IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

> ПИШЕТЕ НА КИРИЛИЦА !!!

МОЛИМ ВИ ДА ПИШЕТЕ НА КИРИЛИЦА!!! ВСЯКАКВИ МНЕНИЯ НАПИСАНИ НА ДРУГ ШРИФТ ЩЕ БЪДАТ ПРЕМАХВАНИ, СЪОБРАЗНО ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА!

 
Reply to this topicStart new topic
> Доволни ли сте от летните трансфери?, Сезон 2014/2015
Provenzano
коментар Sep 2 2014, 11:03
Коментар #1


Модератор
********

Група: Inter-Bulgaria.Team
Коментари: 24,496
Регистриран: 16-April 11
Град: Петрич
Потребител No.: 9,069



Обобщете с по няколко изречения лятното меркато. От какво сте доволни и от какво не. Не пускам анкета с възможни отговори, за да може всеки да напише какво мисли.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
INTERМilano
коментар Sep 2 2014, 11:37
Коментар #2


JZ4ever
********

Група: Members

Коментари: 8,180
Регистриран: 21-June 09
Град: Стара Загора
Потребител No.: 1,537



ВЪРНЕТЕ РИКИ, МИЗЕР**ЦИ !!!! recoil-2428.gif giljotina.gif


--------------------

____________PAZZA INTER!!!_____________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Georgi stanev
коментар Sep 2 2014, 15:27
Коментар #3


Интер Фен
*****

Група: Members

Коментари: 429
Регистриран: 27-July 09
Потребител No.: 1,652
Любим Играч: Materaci



Провал!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Provenzano
коментар Sep 2 2014, 15:50
Коментар #4


Модератор
********

Група: Inter-Bulgaria.Team
Коментари: 24,496
Регистриран: 16-April 11
Град: Петрич
Потребител No.: 9,069



Започнахме с трансферите доста обнадеждаващо с привличането на Видич, който макар и в напреднала възраст си е класа и определено не е свършил с футбола. Додо дойде като резерва от Рома, но се вписа много добре в нашия отбор и бързо измести Нагатомо от левия фланг. Свършихме добра работа с трансферите в защита, макар че не взехме Роландо, но все пак това не е болка за умиране.

Медел и М'Вила са добри дефанзивни халфове. Проблемите през новия сезон обаче ще са ни главно в офанзивен и креативен план, където нямаме нужната класа за да се борим с конкурентите ни. В нападение взехме само един Освалдо, който според мен не е достатъчен при условие, че ще играем в Лига Европа на 100% и през пролетта. Не разбирам защо дадохме Бота и Алварес, след като не сме смятали да взимаме техни заместници. Като разбрах, че Бота ще напусне бях абсолютно сигурен, че ще вземем нападател иначе не виждам никакъв смисъл да се разделяме с играча. Накрая се изложихме тотално, защото имахме нужда и от офанзивен халф с оглед напускането на Рики и още един нападател имайки предвид, че в момента имаме само трима (естествено Бонацоли не го броя, ту го качват в сайта, ту го махат).

Добре, че вчера не направихме тоталната простотия да се разделим и с Гуарин, защото тогава нещата щяха да са още по-отчайващи при тази липса на вариативност в предни позиции. При всички случаи очаквах много повече от Тохир. През зимата хвърли 15 млн за Ернанес и очаквах през лятото да направи същото и да докара едно по-изявено име в Интер, с което от една страна да спечели тифозите на своя страна и от друга да вдигне класата в отбора. Уви, това не се случи и сега ще трябва да мъчим ината на Мадзари.

Оставането на Мбайе за нас феновете е добре, но си мисля, че за играча това ще е нулева година. Мистера на скамейката няма да му даде почти никакви шансове и макар, че момчето може да играе и отдясно, въпреки че е ляв бек, ще търка цял сезон пейката. Аз си мисля, че Ибрахима е на едно ниво с Джонатан, Нагатомо и Д'Амброзио с тази си разлика, че е по-млад от тях и има накъде да се развива. Ще е хубаво да го видим в игра като титуляр, защото има всички предпоставки пред себе си да се докаже и наложи в този иначе и без това слаб като конкуренция състав.

Стискам палци играчите ни да се опазят от сериозни контузии през сезона, че в противен случай ще стане доста страшно и напечено за нас. Не ми се мисли как във всеки мач ще трябва да излизаме с 8 дефанзивни играчи и само 1 нападател. Срещу отбора на Стярнан нямахме проблеми, но в Калчото ситуацията е съвсем различна.
Почти всички отбори играят доста затворено срещу нас подобно на Торино в неделя. Ще изпитаме големи трудности, а и с този треньор нещата въобще не са розови пред клуба. Чака ни поредния труден и преходен сезон, в който за мен класиране в зона ЛЕ ще трябва да се счита за успех.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PER SEMPRE NERAZ...
коментар Sep 3 2014, 00:43
Коментар #5


Със синьо-черно сърце
*******

Група: Members

Коментари: 2,970
Регистриран: 13-August 07
Град: Пловдив
Потребител No.: 394



Меркатото го започнахме обещаващо, тиражираха се какви ли не имена и нещата изглеждаха да вървят на прав път.

Привличането на Видич е добър ход с оглед на опита и класата на сърбина дори въпреки възрастта му. Клишето за по-бавния футбол на Апенините няма смисъл да го повтарям, а и покрай него футболист като Жуан може да израсне страшно много. Разочарованието в тази зона за мен е свързано с провалената сделка за Роландо. Пичът си игра стабилно през миналия сезон без да е някой медиен балон и дори наш Вальо да си продължава с любимата схема, португалецът го виждах в много добър тандем с Видич и Жуан, за разлика от "капитанът ни", за когото съм загубил всякаква надежда, че ще се превърне в играч.

В халфовата линия нещата изглеждат по-добре. Медел и М'Вила според мен са качествени футболисти, може би на французинът ще му трябва малко време да влезе в ритъм, но в крайна сметка очаквам само положителни неща и от двамата. Нямахме свестни дефанзивни халфове миналия сезон, сега се сдобихме с двама - определено поздравления за Аусилио или който е отговорен за тяхното идване. Като прибавим Ковачич, Ернанеш и Гуарин (когото принципно се радвам, че запазихме, но не знам какво да очаквам от него), картинката придобива някакъв завършен вид. Халфовете ни са разнообразни, не сме се напълнили само с рогачи, който не могат да вържат 2 паса. Дано и играта ни в тази зона да е на нужното ниво и да смачкваме опонентите си именно в центъра.

Едно от двете наистина големи разочарования за мен е начинът, по който подходихме спрямо фланговите футболисти. Додо е симпатичен на пръв поглед футболист, но лично за мен е абсолютна енигма на този етап и затова ще се въздържа от коментар. Алтернативата му Нагатомо не е цвете за мирисане, но се справя прилично и на ротационен принцип трябва да свърши работа. Иска ми се да виждам М'Байе по-често на терена, но не тая особено надежди, че момчето ще получи шанс. От другата страна нещата са меко казано плачевни. Джонатан колкото повече го гледам, толкова повече се убеждавам, че е абсолютно чучело и мястото му е в някоя циркова трупа, но не и в Интер. Д'Амброзио откровено казано дори да е по-добър от него, не е нищо повече от средна ръка играч, чието място също не е при нас. Имайки предвид колко са ключови бековете в схемата, с която изповядваме, беше абсолютно наложително да се вложат средства в един стабилен десен бек. Резултат никакъв.

И накрая стигам до лично за мен най-абсурдния ход на това трансферно лято, а именно атаката. Освалдо не е лош футболист, със сигурност ще има какво да даде, и имайки предвид че дойде почти без пари, си е добро попълнение. Задължително беше обаче да вземем минимум един "лек нападател", върху когото да пада креативната отговорност. В момента в нападение имаме 2ма типични централни нападатели и един 32-годишен Паласио, за когото по всичко личи, че ще палим свещи да изкара цял сезон и да създава положение след положение. Несериозно е за мен цялата отговорност за това да пада върху него и върху 20-годишния Ковачич. За капак на всичко продадохме всички останали играчи, които имат поне малко възможности да се нагърбят с тази роля. Да, Рубен Бота и Рики не са Меси и Роналдо, но нямахме основателна причина да се лишим от услугите им с оглед на всички мачове, които предстои да изиграем и с оглед на факта, че имаме точно трима офанзивни футболисти.

Като заключение смятам, че съставът ни не е чак толкова лош, но е адски небалансиран. На някои позиции имаме по 4-5 футболисти, на други двама. Скамейката ни е къса, юноши както видяхме явно няма да се налагат в първия отбор. Общо взето на този етап има едно 6 отбора, които чисто кадрово са със сигурност пред нас. Вината за това не е само индивидуална, а е поделена между президент и треньор. Единият се стиска като стар евреин и единствената му цел е отборът да е на плюс финансово, а другият или не вижда какви пропуски има в отбора, или не смее да заяви исканията си като мъж. Не виждам как ще прогресираме по този начин и не ми се слушат тъпи обяснения за преходен сезон и безумни оправдания със съдията и късмета. Вече доста време сме в криза, но това трансферно лято мисля че дойде в повече на всеки трезвомислещ фен. Силно се надявам да стане някакво чудо и накрая да сме в тройката, но по-вероятно е да сме някъде в подножието, нищо чудно дори да не се класираме за Европа. Благодарение на двамата господа, чувствата си към които не мога да опиша достатъчно експресивно с думи, и които ми се струва, че нямат повече място в ИНТЕР.

EDIT: Гобите смениха Конте с Алегри, но ние въпреки това сме най-големите балъци на трансферния пазар.

Този коментар е бил редактиран от PER SEMPRE NERAZZURRI на Sep 3 2014, 00:46
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_Sneijder_*
коментар Sep 3 2014, 08:53
Коментар #6





Guests






То се видя срещу Торино к\'во ни чака пак цял сезон - БЛЪСКАНЕ по топката без никакви идеи в нападение !!! Един Фирмино или Лавеци и щяхме да сме маааалко по-добре.Като си представя Джони как ще се бори с топката всеки мач и ми се плаче ! Мика Ричардс във Фио за 1 млн !!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
THE_GAME
коментар Sep 3 2014, 08:55
Коментар #7


`GEO`
*******

Група: Член на фен-клуба
Коментари: 2,818
Регистриран: 11-May 06
Потребител No.: 11



Не са ни ясни мотивите на Тохир за тая скандално евтина селекция, но каквито и да са - човекът се пъчеше насам-натам с гръмки изказвания за проекти, за връщане на върха не само в Италия, но и в Европа, ама как да стане като всичко, което похарчи това лято, е половината от парите, които юБе брои само за Мората. Дори не смея да правя сравнения с трансферните извращения в Англия, Испания и Франция, щото просто сме в различни вселени с водещите отбори от тия първенства. В общи линии се взеха прилични играчи, които със сигурност ще свършат работа. Няма играч от новите, за който да си знаем предварително, че е дупка и за нищо не става, както е ставало много пъти в миналото. Проблемът е, че не се задоволиха докрай нуждите на отбора. Всички видяха слабостите ни от миналия сезон и не се направи много, за да бъдат коригирани. Сигурно за 345-и път го изтъквам, но няма скорост в отбора, няма бързи играчи - не се направи нищо по тая линия. Нямаме разнообразие в атака. Взе се един Освалдо, който доста прилича на Милито като маниер на игра. Отвсякъде си липсва онзи по-бърз и пробивен нападател, който би улеснил много и полузащитниците зад себе си, и партньора си в атака, който и да е той. Паласио можеше да е този човек преди няколко години, но не и сега и няма никакъв шанс нa 32-33 години да ни изнесе целия сезон на ниво, отчитайки и ангажиментите в Европа. Мачът с Торино показа ясно къде ще ни е основният проблем тоя сезон - при бавната и позиционна игра, която предлагаме, адски трудно се създават голови положения. И именно щото тоя проблем не е от вчера - беше редно да се направи нещо на пазара, за да бъде разрешен, но не би. Добре поне, че Гуарин остана, защото и на пейката нямаше да има нищо, ама нищичко, с което да се промени развоя на даден мач, който не върви.


--------------------
Here I opened wide the door - Darkness there, and nothing more
Go to the top of the page
 
+Quote Post
inter_ruse
коментар Sep 3 2014, 09:05
Коментар #8


Със синьо-черно сърце
********

Група: Members

Коментари: 5,214
Регистриран: 26-January 13
Град: Русе
Потребител No.: 9,265
Любим Играч: Vieri , Ibra , Milito



една дума стига - СРАМ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
тъй като гледам/чувам и тифозите нищо не правят , така,че и за напред ще е така...
аз си знаех , то не е ли шейх или някой див руснак трудна работата


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Provenzano
коментар Sep 3 2014, 13:00
Коментар #9


Модератор
********

Група: Inter-Bulgaria.Team
Коментари: 24,496
Регистриран: 16-April 11
Град: Петрич
Потребител No.: 9,069



Единственото по-положително нещо е, че запазихме Ковачич и Икарди.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
enjoy
коментар Sep 3 2014, 21:58
Коментар #10


Интер Маняк
******

Група: Members

Коментари: 1,281
Регистриран: 21-May 14
Потребител No.: 9,342



Момчета Вие сте написали всичко, лошото е че няма много позитиви, освен оставането на Ковачич, Икарди и Мбайе...

Отбора сбърка в трансферите само в нападение и няма как да е противното защото схемата беше да се продадат Алварез, Гуарин и Бота и да се вземе Топ играч като Лавеци, но не успяхме, след това щяхме да направим голяма глупост продавайки Гуарин и взимайки Борини или Бонавентура... и честно да Ви кажа пред тях си предпочитам Гуарин предполагам и Вие... Зимата ако Лавеци не е преподписал го вчитайте за наш играч, така че може и да е за добро това насиране в края....

Относно Роландо аз гледам реално на нещата тъй като Порто искаха нереалните за играч с изтичащ договор 10 милиона за него, а ние повече от наем за две години не даваме smile.gif Аз смятам че зимата Роландо също ще дойде.. и смятам че с Медел в защита няма за какво да се притесняваме стига Мадзари да го пуска там...

Това е... доста съм изписал за трансферите искам да наблегна на едно виждане за евентуалните 11 на база трансферите от това лято...

Няколко пъти пускам една формация която въпреки че знам че няма да видя дори и в ЛЕ, е единствения отбор който може да се развива, а нали това е идеята:



Вратар:
Няма спор че Ханданович е най-класният играч в отбора ни и може би единствения ТОП ИГРАЧ който имаме....

Защита:
Хуан е играч който се бори за всяка една топка и няма как дори и с грешки да е любимец на тифозите smile.gif
Медел е може би най-добрият рушач на противниковия отбор на световното и най-добрият защитник на първеството, в Кардиф направи най-добрият си мач точно в защитата. Той няма креативно мислене и за това го поставям в защитата, а това че не си върнахме Роландо (заради 10милиона които искаха от Порто) е просто задължително той да бъде първи избор за Мадзари при наличните: Кампаняро, Андреоли и Ранокия.....
Видич - най-добрият защитник в Италия още с привличането му, той е интелигентен и ръководи цялата отбрана дори и да не знае език smile.gif, видя се че няма да е лесно в Италия защото съдийте са ужасни и ще трябва да свикне, но 2-3 сезона той може да носи защитата ни на ръце

Бекове:
Додо - абсолютно перфектно представяне в мачавете от подготовката, първият мач срещу Торино беше затворен доста от торинци и беше изолиран, но отново той просто не се спира, незнам просто неуморим, креативен и аз в него виждам много добър потенциял, със сигурност не е завършен футболист но както знаем бековете са в пика си между 26-30 години...
Мбайе - за мен това е просто най-доброто решение за отдясно, аргумента е не че на този етап е по-добър от Джонатан отдясно, но просто той може да се развива докато Джони просто по-скоро става по-зле и по-зле и за мен Мадзари съдира най-много негативи заради него и трябва да се усети, за това имам надежда че може да го пробва там, Нагатомо и Дамброзио за левия нестават камоли за десният бек..... Огромен талант и всички специялисти виждат в него топ бека в Сериа А, може да играе отлично с глава което е плюс и в защита и при корнер за нас...

Халфове
Мвила - харесвам Мвила защото е от малкото дефанзивни халфове които имат и доста креативност, средно на сезон прави по 10-15 асистенции което е доста... Точно за това той е по-добрата опция от Медел, там защото Медел до колкото съм го гледал е просто "дивак" тича блокира рита напред итн.... което е още един път аргумент защо трябва да е в нашата защита
Ковачич - целият свят говори за Професора но той още не е блеснал и аз знам че това е неговият сезон, просто е комплимент на 20 години да го пазят 3-ма. Той не е завършен футболист но има едно нещо което го отличава от другите - водене на топката при голяма скорост, не случайно Барса се опитаха да го откраднат
Ернанес - да той не е в топ форма, видя се и на световното, но срещу Торино той изора терена, бореше се за всяка топка и аз харесвам раздаването му, Може да стреля отдалече и то отлично, може да извежда нападателите добре и при затворени отбори, аз очаквам от него да блесне повече този сезон, видя се покачване в класата след привличането му...

Нападение
Гуарин - да аз мисля че след двата провалени трансфера лятото и зимата ще има хъс в него и лично аз го предпочитам пред Паласио - който ще е с контузии много често и пред Освалдо който е перфекната резерва.... Гуарин може да играе перфектно зад нападателя и там му е мястото, доста е сбъркана позицията която му дава Мадзари тъй като той няма дефанзивни качества, поставяйки го в нападения ще паднат доста голове от него сигурен съм в това...
Икарди - има лошото качество да се изключва от мача, нещо което е доста дразнещо, трябва повече да търси топката да се връща дори в полузащитата да е взима, защото той е креативен, иначе има страхотен завършващ удар и аз очаквам от него да е нашият Паласио от последните 2 сезона и да вкара над 20 гола smile.gif


Това за мен е отбора който би ми вдъхнал доверия, и дори при провал да си кажа няма нищо залага се на младите (Мбайе, Ковачич, Икарди, Додо, Мвила) ще си паснат... докато налагането на Джоната, Нагатомо и Ранокия според мен само вреди на отбора и де да мислех само аз....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ale inter
коментар Sep 3 2014, 22:16
Коментар #11


Батьо
********

Група: Members

Коментари: 5,435
Регистриран: 28-November 08
Град: Хасково
Потребител No.: 707
Любим Играч: Zanetti,Recoba,Cruz



Трагедия или комедия незнам как да го опиша меркатото facepalm.gif crying_with_laughter-3302.gif


--------------------

Interistа Purosangue-Ale'INTER
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihael16
коментар Sep 10 2014, 20:45
Коментар #12


nerazzuro
********

Група: Members

Коментари: 3,667
Регистриран: 1-March 07
Град: sofia,plovdiv
Потребител No.: 275
Любим Играч: INTER



Трагедия!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihael16
коментар Sep 10 2014, 20:45
Коментар #13


nerazzuro
********

Група: Members

Коментари: 3,667
Регистриран: 1-March 07
Град: sofia,plovdiv
Потребител No.: 275
Любим Играч: INTER



Трябваше един нападател и още един защитник просто.ОСвалдо...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cheffo
коментар Sep 11 2014, 11:07
Коментар #14


Със синьо-черно сърце
********

Група: Член на фен-клуба
Коментари: 3,716
Регистриран: 5-February 11
Град: варна
Потребител No.: 9,020



В сравнение с миналите две години съм доволен, ама Тохиро трябваше да обърне джобовете и да изкара пари за един качествен нападател. Сезонът още не е започнал, а ние се чудим кой да пуснем до Икарди, че всички контузени. Това е голям минус.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 29th March 2024 - 01:35 PM
Buy sports equipment online