IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

 
Reply to this topicStart new topic
> Химнът на Интер. Pazza Inter', или C'e Solo Inter - полемиката, Не е анкета!
Bat Smelio Tzime...
коментар Mar 8 2013, 08:30
Коментар #1


Интерист Пияница
**

Група: Members

Коментари: 115
Регистриран: 14-May 06
Град: Център за Психически и Душевни разстройства 'Калунга'
Потребител No.: 17



Здравейте, Нерадзури

Пиша тази статия, заради въпроса, който зададох в блица на Ricardo, относно споровете и напрежението между
ръководството и тифозите относно химна на Интер, който се зароди тази есен и още не е намерил окончателното си решение.
Аз също не знаех, за този спор, защото когато само гледаш мачове и разчиташ на български спортни журналисти да изваждат интересни неща от футболния свят
(вярвам това им влиза в работата), няма как да разбереш какво става на трибуните и около стадионите на големите отбори.
Разбира се, преведената статия, която следва, не е цялостно изследване, а е условно наклонение към случващото се неразбирателство между ръководството, тифозите и субектите замесени по икономически причини.

За да сме честни, трябва да отбележим, че 'Pazza Inter' за първи път прозвучава преди 10 години, когато Интер е под ръководството на Дзакерони като песента е изпята от Санети, Виери, Рекоба, Канаваро, Мартинс и т.н. Тогава всичко е замислено повече като за шоу и никой не предполага какво ще се случи следващите години и, че тя дори ще заеме статут на химн.

В изданието си за област Ломбардия, на вестник Gazzetta dello sport, от 22 ноември 2012 се появи интересна статия,
засягаща проблематиката създала се около химна на Интер, който звучи преди всеки мач на черносините, на Сан Сиро.
Както следва:


"Pazza Inter", история за един затъмнен химн


22 ноември 2012

На Сан Сиро, официалното 'парче' отново е 'C'e solo l'Inter'. Спирането на предишното е
заради икономически иск на Розита Челентано, която притежава правата му. Но дъщерята
на големия певец и актьор, отрича.


Защо на Сан Сиро от известно време не звучат нотите и думите на 'Pazza Inter',
доскорошен 'официален' химн, или припознат такъв от Интер? Спирането му е датирано на
2 септември, дебютът на нерадзурите на Сан Сиро за настоящия сезон: но преди да достигнем до защото,
трябва да направим крачка назад, към раждането на тази песен превърнала се в символ.
Април 2007: няколко дни след скудето номер 15, празнувано в Сиена, в студиото на най- известната
радиостанция в Италия влизат, измежду тях, Хавиер Санети, Ернан Креспо, Роберто Манчини,
Деян Станкович, Иван Кордоба, Франческо Tолдо, Луиш Фиго, Марко Матераци, Хулио Крус.
В същия ден окончателно са пуснати видеото и компактдиска на песента, още не толкова известна,
но вече родила се ( през 2003-та), с музиката на Гофредо Oрланди и текст на Пол Bарилари и Дино Стюарт.
Музикалните права първо принадлежели на ДинДонДан ООД, а после на Луна Парк, все фирми на
Розита Челентано, дъщерята на Адриано Челентано ( също известен интерист).

'Pazza Inter' се превръща в мелодията звучаща и пята на Сан Сиро преди всеки мач
на черносините и реално заменя предишния химн 'C'e solo l'Inter', проектиран, композиран
и продуциран от Elio di Elio e le storie tese ( италианска арт поп-рок група) и изпят от Грациано Романи.
Истинското освещаване на песента е в годината на Требъла: тифозите интеристи още помнят тези ноти,
когато експлодират дори на Олимпико, в Рим, на 5 май 2010, денят на победата за Купата на Италия,
тя звучи и в абонаментната кампания за 2012-2013 и дори бива прекръстена 'Amala' ( Обичам я).

Обаче тази година, преди първата домакинска среща, 'Pazza Inter' изчезва и се появява 'C'e solo l'Inter'.
Защо? Розита Челентано, която държи правата на парчето, не е наясно по въпроса:
'Аз не знам истинските причини, никой не ни е казал официално нищо и това ме кара да съжалявам.
Със сигурност не бяхме ние, които предотвратиха използването на песента на стадиона'. Истина е,
решението е на Интер: обаче мотивирано - така изглежда - от дразнещото последствие на икономически иск
за ползването на правата. В момент на доизпипване на детайлите по съгласието е получен неочакван иск, който не е получил своето разрешение.

Със сигурност в къщата на Интер, начело с президента Морати, с удоволствие са изтупали от прахта 'C'e solo l'Inter'
както и Мирко Менгоци, официалният говорител на отбора, няма съмнения: 'Предпочитам я, преди всичко заради тази част, в която се казва:
'E in Serie B non sono mai stato ( Никога не съм бил в Б група)'. Тифозите обаче са раздвоени: често се чуват запитванията защо 'Pazza Inter'
вече не се чува. Това завинаги ли е?

Дъщерята на Челентано е твърда в своята позиция. Тя отговаря така на полемиките свързани с правата върху химна 'Pazza Inter',
казвайки: 'Интер разпространява неверни неща' - 'Много съжалявам, че от ръководството на Интер разпространяват грешни неща относно
моите хипотетично икономически искания.' Музикалните права се държат от фирмата Луна Парк на същата госпожа Челентано.
'Това което изисквам от 2003 - обяснява тя - е заплащането така както е предвидено от закона и
забрана за неправомерно публично използване. Точно така, както от Интер поискаха от мен
заплащане за използването на марката и холограмата им. Преди всичко съм изненадана и разочарована
от внезапното решение да се замени 'Pazza Inter' със стария химн заради нормални и належащи икономически въпроси,
без изобщо да се съобразят с исканията на тифозите'.


gasport

Както се разбира, нещата изобщо не стават ясни. Затова и феновете достигат до крайни мнения. Някои казват, че 'Pazza Inter' е някаква ужасна увеселителна песен, която не носи достатъчно чест и гордост, за да бъде химн, на други определено им липсва, трети обвиняват госпожа Челентано в демагогия, от ръководството не вземат ясна позиция, а на терена, на терена винаги излиза една Pazza Inter.


--------------------
Ако се Факяш, фати се за Даб
IPB Image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
durex
коментар Mar 8 2013, 10:42
Коментар #2


Модератор
********

Група: Inter-Bulgaria.Team
Коментари: 12,939
Регистриран: 27-May 09
Град: Ямбол
Потребител No.: 1,475



Браво Smelio, че си се потрудил да го преведеш, реално и аз харесвам повече Pazza Inter, някак по надъхваща ми идва.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grande internazi...
коментар Mar 8 2013, 12:39
Коментар #3


Moderator
********

Група: Inter-Bulgaria.Team
Коментари: 6,057
Регистриран: 5-September 10
Град: Сливен
Потребител No.: 3,220
Любим Играч: Javier Adelmar Zanetti



Благодаря за положения труд. Интересна статия. И двата химна са ми еднакво любими. smile.gif


--------------------
`858 `



Go to the top of the page
 
+Quote Post
Materazzito
коментар Mar 8 2013, 18:36
Коментар #4


Интер Маняк
******

Група: Член на фен-клуба
Коментари: 1,145
Регистриран: 10-July 11
Град: Пловдив
Потребител No.: 9,096



Разбира се, че предпочитам C'e Solo Inter. Даже да си призная, мислех, че настоящият химн е C'e Solo Inter


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uolfgart
коментар Mar 8 2013, 22:47
Коментар #5


Интер Фен
*****

Група: Members

Коментари: 557
Регистриран: 6-July 12
Град: Варна
Потребител No.: 9,204



И аз съм Pazza Inter
Go to the top of the page
 
+Quote Post
C-Murder
коментар Mar 9 2013, 01:06
Коментар #6


Moderator
*******

Група: Inter-Bulgaria.Team
Коментари: 2,016
Регистриран: 22-May 06
Град: Бургас
Потребител No.: 30



Абе и аз се зачудих защо не я пуснаха на стадиона в Дербито, определено я предпочитам и дори фенове на Милан са ми признавали, че също я харесват. Готина, динамична и свежа песен, а C'e Solo Inter наистина е по-подходяща за химн, защото е по-епична, но Pazza Inter също задължително трябва да звучи.

Този коментар е бил редактиран от C-Murder на Mar 10 2013, 01:19


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N E R A Z Z U R ...
коментар Mar 9 2013, 23:49
Коментар #7


Con zurro nero cuore
********

Група: Член на фен-клуба
Коментари: 3,865
Регистриран: 19-January 08
Град: Варна/София
Потребител No.: 461
Любим Играч: FC Internazionale



C'e solo Inter си е химнът за мен.


--------------------

SIAMO SEMPRE CON VOI! NON VI LASCЕREMO MAI!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ultras
коментар Mar 11 2013, 23:09
Коментар #8


БОЛЕН
********

Група: Член на фен-клуба
Коментари: 4,275
Регистриран: 22-June 09
Град: Варна
Потребител No.: 1,544



Цитат(C-Murder @ Mar 9 2013, 01:06 ) *
Абе и аз се зачудих защо не я пуснаха на стадиона в Дербито, определено я предпочитам и дори фенове на Милан са ми признавали, че също я харесват. Готина, динамична и свежа песен, а C'e Solo Inter наистина е по-подходяща за химн, защото е по-епична, но Pazza Inter също задължително трябва да звучи.


И аз доста се зачудих тогава.Предните 2 пъти като ходих пускаха по един път едната и другата.Сега пак се бях надъхал за Pazza Inter...ама курац.А то къде бил ключа за палатката.


--------------------

Знам, че треньорите идват и си отиват, във футбола е така. Но той беше повече от треньор, който си тръгва - беше приятел, който ни изоставя
Go to the top of the page
 
+Quote Post
durex
коментар Sep 12 2013, 22:38
Коментар #9


Модератор
********

Група: Inter-Bulgaria.Team
Коментари: 12,939
Регистриран: 27-May 09
Град: Ямбол
Потребител No.: 1,475



Сега четох нещо интересно, феновете искат да се върне химна Pazza Inter, защото смятат че от както пускат C'e Solo Inter, Интер е записал много слаби резултати.

Този коментар е бил редактиран от durex на Sep 12 2013, 22:38
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nikiintera
коментар Sep 14 2013, 16:37
Коментар #10


Интерист
**

Група: Член на фен-клуба
Коментари: 139
Регистриран: 29-June 12
Град: SOFIA
Потребител No.: 9,203
Любим Играч: snajder



PAZZA INTER AMALA Е НАШИЯТ ХИМН И ТРЯБВА ДА ГО ВЪРНАТ ОФИЦИАЛНО ultra_inter.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 28th March 2024 - 06:13 PM
Buy sports equipment online