IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

> Защо Сериа "А" изгуби блясъка си?
Guest_Il Diavolo_*
коментар Aug 21 2007, 10:05
Коментар #1





Guests






Въпросът ми е защо се получи така, че италианския футбол попадна в дупка.Спомням си преди години,когато за титлата се бореха 7-8 отбора /включително Парма и Фиорентина/ Сериа "А" беше номер едно,стадионите се пълниха и постоянно се излъчваха мачове от Шампионата.Сега и Испанската Примиера,Англииската висша лига е на светлинни години по приходи и излъчваемост от Сериа "А".Та дори и Френското и Немското първенство вървят стремглаво нагоре.Футболистите предпочитат да се подвизават в Англия и Испания.Според мен главните проблеми са следните:
1.В Италия клубовете трябва да плащат 50% данък върху заплатата на футболистите си.Докато в Испания и Англия този данък този данък е значително по-малък.Следователно и заплатите на футболистите там са доста по-високи отколкото в Италия.
2.Всички италиански клубово са предудени да плащат, за да играят на стадиона си, защото и Италия няма нито един частен стадион.
3.Сериа "А" си спечели имиджа на скучно първенство в което цари дефанзивния и твърд футбол.При това тевилизионните права за Калчото са доста скъпи.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Отговори
Faustico
коментар Aug 21 2007, 11:54
Коментар #2


Morten Gamst Pedersen a.k.a Shawn Michaels :D
********

Група: Members

Коментари: 5,196
Регистриран: 11-May 06
Град: Dimitrovgrad / Varna
Потребител No.: 12
Любим Играч: Javier Zanetti



1. Корупцията която беше ясно че цари там (яко подкрепяне на юфе и мулн)
2. Поледните години доста леко се печелеше шампионата от 4 5 години е нямало оспорвано първенство..
3. За жалост само мулн успяват да направят нещо в Европа последните години..
4. Дефанзивния футбол е на лице.. юве мулн и ние играем грозен футбол.. вярно че е печеливш ама за това хората гледат барса..
5. Последните 3 4 години и малко звезди имаше в калчото.. последния скъп трансфер беше на Златан и то защото отбора му бе пратен в Серия Б.. вече не се дават луди пари в калчото
6. Покрай скандалите не останаха добри отбори (след грандовете..) има 4 тима и това е.. лацио от кога няма мач в европа?? фиорентина беше заета да скита и девизийте и точно преди да се върне в европа бе уличена в корупция.. Парма са в адски зле финансово състояние и вече не са отбора от края на 90-те и началото на новия век.. от тази гледна точка светъл лъч изглеждаше тима на Палермо да разчупи малко стериотипа ама явно само парвите 3 месеца блеснаха.. срамно отпадане в уефа и изтървано място в Топ 4 (Видяхме какво направи и лацио в шамп лига.. най-вероятно ще отпаднат в квалификациите, а липсата на 4-ти италиянски отбор в групите на най-комерсиалния турнир ясно показва че калчото изостава от англия и испания)


--------------------




Победата няма нужда от обяснение, поражението не позволява такова.

"Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер винаги казва, че "няма план Б" във футбола. Но как той ще спечели някога Шампионската лига, когато Моуриньо "притежава" всички планове от А до Я?"

Тони Каскарино, "Таймс"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Пишете в тази тема
2 страници V   1 2 >


Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 13th July 2025 - 08:44 PM
Buy sports equipment online