IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

> ПИШЕТЕ НА КИРИЛИЦА !!!

МОЛИМ ВИ ДА ПИШЕТЕ НА КИРИЛИЦА!!! ВСЯКАКВИ МНЕНИЯ НАПИСАНИ НА ДРУГ ШРИФТ ЩЕ БЪДАТ ПРЕМАХВАНИ, СЪОБРАЗНО ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА!

 
Reply to this topicStart new topic
> Доволни ли сте от трансферната политика през лятото?, Сезон 2013/14
Успешно ли беше Меркатото
Вашето мнение за новите попълнения
Да, взехме подходящите играчи, които ще повишат осезаемо класата на отбора [ 1 ] ** [3.12%]
Да, успяхме да запълним дупките от миналия сезон [ 2 ] ** [6.25%]
Радвам се най-вече на това, че привлякохме млади и талантливи футболисти [ 14 ] ** [43.75%]
Новите играчи не ми харесват особено, но се надявам да ме опровергаят и да направят силен сезон [ 7 ] ** [21.88%]
Не, бюджета за селекцията можеше да бъде разпределен по-правилно [ 1 ] ** [3.12%]
Не, Интер не взе голямо име, което да отговаря на репутацията на клуба [ 6 ] ** [18.75%]
Не, Меркатото е разочарование във всеки един аспект [ 0 ] ** [0.00%]
Друг отговор - аргументирай се [ 1 ] ** [3.12%]
Общо гласове: 29
Гостите не могат да гласуват 
C-Murder
коментар Sep 3 2013, 01:10
Коментар #1


Moderator
*******

Група: Inter-Bulgaria.Team
Коментари: 2,016
Регистриран: 22-May 06
Град: Бургас
Потребител No.: 30



Здравейте, след като трансферния прозорец е вече затворен и сделките са ясни, нека да пренесем дискусията тук. Добавил съм и анкета, но мисля, че всеки може да сподели по-подробно и аргументирано своето виждане за Меркатото в отделен пост. Е, как се справихме това лято на пазара?

Този коментар е бил редактиран от C-Murder на Sep 3 2013, 01:11


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
plamen
коментар Sep 3 2013, 08:35
Коментар #2


Интер Фен
*****

Група: Members

Коментари: 427
Регистриран: 14-May 12
Потребител No.: 9,185



Аз лично съм разочарован от меркатото! Според мен привлечените играчи освен Кампаняро наистина са с много условности и надежди. Май така като гледам пак се вижда разделението ръководство-треньорски щаб, Мадзари се вижда че наистина е страхотен треньор но едва ли сам може да се пребори за поставените цели, Морати само мрънкаше и увърташе 3 месеца ту за продажба на отбора, ту за нови попълнения, то не беше ту му млякото горещо ту пък друго нещо. Хем иска да продаде отбора "за неогово добро", хем пък да останел след това в ръцете на синът му, те не бяха клаузи и договорки от които накрая според мен просто Интер изгуби като отбор, от самолет се вижда че нямаме реално класни играчи с няколко изключения, 70% са пълнеж и реални резерви, но Мадзари поне съумява за момента да изгради стил и мотивация в тези налични футболисти. Но пак се случва това от 2010 когато нямаше никакви сносни попълнения и се видя до къде ни докара в крайна сметка....9-то място......Та вижте на Бенитез като му се дадът нормални пари за попълнения какъв отбор може да изгради и да докара звезди, продадоха Кавани за 65млн. вложиха още 20-30 и имат изкючителе състав, а ние ще борим конкуренцията с Икарди и Андреоли?!?!?!? Просто има 1 дума за мен в този момент и това е разочоравание от Морати, наистина мисля че отдавна дори е минало крайното време да напусне Интер, наистина е правил много но откакто постигна мечтата за ШЛ само вреди, за мен реално е време друг да поеме кормилото.......... forza.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
durex
коментар Sep 3 2013, 09:22
Коментар #3


Модератор
********

Група: Inter-Bulgaria.Team
Коментари: 12,939
Регистриран: 27-May 09
Град: Ямбол
Потребител No.: 1,475



Когато не се съобразяваш с исканията на треньора, не знам какви могат да ти бъдат претенциите за нещо голямо.
П.П. Защо заключихте темата "трансферни слухове" такива ще продължат да има и след затварянето на трансферния прозорец.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cheffo
коментар Sep 3 2013, 09:24
Коментар #4


Със синьо-черно сърце
********

Група: Член на фен-клуба
Коментари: 3,716
Регистриран: 5-February 11
Град: варна
Потребител No.: 9,020



Ами аз съм доста раздвоен в мнението си. От една страна може да определим селекцията като слаба, с оглед на имената които привлякохме. От друга може би като "достатъчна". Мадзари на няколко пъти каза, че това е нулева година и може би това меркато го доказва. В защита не сме толкова зле. Даже според мен имаме втората най-добра защита след Ювентус, но на другите позиций не се подсилихме, особено на желаните от Мадзари места. Четох, че и той е бил разочарован, защото е очаквал поне едно ново попълнение ( Исла, Сунига, Маркиньо). Аз съм доволен, че поне не взехме доказани некадърници като Перейра, Гаргано и Силвестре този път. А и някой да се окаже такъв, поне не сме дали пари за него. Мисля, че единствената по сериозна сума е дадена за Икарди, а пък се вижда че момчето има потенциал.Но съм доста разочарован от Бранка и Ко. Вече се надявам, ако Тохир вземе властта да има промени на тази позиция. Ние реално не успяхме да се отървем от нито един от "кърлежите" в отбора. Киву е още тук. Скелото и Силвестре под наем. Кузманович не искал да се маха(?), а Перейра не можахме да го продадем, за мен незнайно защо. Цяло лято иамше слухове за него, но вместо да се действа в тази посока, ние изчакахме последните няколко дена за да го обявим за ненужен и за продан. Според мен се повтаря ситуацията със Снайдер. Вижте как другите отбори, като една Болоня например спекулират с цените, когато разберат че има интерес към техен играч ( Тайдер - 18 млн smile.gif ). Другото е, че нито един от играчите, които уж бяха сигурни не е тук - Паулиньо, Драгович, Исла.... Гледах два три мача на Тотнъм и мога да кажа, че Паулиньо си е класа и че щеше много да ни помогне. Същото мога да кажа и за Андреа Поли, който сега е в Милан. Даже мисля, че не дадоха пари за него, а го взеха с бартер или нещо подобно. Сега ще вземат и Хонда със свободен трансфер, а преди година направиха същото с Монтоливо. Докато нашите трансфери след требъла са меко казано ужасяващи. Ковачич, доколкото знам дойде по желание на Страма, а сега Тайдер и Белфодил по желание на Мадзари ( и то не като първа опция). Единствените качествени попълнения на Бранка и Ко са Ханданович и Паласио, всичко друго е пълнеж.
В заключение мога да кажа, че се надявам Мадзари да направи чудото и до зимата да успеем да се задържим на 3-4 място или по-напред, за да може ръководството да му осигури небходимите средства, за поне едно - две качествени попълнения. Ако това не стане, ще чакаме догодина, когато също може да има сериозни промени с оглед на заминаването на Милито, Киву, Самуел и евентуално Камбиасо.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grande internazi...
коментар Sep 3 2013, 09:31
Коментар #5


Moderator
********

Група: Inter-Bulgaria.Team
Коментари: 6,057
Регистриран: 5-September 10
Град: Сливен
Потребител No.: 3,220
Любим Играч: Javier Adelmar Zanetti



Гласувах с " Радвам се най-вече на това, че привлякохме млади и талантливи футболисти "

Селекцията ни като цяло не е кой знае колко впечатляващата. Похарчихме почти 50 милиона ( 49.7 ), от продажби и наеми получаваме 8.25 милиона и равносметката е - 41.45 милиона.
Хубавото е, че взехме 3-ма млади и обещаващи играчи ( Блефодил, Икарди, Тайдер ) и им стискам палци да оправдаят гласувунато им доверие и най-сетне и при нас да блеснат млади звезди.
Така и не разбрах за този Уолъс/ Уоли/ Уолдо го взехме с наем без право на откупуването му ли ? Ако съм разбрал правилно, то не знам дали съм много развълнувам от това да обиграваме играч на друг отбор. Все едно не сме гранд, а средняци. Както и да е, може да не съм разбрал.
Взехме още Андреоли и Роланди, които най-вероятно ще са резервите в защита. Дано влязат в ритъм и да се по напънат в борбата за титулярното място, защото от това, ще идват само позитиви за Интер. Колкото е по-голяма конкуренцията за определено титулярно място, толкова по-нахъсано, ще играят всички. Иначе не очаквам някакви изненади от тях, дано ме опровергаят.
И на последно място, най-добрия трансфер до този момент - Кампаняро ! Уникален защитник. Притесняваха ме неговите години, но определено ме изуми. Знаех, че е голям играч, но не очаквах да е навсякъде по терена. Явно бере плодовете от толкова години под тренировките на Мадзари. Стискам му палци да се пази от контузии и дано предаде достатъчно опит на нашите защитници.

А ако трябва да обърнем внимание мащабно на пристигналите на сезона - МАДЗАРИ !!!


--------------------
`858 `



Go to the top of the page
 
+Quote Post
THE_GAME
коментар Sep 3 2013, 09:50
Коментар #6


`GEO`
*******

Група: Член на фен-клуба
Коментари: 2,818
Регистриран: 11-May 06
Потребител No.: 11



7 нови попълнения и от тях в стартовия състав 1-вите два мача попада... 1! Показателно за това какво сме свършили на пазара и колко е доволен Мадзари от него.


--------------------
Here I opened wide the door - Darkness there, and nothing more
Go to the top of the page
 
+Quote Post
durex
коментар Sep 3 2013, 10:19
Коментар #7


Модератор
********

Група: Inter-Bulgaria.Team
Коментари: 12,939
Регистриран: 27-May 09
Град: Ямбол
Потребител No.: 1,475



Ето как в Италия оценяват трансферите на италианските отбори.




Този коментар е бил редактиран от durex на Sep 3 2013, 10:21
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ivofen
коментар Sep 3 2013, 10:23
Коментар #8


Интер Маняк
******

Група: Член на фен-клуба
Коментари: 1,205
Регистриран: 3-September 07
Град: Варна
Потребител No.: 403



С тези средства с който разполага отбора и линията която следва е добър трансферният прозорец.Не съм очаквал големи имена не съм се и надявал на такова имайки в предвид сегашната ситуация.Като гледам пък други отбори и първенства как пръскат пари за разни бекове,скоро футболът няма да се оправи.


--------------------
Ако си бил в Интер и си пожелал да напуснеш,не заслужаваш да се върнеш.[color="#0000FF"][/color]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ultras
коментар Sep 3 2013, 10:34
Коментар #9


БОЛЕН
********

Група: Член на фен-клуба
Коментари: 4,275
Регистриран: 22-June 09
Град: Варна
Потребител No.: 1,544



Ако бяха ме взели,щях да считам поликата за успешна.Без мен обаче - КУР ! biggrin.gif Все още съм свободен агент...


--------------------

Знам, че треньорите идват и си отиват, във футбола е така. Но той беше повече от треньор, който си тръгва - беше приятел, който ни изоставя
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Provenzano
коментар Sep 3 2013, 10:58
Коментар #10


Модератор
********

Група: Inter-Bulgaria.Team
Коментари: 24,496
Регистриран: 16-April 11
Град: Петрич
Потребител No.: 9,069



Аз съм що годе доволен от меркатото, което направихме през това лято. Гласувах с Радвам се най-вече на това, че привлякохме млади и талантливи футболисти. Не мога да кажа, че съм разочарован, защото ние нито имаме голям бюджет като някой други отбори, нито се очакваше да пристигне някое гръмко име. Не трябва да сме толкова черногледи, защото виждаме правилната работа на Мадзари и най-вече разликата в играта от миналият сезон, когато не показвахме никакъв живец. Нека му се даде време, аз очаквам по-големи промени и трансфери следващото лято, когато ще си тръгнат Камбиасо, Киву, Милито и Самуел. Дано да успеем да се класираме в зона ШЛ, защото трети сезон без най-престижния турнир ще е много мъчителен за всички фенове на Интер.
Относно Паулиньо също подкрепям, че е много добър футболист, но да съжаляваме, че не сме го привлекли няма как, защото въобще не сме сигурни дали е имало реален интерес от наша страна или журналистите отново са си пълнили медиите със слухове, както например вчера беше споменато, че преговаряме с Лавеци. По тая логика може да ни е яд за още много много играчи.

Иначе след Мадзари най-доброто ни попълнение през това лято е Кампаняро. Изключително опитен и борбен футболист, който винаги знае къде е най-правилно да застане за да предотврати атака на противника. Ако не знаех възрастта му никога нямаше да му дам 33 години. Жалко, че не е по-млад и определено не е решение занапред. Белфодил загатна за качествата си в някои от контролите ни през подготовката. Притежава добра техника, движи се добре и тепърва му предстои да бъде развиван и да цъфти, както се казва. Икарди е същото положение. Млад, талантлив, с много желание, но и той тепърва ще израства. Надявам се те двамата да получават по-често шанс и да успяват да растат покрай Милито и Паласио, защото от тях се очаква да бъдат техни заместници след време. Марко Андреоли засега ми е малко мътен, защото честно казано нямам особени наблюдения върху играта му. Поради тази причина ще изчакам да запише няколко мача с нашия екип и чак след това ще давам оценката си за него. Тайдер също е обещаващ. И макар и да не е бил първи избор на Мадзари, то за да го харесва явно има конкретни причини. Трябва да се доверим на специалиста. Ще му бъде малко по-трудно, защото се присъедини към отбора доста късно и на практика пропусна цялата подготовка, но хубавото е, че е играл в Италия и не му трябва време за адаптация към Калчото. От трансфера на Уолъс изобщо не съм обнадежден. Не виждам смисъл от такъв наем без опция за закупуване на футболиста. Както някой друг каза ние не сме средняшки отбор, че да обиграваме футболисти на други клубове. Роландо от Порто също е добро попълнение. С Порто е оставял добро впечатление. Миналият сезон в Наполи не игра много, явно и сега Мадзари го взима за резерва и ще помага само при нужда. Днес четох, че през януари след влизането на Тохир в управата на клуба се очаква да дойде и голямо име. Мен ме притеснява това, че добрите резултати могат да замъглят реалната ни нужда от нови футболисти, което не трябва да се случва.

За изходните трансфери най-доброто е, че успяхме да отдадем доста играчи под наем. Това означава, че ще получат повече игрово време за да се докажат. Очаквам след този сезон вече Лонго да се върне в отбора и да започнем да му гласуваме доверие. Разкарахме и Силвестре, с което автоматично проблемите ни олекнаха с една идея. Доста глупав трансфер и едни не правилно похарчени 6 млн. Да се чуди човек как не платихме 8 млн на Сампдория за Поли, когато имахме тази възможност, а се подлъгахме с безумен наем със задължителен трансфер на стойност 6 млн. Добре, че не се решихме да купим Гаргано или пък Роки. Станкович беше крайно време да окачи бутоните и за мен беше очаквана тази раздяла. Киву в сегашното си положение трябваше да го последва, но явно иска до последно да лапа. Но той човека какво е виновен, има си договор и иска да го изпълни. Единствено и само ние сме си виновни, че на футболисти на такава възраст предлагаме договори по 2-3 години вместо да им удължим стария само с още 1 сезон. И аз също обаче не разбирам как не успяхме да продадем нито един от футболистите, които искахме. Нито Перейра, нито Кузманович. Макар че сърбинът, дори да няма нужните качества за отбор като Интер показа много желание в контролите. За резерва е супер, защото въпреки че не играем на няколко фронта и няма да имаме сгъстен цикъл, не се знае кога някой ще се контузи, а не трябва да се повтаря ситуацията от миналия сезон.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
inter_ruse
коментар Sep 3 2013, 12:32
Коментар #11


Със синьо-черно сърце
********

Група: Members

Коментари: 5,214
Регистриран: 26-January 13
Град: Русе
Потребител No.: 9,265
Любим Играч: Vieri , Ibra , Milito



долу горе съм доволен аз , определено обаче мадзари ни е най-доброто ново попълнение smile.gif сега най-важното което направихме е че взехме все млади и талантливи момчета , а от зимата и особенно лятото вече само класа ще трябва да привличаме , може двама нови да вземем , но да са от световна класа! ако се даде време и малко пари на мадзари той догодина ще ни направи конкурент за скудетото! добре е започнал и с трансферите и с отбора!
форца интер forza.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
inter_fen
коментар Sep 3 2013, 12:57
Коментар #12


Със синьо-черно сърце
********

Група: Members

Коментари: 5,564
Регистриран: 6-August 07
Потребител No.: 391



Аз бих нарекъл Меркатото - очаквано. Единствено в последния ден имах някаква надежда за така нареченото голямо име - Лавеци, но нищо не се случи. Радващото е, че взехме млади и перспективни играчи като Икарди и Белфодил (Тайдер не знам дали се вписва в тази категория, все още). В защита се подсилихме значително с опитния Кампаняро, бразилеца Роландо и Андреоли. Радвам се, че Мадзари видя, че Перейра няма място в титулярния състав на Интер и премести Нага отново на левия фланг. Може би именно в тази зона трябваше да бъде привлечен някой, но не беше чак толкова наложително (с оглед присъединяването на Уолъс). В халфовата линия с оставането на Кузманович имаме достатъчно широчина, за съжаление липсва класата, но не разполагаме с чак толкова лоши играчи в тази зона. В атака с оглед и възстановяването на Милито имаме достатъчно играчи. Аз съжалявам, че не взехме един човек за конкуренция на Рики, защото креативните халфове в отбора липсват.
Бих казал посредствена селекция, но това може да си позволим в този момент.

Отървахме се от Силвестре и Скелото (поне за този сезон), Деки се отказа. Доста младоци бяха пратени под наем, но дали те бяха дадени на правилните отбори? Аз лично се съмнявам. Самуеле Лонго ще бъде трети избор след Лука Тони и Качия във Верона, сами си представете колко ще играе нашето момче. Също така бяха дадени голям брой играчи в Ливорно - Барди, Бенаси, Дънкан и М'Байе, но няма как и четиримата да играят важна роля в този отбор. Все пак този отбор гони оцеляване в елита. Барди и Дънкан ще имат доста шансове за изява, М'Байе ще получава шансове от време на време, а Бенаси май ще бъде в същото положение като Лонго. Оби в Парма беше добър ход, там може да покаже има ли място в Интер или следващото лято ще се разделим с него.
Аз бих обърнал внимание на Ливая, който се очартава да бъде титуляр в Аталанта, трябва да го следим.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Georgi stanev
коментар Sep 3 2013, 16:58
Коментар #13


Интер Фен
*****

Група: Members

Коментари: 429
Регистриран: 27-July 09
Потребител No.: 1,652
Любим Играч: Materaci



Незнам,но като гледам другите играчи с какви играчи разполагат ще е истинско чудо ако се доберем до 3-ката...Най-после имаме страхотен тренъор ,който преобрази играчи,който искахме да ги разкараме на всяка цена,а те в момента израстват и се представят на доста добро ниво..Морати трябваше да купи поне 2 класни играчи ,с които да може да се конкурираме с останалите топ клубове,но....Дано някак си задържим нивото до зимата и тогава вече ако имаме шанс и за челните места да се подсилим с класни играчи.Чакаме и се надяваме,с този тренъор е възможно! ultra_inter.gif ultra_inter.gif ultra_inter.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
C-Murder
коментар Sep 3 2013, 17:06
Коментар #14


Moderator
*******

Група: Inter-Bulgaria.Team
Коментари: 2,016
Регистриран: 22-May 06
Град: Бургас
Потребител No.: 30



Цитат(durex @ Sep 3 2013, 08:22 ) *
П.П. Защо заключихте темата "трансферни слухове" такива ще продължат да има и след затварянето на трансферния прозорец.


Темата за слуховете пак ще се отвори, но засега е затворена, за да се пренасочат мненията в тази. Ще е по-прегледно и няма да се смесват слуховете с анализите и оценките на селекцията. Пък и малко да живне раздела с анкетите smile.gif

Конкретно за Меркатото, бих казал, че си свършихме сравнително добре работата с оглед на отежняващите обстоятелства. Нека не забравяме пречките, с които трябваше да се съобразяваме:
1. Изключително лошо класиране и липса на участие в Европа, което ни прави непривлекателна дестинация за водещите играчи
2. Дългове от близо 140млн. само в рамките на 2 години, дошли като следствие от точка 1
3. Много нисък таван за заплати, който отежнява изключително много привличането на класни играчи
4. Мащабна сделка за продажбата на собствеността, която ангажира на първо място вниманието и усилията на Морати

С това не желая да оправдавам ръководството, но е факт, че планирането и реализирането на селекцията за това лято бяха едни от най-трудните неща в последните 10тина години. Честно казано, аз очаквах доста по-различни изпълнители и тези, които наистина харесвам и виждах като титуляри са само Кампаняро и Икарди. Въпреки това, нямам негативно мнение за останалите, дори напротив. Просто се надявах все пак да вземем Наинголан и един измежду Сунига или Ван Дер Вийл, въпреки, че щеше да бъде трудно.
Белфодил и Тайдер са млади и талантливи футболисти, симпатични са ми и много бих се радвал да намерят своето място и бъдеще в Интер. Очаквам Мадзари да работи здраво с тях и да ги направи завършени играчи, които да поемат щафетата от опитните Камбиасо и Милито/Паласио. Това едва ли ще се случи още през първия им сезон, но те трябва да са готови във всеки един момент да дадат максимума от себе си.
Роландо и Андреоли също са добри сделки, още повече, че единият пристига без пари, а другият под наем с ниска клауза за откупуване. Ясно е, че ще са със статут на резерви и няма да им е никак лесно да изместят вече отвърдената тройка Кампаняро-Ранокия-Жуан. Определено имахме нужда от солидни резерви в защита, защото се видя, че миналият сезон Киву и Силвестре бяха направо кошмарни, когато им се налагаше да заместват. Не че титулярите блестяха, дори напротив, но отдавам това по-скоро на липсата на качества у Страмачони, отколкото на играчите.
Уолъс също бих го причислил към горните двама, но не бих определил трансфера му като грешка само защото е чист наем без клауза за откупуване. Момчето е много младо и едва ли ще играе някаква важна роля на десния бек, но е по-добре да имаме алтернатива на Джони. По-късно Капитана ще се завърне и ще сме достатъчно окомплектовани, но за момента имахме нужда от нов играч. Ясно е, че Уолъс е доста компромисен вариант, но не сме виновни, че гобите развалиха готова сделка за Исла, за Баста искаха сериозна сума, а Ван Дер Вийл не го пуснаха. Желая му успех на момчето и дано да ни свърши работата, за която е взет, а на края на лятото може и да се разберем нещо с Челси.

Генерално, като позитиви отчитам:
1. Осезаемото подмладяване на състава и че фокусът на селекцията беше насочен именно към това. Взехме трима от най-обещаващите таланти в Калчото, за които платихме половината права и при техен неуспех няма да сме много прецакани финансово. Момчетата вече имат по един сезон опит като титуляри в първенството и то на доста крехка възраст. Остава само да продължат развитието си нагоре и дано да се наложат, въпреки, че знаем колко трудно се получава това за младите играчи в Интер.
2. На пръв поглед вече имаме нужните алтернативи на всички постове, които с малки изключения не отстъпват толкова много на титулярите. Или поне ми се иска да е така..
3. Не се разделихме с нито един от ключовите ни футболисти, както се спекулираше усилено в началото на лятото. Единствено изключвам донякъде Касано, но по-важното е, че Гуарин, Ханданович и Ранокия останаха в отбора.

Негативи:
1. Може би най-сериозният ни пропуск е, че така и не успяхме да осигурим халф-бек според изискванията на Мадзари. Сигурен съм, че той е предпочитал други изпълнители вместо Джонатан и Нагатомо, но ще му се налага да се оправя с наличното. Всъщност, в последствие май самият той видя, че двамата не са толкова зле и с усилена работа и повишена концентрация могат да бъдат на нужното ниво. Остава да стискаме палци да задържат моментната си форма и да продължават по същия начин - тогава по нищо няма да изостават от останалите бекове в Калчото.
2. Липсата на голямо име. Едва ли някой от нас ще отрече, че тайно се е надявал да вземем играч от световна класа. Въпреки това, Кампаняро се оказва такъв в пълния смисъл на думата като оставим настрана възрастта му. Не е фатално, че не взехме голяма звезда, но феновете трудно приемат факта, че на Интер не му е по силите да се бори за актуалните играчи на пазара. Между другото, Мадзари в Наполи нямаше нито един футболист от световна класа, но в последствие успя да "създаде" Кавани, Хамшик и Лавеци. Може би предпочита и му е по-лесно да работи и развива потенциал, отколкото да му водят завършени играчи с големи претенции.
3. Не успяхме да продадем Силвестре и Скелото, а в отбора остана все още много пълнеж. Нормално е никой да не иска да плаща суми за тези двамата хубавци, след като са направили толкова катастрофален сезон. Наемите не са лошо решение, но са много далече от оптималния вариант, който всички искаме - да ги пратим някъде по селата за по 2-3 млн. на човек. Отделно е абсолютно ненужно наличието на Киву, Мудингай и Марига в състава и можехме да свършим по-добра работа. Трудно е да ги разкараме, предвид, че претърпяха сериозни контузии, но сега ще са ни в тежест поне до зимата. Перейра и Кузманович ще са полезни като резерви и се радвам, че останаха. Мисля, че е по-находчиво да са в отбора, отколкото да ги пращаме под наем или продаваме за минимални суми. Иначе оставахме без алтернатива на Нагатомо, а в средата за 3 места щяхме да имаме само Ковачич, Камбиасо, Гуарин, Тайдер, както и загатките Марига и Мудингай. Сигурен съм, че никой не иска да вижда последните двама срещу Милан, например. Олсен пък е прекалено млад и до последно щеше да ходи под наем във Верона. В крайна сметка се радвам, че остана при нас и дано виждаме него и Кузманович като резерви, а не двете М-та biggrin.gif

Този коментар е бил редактиран от C-Murder на Sep 3 2013, 17:12


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
INTERМilano
коментар Sep 3 2013, 17:06
Коментар #15


JZ4ever
********

Група: Members

Коментари: 8,180
Регистриран: 21-June 09
Град: Стара Загора
Потребител No.: 1,537



Такааа... По принцип не се прави игра само с трансфери и те не са най-важното, но и без тях е сложно. В нашия случай е хубаво, че взехме добър треньор и ..... (почти)дотам smile.gif
Година след година харчим страшно много пари за футболисти, но накрая няма никой насреща и така не се научихме урока, че евтиното ВИНАГИ излиза по-скъпо и че с играчи на килограм няма да я докараме до никъде.
Тази година отново не направихме изключения и отново бяхме много активни на битака. Един от първите ни трансфери стана Андреоли... WTF.gif .... играч, който идеално би се вписал в родната ни "А"ПФГ, но не и в Италия!
След това на Сан Сиро дойдоха Белфодил, Кампанярката и Икардиту. Така, тук мога да кажа, че почти направихме удар с привличането на тези футболисти, но казвам почти, защото идването на Икардиту за мен е не минус, а
3 минуса ! Един набеден потенциален талант ! Гледал съм му доста мачове в Самп, а и с нашия екип и смело заявявам, че тва Икарди е един ГОЛЯЯЯЯМ розов балон и с нетърпение чакам да ме опровергае и да вкара поне едни 10 гола
до края на сезона. Както и да е, няма да ви занимавам повече с тоя тип, а продължавам с коментара ми за Кампанярката и Белфодил и ще кажа, че Кампаняро е един от най-добрите защитници, играли в Интер. Единственият му минус както
всички знаем са годините му, но както бе казала една дебела глава - Няма млади и стари играчи, има можещи и не можещи smile.gif Продължаваме с Белфодил. Един светъл лъч в трансферната ни политика от 2010 - насам smile.gif Играч, който ще
ни бъде много полезен на терена както в офанзивен, така и в дефанзивен план. Играч, който може да изнася сам топката в съперниковото поле и да увлича по няколко противника. Нещо което прави в 2/3 от престоя си на терена. Постоянно
се движи, тормози и ангажира съперника и гола не му е фикс идея. Това е отборен играч за мен ! Те първа ще трябва да се доказва с нашата фанелка, но аз не очаквам да стане голмайстор на отбора, а да играе за него. Това е и една от
най-силните му страни и Мадзари я знае перфектно. Естествено ще вкара 11-12 гола, но ще направи 20 smile.gif Сега да видим и останалите играчи (лапачи) присъединили се към Интер, а именно Роландо, Уолас и Тайдер. За Роландо ще кажа, че
по-скоро е взет за закърпване и широчина на защитата от колкото за титуляр, но до някъде съм доволен, тъй като има добра визитка и притежава доста опит. Сега идва времето и на Уолас(май така се казваше)... е не мога да си обясня, защо го взехме
под наем, след като няма опция за откупуване. Ние да не сме Сасуоло или Болоня, че да обиграваме чуждите играчи. Толкова ли не можем да си обиграваме наш играч от школата, примерно М'бае, ами да ходим да орем нивите на хората...?! facepalm2.gif
Спирам да се нервирам за това, но само за кратко, тъй като тук идва време за коментар на поредната перла в селекцията ни - Тай(д/ж)ер. Не знам от къде идва тази наша мания всяка година да купуваме дефанзивни играчи на килограм и се чудя и се
мая, ама отговор не намирам ! Един разбивач с нищо по-различен от Кузманович, Камбиасо, Мудингай и Марига, а и плюс това за центъра на терена имаме още Гуарин, Ковачич, даже и Олсен. Кой по-напред ще свари да играе не знам, ана другите ще
си лежат и ще опъват заплатките. Да му мисли Морати, ние сме си добре smile.gif


--------------------

____________PAZZA INTER!!!_____________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dr.Moratti
коментар Sep 3 2013, 20:15
Коментар #16


Il Dottore
********

Група: Член на фен-клуба
Коментари: 4,621
Регистриран: 8-October 09
Град: Варна
Потребител No.: 1,868
Любим Играч: Inter & Inter Primavera



Аз ще се възползвам от опцията на Иво- "друг отговор" защото е твърде рано да даваме определения в една или друга посока.Не съм далече от мнението на Жоро-Играта, но Мадзари знае по-добре от нас кой,кога да пусне в битката.Засега са ясни следните няколко неща:

1.Имаме подмладяване в състава.
2.Нямаме гръмки трансфери.
3.Трансферите отразяват амбициите ни.

Така най-общо може да се обобщи положението в клуба.Скамейката обаче е твърде къса даже и само за шампионатна надпревара.Засега от новите блесва Кампаняро, а за останалите е рано да се каже.Остава да се надяваме.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
durex
коментар Sep 3 2013, 21:26
Коментар #17


Модератор
********

Група: Inter-Bulgaria.Team
Коментари: 12,939
Регистриран: 27-May 09
Град: Ямбол
Потребител No.: 1,475



Някой знае ли какви са ни точно амбициите, защото аз не чух от нито едно ръководно лице да се каже: ще се борим за зона ШЛ, зона ЛЕ, и т.н.
Само разбрах да не се надяваме на титла този сезон.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
inter_ruse
коментар Sep 3 2013, 22:17
Коментар #18


Със синьо-черно сърце
********

Група: Members

Коментари: 5,214
Регистриран: 26-January 13
Град: Русе
Потребител No.: 9,265
Любим Играч: Vieri , Ibra , Milito



фернандо май още е в порто а :?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_Nikito0o_*
коментар Sep 3 2013, 23:17
Коментар #19





Guests






Такааа..гласувах с Новите играчи не ми харесват особено, но се надявам да ме опровергаят и да направят силен сезон smile.gif Силно се надявам това да стане защото наистина новите играчи които взехме са си една голяма въпросителна..ама всичките до един, че даже и 33 годишния Кампаняро!
1.Играчите в защита които взехме за широчина са горе долу..не случайно идват без пари и тримата(единия с някакъв смешен наем).Засега само Хюго играе и то добре ама го видяхме примерно в подготовката как си изкара тъп червен картон, а това не е добре да се случва по време на сезона и другото е възраста му, тоест не е дългосрочно решение и след 1 година ще се чудим кой пак да застане отзад smile.gif Андреоли си слабак дано играе по малко smile.gif Роландо уж с добра визитка, но що така се лашка насам натам последните години и никъде не може да се затвърди нямам отговор и наблюдения(Дано играе) smile.gif
2.Тайдер не съм го гледал не мога да го коментирам толкова много ама нещо не ми вдъхва доверие! За Уолъс не виждам защо толкова се мрънка че нямал опция за закупуване..Хора това е Челси..отбор със завидна финансова мощ, със тренер всички знаем кой smile.gif На позицията му си имат 2-3 играчи..тоя Уолъс може и да играе в Челси ама след 5 години и то при добро представяне(МНОГО ДОБРО)..те кви таланти и футболисти за по 20 милки имат и всяка година ги раздават насам натам(Лукаку, Моузес, Пиазон, КУРТОА).Та мисълта ми е че ако Уолъс все пак заиграе както трябва при нас и се види че става нещо от него, според мен Челсито няма да имат против да играе още 1-2-3 сезона при нас пък ако искат да ни го дават.Съгласен съм че е леко обидно че обиграваме играчи ама такова ни е положението за жалост smile.gif
3.Нападателите които взехме Уж са най добрия ни удар през меркатото..Белодил лично мен ми направи по голямо впечатление и дано да получава шансове за да се докаже smile.gif Икарди е взет мисълта че е голям талант, но в подготовката дет се вика не му чух името! Дано и той ме опровергае(стига ми пак да бие сам затворниците) хаха smile.gif

В цялата работа обаче в самото калчо ние изглеждаме с най скапания пазар със играчи за пълнеж и недоказани таланти, а в същото време сме най назад с парите(-40 милки).Жалко е че не можахме да разкараме пиявици като Киву, Габи, Силвестър, Скелото, Марига, Оби за постоянно и да им вземем некви пари които пък да вложим в нещо по утвърдено, защото колкото и да не ни се иска друго си е да вземеш готов доказан футболист.Някой който да влачи отбора, някой който да служи за пример на гореспоменатите таланти smile.gif Пример давам с Билан които според мен си направиха пак циганските номера но успяха да уредят играч като Кака който и на 100 години си е КЛАСААА smile.gif
И тва е общо взето..това лято като цяло имаше толкова много класни играчи изкарани на сергията, но ние не се възползвахме от нито един което си е леко жалко, но толкова..Дано с тези хора и с безспорно класния ни треньор да успеем да се класираме в тройката, пък ако дойде ония дръпнатия и налее някви свежи кинти дано успеем да се подсилим с поне 2 доказани имена още през януари smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Provenzano
коментар Sep 3 2013, 23:30
Коментар #20


Модератор
********

Група: Inter-Bulgaria.Team
Коментари: 24,496
Регистриран: 16-April 11
Град: Петрич
Потребител No.: 9,069



Цитат(durex @ Sep 3 2013, 22:26 ) *
Някой знае ли какви са ни точно амбициите, защото аз не чух от нито едно ръководно лице да се каже: ще се борим за зона ШЛ, зона ЛЕ, и т.н.
Само разбрах да не се надяваме на титла този сезон.

Ами това с нулевата година на мен ми се струва леко като презастраховане. Не съм очаквал Мадзари или някой друг от ръководството да излезе и да каже, че ще се борим за Скудето например. Такива амбиции в момента е доста високомерно да заявяваме. Нулева година е по-приемливо, защото така и натиска върху самите играчи е доста по-малък. Аз обаче си мисля, че всички знаем каква е реалната ни цел, а именно място в зона ШЛ. Явно засега всеки си трае и не избързва да обявява публично какви са ни целите за да не се сметне сезона за провален, ако не се постигнат.

Цитат(Nikito0o @ Sep 4 2013, 00:17 ) *
Пример давам с Билан които според мен си направиха пак циганските номера но успяха да уредят играч като Кака който и на 100 години си е КЛАСААА smile.gif

Кака тепърва предстои да разберем в каква форма е. Определено смятам, че неговия пик отмина, а като прибавим и това че е чуплив не очаквам от него кой знае какво. Може и да има моментни проблясъци, но няма да бъде същия като преди. То и ние щяхме да вземем така желания от всички играч от класа, макар и той да е на възраст вече. Единствената причина, поради която Ето'о не дойде в Интер според мен е Моуриньо. Ако португалеца не беше треньор в Челси, мисля че камерунеца щеше да акостира при нас. Искаше ми се, но не се случи. Може и за добро да е, както се казва, защото всички знаем, че щеше да изяде минутите на някой от по-младите.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 19th April 2024 - 05:03 PM
Buy sports equipment online