38
Коментар #18


Интерист Пияница
**

Група: Members

Коментари: 115
Регистриран: 14-May 06
Град: Център за Психически и Душевни разстройства 'Калунга'
Потребител No.: 17



бааа мааамуу дееебааа как попаднах баш тук,,неведоми са пътищата smile.gif)

ся и Наздраве не мога да ви кажа деба ,, и кур за Моджи але але але
и кур за Моджи але але але

smile.gif tongue.gif blink.gif


--------------------
Ако се Факяш, фати се за Даб
IPB Image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AleRt
коментар May 14 2006, 11:14
Коментар #19


Forum Administrator
*******

Група: Root Admin
Коментари: 3,308
Регистриран: 11-May 06
Град: Glasgow, UK / Стара Загора
Потребител No.: 3



Ювентус в шок преди решителния мач за Скудетото

IPB Image

Никой с никого не говори, никой на никого не се усмивка, всички сa с наведени глави. Това бе атмосферата в отбора на Ювентус на последната тренировка преди днешния решителен двубой за титлата с Реджина на неутралния терен в Бари. Винаги в навечерието на решителните двубой в базата на "бианконерите" Сиспорт се организира вечеря, на която целият отбор се забавлява и заздравява колектива. Но този път не бе така. Всички изглеждаха изморени, с наведени глави, като че ли бяха празнували цяла седмица. Причината не е във футболистите. Тя е в разкритията, които направиха Прокуратурата от Неапол и тази в Рим, че изпълнителният директор Лучано Моджи на клуба и административният директор Антонио Джираудо заедно са уредили 19 срещи от миналото първенство.

Излязлата вчера информация, че почти сигурно титлата от миналия шампионат 2004/2005 година ще бъде отнета, както и евентуална този сезон, вкара в шок звездите на Юве. Как да са щастливи играчи от ранга на Джиджи Буфон, Лилиям Тюрам, Патрик Вйейра, Алекс Дел Пиеро, Фабио Канаваро, Давид Тразеге, Златан Ибрахимович, Павел Недвед, които винаги са показвали и давали най-доброто от себе си, а сега ще им отнемат титлата не по-тяхна вина.

Чустват се излъгани и предадни. Затова искат днес да докажат на Италия и света срещу Реджина, че заслужават тази титла на терена. И каквото и да се е случвало, те не са виновни и нямат нищо общо с уговорките на техните шефове. Наставникът Фабио Капело ще разчита на най-доброто, с което разполага. На неутралния стадион в Бари, където поради наказание от 1 мач на Реджина ще се играе срещата, се очакват да се пристигнат около 25 000 тифози на "Старата госпожа". Те ще подкрепят и демонстрират любовта към клуба в този тежък момент, завършвайки сезона като шампиони. Дали титлата ще остане официално тяхно притежание зависи от прокуратурата.

Вероятни състави:
РЕДЖИНА(3-4-2-1): 1 Пелицоли, 4 Гиаза, 2 Канарса, 55 Ландзаро, 8 Биондини, 19 Teдеско, 11 Виджиани, 23 Модесто, 34 Mисироли, 10 Коца, 17 Aморозо.
Старши-треньор: Валтер Мацари
Ювентус(4-4-2): 1 Буфон, 14 Балдзарети, 6 Ковач, 28 Канаваро, 19 Дзамброта, 16 Каморанези, 8 Eмерсон, 23 Джаникеда, 11 Недвед, 9 Ибрахимович, 17 Трезеге
Старши-треньор: Фабио Капело
Съдия : Банти
Стадион: "Бари"
Начало: 16,00

Източник: www.sportal.bg


--------------------
Аз...въпреки, че съм Интерист, и би трябвало да желая само най-доброто за отбора си...усещам как една голяма част от мен би предпочела да не спечели нищо, но да има играч като Il Capitano в състава си...




ЮВЕ, ВСЕ ОЩЕ МИ МИРИШЕТЕ НА СЕРИЯ Б!!!
WC МИЛАН ШАМПИОНИ НА АРОГАНТНОСТТА!!! НАЙ-ДОБРИ ДРУЖКИ С ГОБИ! ПОЗДРАВЕТЕ СЕ С ДВЕТЕ СИ КУПИ ОТ СЕРИЯ Б!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AleRt
коментар May 14 2006, 19:51
Коментар #20


Forum Administrator
*******

Група: Root Admin
Коментари: 3,308
Регистриран: 11-May 06
Град: Glasgow, UK / Стара Загора
Потребител No.: 3



И титлата на Лацио манипулирана
IPB Image

Скандалът за корупция на Италианският футбол става все по-голям, след като се разбра, че сезонът 2004/05 година в Серия "А" е бил нареден от изпълнителния директор на Ювентус Лучано Моджи. Днес обаче стана ясно, че вероятно и сезон 1999/00 година е бил манипулиран. Тогава шампион стана римският Лацио. Новината разкри прокурорът на Неапол Джузепе Нардучи.

"Имаме големи съмнения, че и през изминалите години е имало корупция. На яве излязоха факти, които ни карат да мислим, че мачът Перуджа - Ювентус от последния кръг на първенството 1999/2000 година не се е играл в духа на феърплея”, каза Нардучи. Тогава Перуджа победи с 1:0 и по този начин лиши "бианконерите" от титлата. „В момента нашият футбол изживява най-тежкия си период от своето създаване. Затова всеки, които има информация за нелегални неща, случили се в професионалния ни футбол, трябва да разкаже. Защото едва ли ще имаме друга по-добра възможност да изчистим петното от нашия любим спорт", добави прокурорът на Неапол.

Съмненията на разследващите идват от записа на телефонен разговор между един от шефовете на Милан Леандро Меани и съдията Пиерлуиджи Колина от 21 април тази година. "За онзи фамозен мач Перуджа - Ювентус тортата вече беше готова. Разбираш ли бе, всичко беше готово за празненствата. Само че оня скандал от мача с Парма седмица по-рано промени всичко в последния момент. Ако не се бе случило нищо ..?", са думите на Меани към бившия топрефер. Шефът на Милан визира срещата между Юве и Парма, когато съдията отмени чист гол на Фабио Канаваро (тогава играч на "дуковете") в последната минута. Така кръг преди края преднината на „Старата госпожа” пред "орлите" остана две точки, а цяла седмица медиите на Апенините медиите разкъсаха от критики торинци

Източник: www.sportal.bg


--------------------
Аз...въпреки, че съм Интерист, и би трябвало да желая само най-доброто за отбора си...усещам как една голяма част от мен би предпочела да не спечели нищо, но да има играч като Il Capitano в състава си...




ЮВЕ, ВСЕ ОЩЕ МИ МИРИШЕТЕ НА СЕРИЯ Б!!!
WC МИЛАН ШАМПИОНИ НА АРОГАНТНОСТТА!!! НАЙ-ДОБРИ ДРУЖКИ С ГОБИ! ПОЗДРАВЕТЕ СЕ С ДВЕТЕ СИ КУПИ ОТ СЕРИЯ Б!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

19 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 26th April 2024 - 05:42 PM
Buy sports equipment online